Kudík Kudík komentáře u knih

Neandrtálka našla člověka Neandrtálka našla člověka Penny Reid

První díl byl prostě lepší, zde to již nebylo úplně ono, ale zase dostaly víc prostoru kamarádky z pletacího klubu... hlavně ve Vegas. :) Janie nezklamala a zásobovala své okolí i nyní informacemi všeho druhu. A Quinn... ta jeho žádost o ruku neměla chybu.
Jako nenáročné čtení super, ale kdyby tento díl nebyl, protože nic tak zásadního nepřinesl, mohlo se rovnou pokračovat s příběhem Elizabeth. I tak to vidím na 3,5*.

14.02.2020 3 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Závažné téma, ale četlo se to s takovou lehkostí. Postavy velmi sympatické a zábavné. Rodina Audrey byla úžasná. Starší bratr Frank byl top, hlavně v konfrontacích s matkou, která se zaměřovala na témata, o kterých zrovna psali v Daily Mailu. :) A kamarád Linus.... ty jejich první "oťukávačky" a následně zábavné bláznivé úkoly. To vše přehlušilo hlavní téma, a to šikanu. Neřekla bych, že je tento titul jen pro teenagery, ale najdou se v něm i rodiče.

02.02.2020 5 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

(SPOILER) Nečekala jsem, že se až tak budu bavit. Cca 2/3 jsem se musela smát, co zase Lilly provede (s pomocí Damiena). Cesta na líbánky byla neuvěřitelná, od letadla a letiště, přes večeři v novomanželském apartmá a "samovznícení", strip v klubu, ubytovnu pro baťůžkáře... atd. Fakt jízda. :) Za vtip, popis Thajska a i romantickou linku 4,5*.

17.11.2019 5 z 5

Šance na štěstí Šance na štěstí Kristan Higgins

Colleen byla sarkasticky vtipná, a to se mi líbí. Hezky byl vykreslený vztah s dvojčetem Connorem a její nevlastní mladší sestrou Savannah. Společně s Colleen jsem hádala, kdo je Connorova tajná přítelkyně, možná se to dozvím v posledním díle. Lucas byl fajn, ale něco mi v popisu této postavy, a to hlavně slova vs. činy, nesedělo. Jsem ráda, že autorka (zatím) v každém díle této série stvořila i zvířecího společníka. „Telátko“ jménem Rufus byl vyobrazen skvěle. Hlavně neustálé dotazy, zda je kastrován. :)
Fandila jsem i druhé dvojici. Bryce a Paulie měli také své chvilky, např. výměna pneumatiky. :)

14.11.2019 4 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Hezký konec příběhu růžové košilky a Simona. :)
Přečteno během dne.

20.08.2019 4 z 5

Zrzka všem učaruje Zrzka všem učaruje Alice Clayton

Nejlepší díl z celé série. Trošku předpokládaný konec Grace a George, ale o to lepší.
Dále se mi líbilo jak dopadla manažerka/top kámoška Holly. A Adam až takový záporák nebyl, spíš seděl popis zlobivého hocha. :)
Přečteno za den.

20.08.2019 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Překvapilo mě nízké hodnocení druhého dílu. Raději nečtu předem komentáře, abych se něco zásadního předem nedozvěděla.
Nakonec mě kniha příjemně překvapila. Děj byl bez zásadních zvratů mezi ústřední dvojicí a celkově i vtipnější. Líbilo se mi škádlení a špičkování mezi Ellou a Brianem. Pobavila jsem se, ať už u stěhování Elly do bytu, anebo u španělského překladu, při rozhovoru s Rhettem Kesslerem. Epilog mi naopak neseděl. Přečteno za 1,5 dne.

