koprifka koprifka komentáře u knih

Minimax a mravenec aneb Jeden den v říši hmyzu Minimax a mravenec aneb Jeden den v říši hmyzu Jiří Dvořák

Skvělá kniha pro milovníky přírody. Příběh o tom, že je potřeba si všímat i maličkostí. Po okraji knihy jei plno poznámek z hlediska přírodovědce - takže i pokročilejší čtenáři, si přijdou na své.

25.05.2015 5 z 5

Půlnoční rituál Půlnoční rituál Laura Walden

Kniha má nápad, napětí, zápletku atd. Přesto v jednu chvíli už toho bylo příliš, osudy se opakovaly. Člověk už vlastně předpokládal, jak to s další postavou dopadne. Přesto však mě kniha k sobě připoutala až dokonce.

10.12.2014 4 z 5

Letmá známost Letmá známost Helena Němcová

Zmítání se mezi rodinou a jejím zázemím a domělou láskou a pak už jen důchodový věk - velké časové odstupy a skoky jednotlivých dílů vyprávění. Co dělaly postavy mezi tím, Jak se vyvíjely jejich životy? A dosti rozpačitý závěr k tomu- přečetla jsem, ale nevrátím se k ní.

29.03.2014 2 z 5

Kalvárie Kalvárie Petra Braunová

Že z obsahu čiší prvoplánovitost, někdy dost krkolomně vykonstruované příběhy? No a co, přečetla jsem jedním dechem a bavila se. Petra Braunová se i díky skvělým dětským knihám stává mou oblíbenou autorkou:-)

29.03.2014 4 z 5

Pirátské příhody Pirátské příhody Julia Boehme

Výborná kniha pro začínající čtenáře. Na každé stránce je poutavý obrázek a maximálně 5 řádků textu, takže čtení mého předškoláka opravdu bavilo a neunavilo. Příběh je jednoduchý, krátký a téma pirátů kluky zajímá.

26.01.2014 4 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Deset mi tedy dávno není, přesto jsem četla jedním dechem. Dcera i malý syn byli celou dobu vtaženi do příběhu a nechtěli se čtením skončit. Co od knihy více očekávat?

16.11.2013 5 z 5

Stříbrozelený vodopád Stříbrozelený vodopád Dagmar Seifert

Knížka k odpočinku, nenáročná na pozorné čtení a na těžké " myšlenkové" operace:-) Přesto mě bavila a připomněla mi jednu velkou pravdu: Pokud si šťastný uvnitř své mysli, je život snazší. Takže se opět záměrně programuji na úsměv a optimismus:-)

05.10.2013 4 z 5

Neuvěřitelné příběhy Neuvěřitelné příběhy Erich Kästner

Mám moc ráda Kastnera a tato knížka je úplně jiná. Je veršovaná - v každém z krátkých příběhů vyvedou děti nějakou lumpárnu, na kterou se velmi brzy přijde a potká je za to nečekaný a neobvyklý trest.

O raráši Mlíkovi O raráši Mlíkovi Hana Doskočilová

Moc pěkný a legrační příběh o pravém přátelství. Četla jsem se svou třídou ( 3. tř), děti se bavily a četly s radostí. Co víc od knihy pro děti očekávat?

Dům ve Sluneční ulici Dům ve Sluneční ulici Zbyněk Malinský

Četla jsem synovi před spaním. Pohádky se mu moc líbily, hlavně to, že jsou o zcela obyčejných" nepohádkových" věcech.

11.09.2013 4 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Tahle kniha mě, po delší době a k velké radosti pětiletého syna, připoutala k večernímu čtení tak mocně, že se z něj stalo skoro čtení noční:-) Krásný příběh nad kterým se dá s dětmi přemýšlet, předvídat pokračování i diskutovat. Nenásilně vetknutá poučení i témata jako přátelství, příroda a chování lidí k jiným živočichům a rostlinám. Vše propojeno neskutečně legračním a popleteným slovníkem obra Dobra.

Ajdar Ajdar Marjane Satrapi

Naopak - mě už bylo třikrát deset a u této knížky jsem se nejen pobavila, ale i na chvíli zastavila v bláznivém tempu života a připomněla si, že odvaha a chuť cokoliv překonat nás žene dopředu. Navíc jsem ocenila skrytou eko výchovu pro děti - drakovi v Zemi škodili hlavně lidé:-) Knížka měla velký úspěch u mého syna i u dětí z mé třídy.

02.04.2013 5 z 5

Knížecí stolec : tajuplná hora Knížecí stolec : tajuplná hora Jiří Bárta

Tahle kniha byla lepší než ta o Kleti. Dozvěděla jsem se plno nových informací, pokochala se fotografiemi míst, která znám jen z vyprávění mého dědečka a která dnes již neexistují. Děkuji panu Bártovi

30.03.2013 4 z 5

Kleť : milovaná hora Kleť : milovaná hora Jiří Bárta

Zajímavá kniha o mé milované hoře, nejvíce se mi líbily staré forografie. Nicméně nedávám plný počet hvězd, protože jsem se vlastně nedozvěděla nic nového a to mě trochu zklamalo.

30.03.2013 3 z 5

Stopa vede k akvaduktu Stopa vede k akvaduktu Fabian Lenk

Kniha patří do řady historických detektivek pro děti. V průběhu čtení jste sami vedeni k hledání stop a řešení záhad. Hned v další kapitole se vždy dozvíte, jak se vám vedlo. Kniha vede děti ke čtení s porozuměním, je svižně psaná a navíc je obohatí o seznámení s historií.

Past na Alexandra Past na Alexandra Fabian Lenk

Zrada v aréně Zrada v aréně Fabian Lenk

Spiknutí proti Hannibalovi Spiknutí proti Hannibalovi Fabian Lenk

Útok na Pompeje Útok na Pompeje Fabian Lenk

Michal a ti druzí Michal a ti druzí Milan Cais

Knížka je dělená do tří částí - hned první část o odmítaných dětech mě rozplakala a zároveň donutila přečíst jedním dechem obě zbylé části - o lásce a naději. Doporučuji číst při vlastní psychické pohodě:-)

30.03.2013 4 z 5