Kudík Kudík komentáře u knih

Padnout a vstát Padnout a vstát Estelle Maskame

Má první kniha od této autorky a musím přiznat, že i když se jednalo o dost tragické téma, tak se to tak nějak lehce četlo. Z postav se mi nejvíce líbila dvojčata Hunterovic, a to Jaden a Daniella, poté Will a následně až MacKenzie. Zvrat ke konci pro mě nebyl tak překvapující jako samotný závěr.

26.04.2020 4 z 5

Tichý přístav Tichý přístav Nora Roberts

Tento díl je o dalším z Quinnů, a to o Phillipovi. Vyjasní se zde i hodně okolo Setha.
Ohledně "neznámé spisovatelky" mi chvilku trvalo, pochopit její pohnutky, ale závěr docela zachránila. Opět velmi čtivé.

21.04.2020 5 z 5

Čarovný princ Čarovný princ Julie Garwood

Musím se přiznat, že se mi to líbilo a při své fantazii jsem se dost nasmála. Představa anglické lady Taylor a amerického "rančera" Lucase Rosse.... jejích krásných vyčtených představ a následné reality. Hrozně se mi líbila celá jejich "splácaná" rodinka, vč. Victorie a Huntera a dočasně i Callaghana. Madam to vymyslela dobře. :)

17.04.2020 5 z 5

Srdce oceánu Srdce oceánu Nora Roberts

Darcy Gallagherová a její sny. Trevor M. a jeho návrat ke kořenům, i tak pěkný závěr této pohádkové série. Přesto mi předchozí díly i postavy přišly lepší. Od autorky mi více sedí detektivní romány, ale zkusit se má všechno. :)

14.04.2020 3 z 5

Na růžích ustláno Na růžích ustláno Nora Roberts

Druhý díl mi přišel v něčem lepší, než první a v jiném zase horší. V prvním díle byla hlavní postavou ze čtveřice kamarádek fotografka Mackensie Elliotová, zde je to floristka Emmaline
Grantová. Co oceňuji, je vykreslené přátelství a popis jejich práce. Nenáročná romantika s koncem předem jasným.

29.03.2020 3 z 5

Odhodlaný Chase Odhodlaný Chase Sandra Brown

Druhý díl, který mi přišel oproti prvnímu více reálnější. Chase Tyler je nejstarší syn, který přišel o svojí milovanou manželku Tanyu a těžce se s tím vypořádává. Náhoda mu opět přivede do cesty spolužačku Marciu, kterou jsem si neuměla zařadit. Chvíli jsem jí chápala a fandila jí a někdy jsem s ní naopak měla problém, jako s vyplacením šeku, návrhem manželství (formou návrhu) nebo to s domem.

19.03.2020 4 z 5

Chci to taky! Chci to taky! Ellen Berg

Jednoduché a příjemné čtení. Hlavní hrdinka Charlotte byla trhlá, ale správně, anebo spíše se k té správnosti propracovala. A Uwe, to byl panečku instalatér. :) Nejvíc mě bavila ta jeho vtipná trička a pohotové reakce na "downdating". Dále stojí za zmínku úžasné osoby, a to Anna a Holly. Anna měla od začátku pravdu, vážně to byla moc pěkná pohádka. :)
Jen poznámka k obálce, Uwe má světlé vlasy a Lottka žádnou kočku.

07.03.2020 5 z 5

Nezapomenutelný polibek Nezapomenutelný polibek Teresa Medeiros

Musím přiznat, že se mi tento romanticky naivní příběh líbil, a i docela pobavil. Ať už hlavní hrdinka Laura s jejím vysněným Nicholasem alias Sterlingem, kde chování obou bylo občas překvapující, ale jindy zase pochopitelné. Nebo ml. sestra Laury, Lotka s jejími pokusy o vraždu. :) Spoiler: Být to reálné, tak to úsměvné není, hlavně letící anděl.
Litovala jsem však Ellie s Nellie. Ale co mě točí, jsou obálky. Sterling byl dle popisu blonďák a Laura tmavovláska.

28.02.2020 4 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Aktuálně mám přečteno 5 dílů z této série a musím říct, že všechny hodnotím 4-4,5*. Psáno čtivě, hlavní postavy jsou sympatické, ať už Laurant s Nickem, anebo její bratr Thomas, či Nickův kolega Noah. Ten byl v 1. až 3. díle opravdu super. Jsem zvědavá na jeho samostatný příběh. Je to sice červená knihovna s krimi zápletkou, ale děj je svižný bez "hluchých" míst a s jasným cílem. V tomto případě jsem pachatele netrefila, ale bylo to těsně vedle. :)

21.12.2019 5 z 5

Útěk za láskou Útěk za láskou Petra Martišková

Emma byla roztomile naivní. Nate mi byl hned jasný. :) Billyho si taky umím představit.
Potěšilo mě, že ProCreation - alias Mára, Tom a Michal - free runningová parta - skutečně existovala.
Hezká oddechovka pro náctileté s pár nesrovnalostmi. Přečteno za pár hodin.