08.08.2019 4 z 5

V kůži supermodelky V kůži supermodelky Meg Cabot

(SPOILER) Počítačový "restart" je v podání Emerson Wattsové zvané Em spíše lobotomie, i když se má jednat o transplantaci mozku. :) Ale proč ne, zápletka je fajn, pokud člověk dopadne tak jako Em a skončí v těle supermodelky Nikki Howardové a nezaobírá se tím, jak se to stalo. První díl je spíše o seznámení se nejen s novým tělem, ale i okolím Nikki, jejími "přáteli", psíkem Cosabellou a návratem do původního loviště. Jsem docela zvědavá na další díly, a to i na Christophera či Gabriela.

01.08.2020 4 z 5

Zůstaň! Zůstaň! Allie Larkin

(SPOILER) Van byla zajímavá postava, chvilku v pohodě, poté se opíjela nebo hroutila, ale Diane měla pravdu...., že je silná a statečná. Ve výsledku byla. No a hlavní přátelé Peter a Janie, tam to bylo jako ze života, kde vztah upřednostňuje postavení a peníze. Kniha je nejvíc super od pořízení Joe alias Ragelhause vom Stoffelgrunda. :) Takové telátko bych brala všemi deseti... hlavně, když uměl tolik povelů a byl ze Slovenska. A potřeboval veterináře. :) Na prvotinu autorky je to pohodové čtení.

01.08.2020 4 z 5

Láska do nepohody Láska do nepohody Carla Bracale

Do ruky se mi o5 dostala tato knížka (spíš brožura), kterou jsem četla ještě jako pulec v min. století. Je to opravdu jednohubka s tím, že už nedělá takový dojem, jako dříve. Až moc sladké, ale z nostalgie zaokrouhluji nahoru. :)

30.07.2020 4 z 5

Skandál Skandál Amanda Quick (p)

(SPOILER) Simon byl takový ten správný hrdina, který si prošel už od dětství svým a následně se vypracoval svépomocí. Tam, kde okolí selhalo, se musel postarat sám o sebe, dokud se nepřišel pomstít Faringdonově rodině a nenarazil na Emily. No a Emily byla jako hlavní hrdinka kapitola sama pro sebe. Inteligentní žena, které se v dané době vyzná v investicích a udržuje rodinu v kladných číslech, ale jinak naprosto naivní. Líbilo se mi, jak se vzájemně oslovovali, on jí říkal skřítek, ona jemu draku. :) Ale z čeho mi málem hráblo, byla "metafyzická forma komunikace". Použito v různé formě cca 40x. To už ani nebylo vtipné, a proto to vidím na cca 3,5*.

30.07.2020 3 z 5

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Tenhle díl mi přišel zatím asi nejslabší, a to protože mi hlavní hrdinové (Cat i Bones) připomínali lidské chyby v partnerském vztahu, a to nedostatek vzájemné komunikace a naopak předpokládáním toho nejhoršího. I zápletka okolo Gregora mi přišla zvláštní, ale opět bylo v tomto díle dost akce a tekla u toho krev, i když někdy jí byla škoda.
Teď už vím, že po tomto díle je dobré si přečíst druhou sérii, a to "Svět nočních lovců". Tím se v 5. díle "Nočních lovců" dost vysvětlí.

26.07.2020 4 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Od začátku má čtenář představu, jak to dopadne, ale záleží jen na té cestě k cíli. Tady sledujeme Laurie s Camem na jejich cestě z Anglie do Itálie, a to v při splnění podmínek z poslední vůle strýčka Milese. Převáží ferrari GT250 California Spyder (musela jsem si vyhledat, jak přesně tento kousek vypadá :) ). Hlavní představitelé jsou fajn, až k závěru mě sice Lauren trošku nakrkla, ale celkově na mém hodnocení z knihy ubírá to, že jsem více čekala zážitky z cestování.

19.07.2020 3 z 5

Kdo chce víc Kdo chce víc Nora Roberts

Lila byla velmi zvláštní postava, a to v dobrém. Ať už s dalekohledem nebo s jejím nezbytným multifunkčním nástrojem zn. Leatherman (sice trošku moc reklamy, ale za zmínku o ČR a Praze odpuštěno :) ). Její reakce na některé situace byly docela vtipné. A Ash Archer, to prostě nebyl typický umělec, spíše takový panovačný rodinný ochránce s malířským nadáním. Zápletka je sama o sobě zajímavá a děj napínavý, ale možná být kniha o pár (desítek) stránek kratší, vyznělo by to ve výsledku lépe, protože pár hlušších míst má. Dále je zde dost náhod a závěr jsem čekala od podplukovníkovic dcery akčnější.