20.11.2019 4 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Moře je plné nestvůr.

Eliza je i přes svojí silnou stydlivost, uzavřenost a láskou ke kreslení a vajíčkům, sympatická postava. Její bratři, Churche a Sully, jsou TOP sympaťáci. To platí i pro její online kamarády, Maxe a Emmy, a jejich vzájemné špičkování. A pak je tu roztomilej hromotluk Wallace, dokud nezačne sledovat pouze vlastní zájmy. V tu chvíli se zdá, až do Wellhouseovy zatáčky, že to je někdo úplně jiný.
Kniha obsahuje krásné ilustrace, za ty dávám hvězdu navíc. Přečteno za den.

04.10.2019 5 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Kniha není špatná, viděla bych to na 3,5 hvězdy. Je tam i pár opravdu vtipných scén, ale na sérii "Cocktail" od stejné autorky to nemá.
Hlavní postavy, ať už (neznámá zrzka) Grace Sharidanová/Bláznivka (33) i Jack Hamilton/George/Briťák (24) jsou sympatičtí. A pak, že na věku záleží. :)
Přečteno za den.

20.08.2019 3 z 5

Tajné sestry Tajné sestry Amanda Quick (p)

Madeline a Daphne jako "tajné sestry". Kniha je sice napínavá, postavy sympatické, docela dobrý počet vražd, ale i tak to autorka umí lépe. Zde se mi nejvíce líbila předmluva a prolog, a tím jsem se namlsala. Ale oceňuji zápletku a vidím to na 3,5* .

20.07.2020 4 z 5

Elegantní výmluva Elegantní výmluva Christina Dodd

Tento díl mi přišel o chlup lepší než ten předchozí a celkově mi příběh přišel více reálnější. Meadow mě bavila, hlavně jak to uměla s lidmi, a to hlavně s Dewlinem, Grace a celkově s personálem "Tajemné zahrady". Párty s ruským kolem, to bych taky brala. :)

31.05.2020 4 z 5

Měsíční perly Měsíční perly Nora Roberts

Na tyto hrdiny jsem se po prvním díle těšila. Brenna O’Tooleová se mi líbila z prvního dílu, hlavně ten její přístup k životu + praktičnost, a i hudebně nadaný kuchař Shawn Gallagher měl něco do sebe, ale nějak to nenaplnilo mé očekávání. Linka s lady Gwen a vílím princem Carrickem to relativně zachraňuje.

13.04.2020 3 z 5

Sen v bílém Sen v bílém Nora Roberts

Nápad se svatební agenturou super, navíc vedenou čtyřmi nejkámoškami v sídle jedné z nich, ale přišlo mi to takové přeslazené, točící se okolo práce a ve výsledku bum prásk a milují se. Doufám, že další díly budou lepší. S první knihou, kterou jsem od této autorky četla, a to "Povolené ztráty" nesrovnatelné.

25.03.2020 3 z 5

Šťastný Lucky Šťastný Lucky Sandra Brown

Rychlá a jednoduchá romantika s menší zápletkou ohledně nutného alibi. Líbila se mi celá rodina Tylerových, nejvíc však prostořeká nejml. sestra Sage. U Luckyho jsem se pobavila u popisu stejné situace, jak ke své přezdívce přišel. :)

19.03.2020 4 z 5

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Má třetí kniha od této autorky a zatím bych řekla, že je "nejhorší". Marlie Keen byla úžasná, ať už díky svým (PSI) para schopnostem, anebo tím, co vše si prožila. Zato Dane Hollister mě překvapil. Postava detektiva vykreslená se 6tým smyslem a on udělá takovou blbost s volavkou, a když už, tak jsem doufala, že Marlii zachrání, a to ideálně vrhnutým nožem. :) Jinak napínavé čtení.

07.03.2020 4 z 5

Skandální noc Skandální noc Teresa Medeiros

Carlotta alias Lotka od prvního dílu vyrostla a relativně zmoudřela. Její opakovaný úvod do společnosti byl zábavný, hlavně co se krále týkalo. Pár překvapení se v ději taky najde vč. mystična.

01.03.2020 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Jude Deveraux (p)

Dle mého názoru se jedná o nejhezčí díl z celé trilogie. Obě hlavní postavy, ať už Hallie nebo James mi byly sympatické. Zamlouvala se mi i jeho větev rodiny, ať už bratránci či sourozenci. Naopak u Shelly mi přišel závěr moc kladný.
Duchové v této části byly asi nejlepší, takové dohazovací duo, a co teprve jejich bezkalorická strava. :) Na Nantucket bych se jako letní náplava podívala hned, jen bych tam nechtěla řídit. :)

23.01.2020 5 z 5