18.06.2020 3 z 5

Dáma ve věži Dáma ve věži Amanda Quick (p)

Od této autorky je to moje první kniha a shrnu to jako oddechové čtení. Phoebe je nezkrotná svéhlavá hrdinka, milující středověk, vše okolo krále Artuše a hlavně knihy. Gabriel jako hrdý muž, i když v životě několikrát zrazený. Phoebe občas na danou dobu riskovala, ale z toho vycházela většina vtipných zápletek. No a Gabriel se o ni prostě staral. Líbila se mi (hlavně ke konci) celá její rodina.

10.06.2020 4 z 5

Trable na jehlách Trable na jehlách Christina Dodd

Byla to taková romantická "konina", vlastně "drakovina". :) Brandi byla na právničku trošku naivnější, ale měla smysl pro humor, což to zachraňovalo.
Od této autorky je to má první kniha a chvilku jsem si zvykala na její styl. Postupné odhalování zápletky mi však vyhovovalo, jen ta akční scéna ke konci už byla moc.

31.05.2020 3 z 5

Láska je jen pro blázny. Jako jsem já. Láska je jen pro blázny. Jako jsem já. Sabine Schoder

Nevím, co přesně jsem od této knihy čekala, ale až tohle opravdu ne.
Viki byla úžasná žába se spoustou problémů a super černým humorem. O jejím otci pomlčím, ale co ti ostatní? Teta, strýc a bratranec Phil? Jak to sama poznamená... ohledně 10ti let, tohle prostě děti nemají zažívat. Díky za Mel.
No a Jay to bylo samo o sobě... kouzelné, vtipné, náročné a bolestivé. Velmi jsem oceňovala vše ohledně jeho rodičů a Kida. A konce jsem se upřímně děsila.

26.05.2020 5 z 5

Skvělá partie Skvělá partie Jude Deveraux (p)

Tak tentokrát mám pocit, že jsem oproti prvnímu dílu četla úplně něco jiného, ale vůbec to nevadilo. Škoda, že až na Kita a Stacy se zde původní postavy nevyskytují. Terri mi bylo při všech těch pomluvách líto, ale naštěstí je s největší drbnou dobře naloženo. No a Nate? Svalům navíc bych se taky nebránila. :)

24.05.2020 4 z 5

Dívka ze Summer Hillu Dívka ze Summer Hillu Jude Deveraux (p)

Moc hezké čtení, a to na téma "Pýcha a předsudek" od Jane Austenové. I když tady mě nejvíc dostal začátek, který Austen určitě nezažila, ale já bych si místo čaje k takové sprše dala kafe. :) A co teprve akce s pávem.
Casey Reddicková (Elizabeth) je šéfkuchařka, která se v Summer Hillu netradičně seznámí s panem Darcym, alias hollywoodskou hvězdou Tatem Landersem. Děj je plynulý a dobře provázaný s originálem. Konec je sice až moc červený, ale jako oddychovka fajn.

23.05.2020 4 z 5

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Nevím, jak přesně hodnotit tuto knihu. Možná kdyby měla o pár stránek méně, tak by jí to jen prospělo (samozřejmě bez vynechání popisu krajiny).
Nevlastní sestry byly zajímavé, ale osobně se mi nejvíce zamlouvala nejstarší Tess. Musím přiznat, že u několika jejích výstupů a dialogů jsem se upřímně zasmála. Ohledně pachatele jsem si nebyla jistá (a to zda je to on, na kterého to ukazovalo). Potom jsem jej uhodla a dokonce jsem i mimo "šílenství" trefila také motiv. Musím přiznat, že mě mrzelo, že jsem se trefila.

30.04.2020 4 z 5