Kopretina Kopretina komentáře u knih

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Nějak nás při čtení tohoto posledního dílu Letopisů Narnie stále napadala kniha Bratři lví srdce a opravdu v podobném duchu i skončila.

23.01.2023 4 z 5

Zvony a zvonky Zvony a zvonky Josef Václav Sládek

Odpočinek mezi jinými knihami, mě zaujaly hlavně poslední dvě básně. Báseň "Nohy" jsem zadala v práci jako matematickou úlohu. Moc pěkné, veselé, moudré.

23.01.2023 5 z 5

První slzy První slzy Jacqueline Wilson

Dcera doporučila, tak jsem přečetla. Co na knihu říct? Jako náctiletá bych ji asi ocenila.

10.01.2023 3 z 5

Cela smrti Cela smrti John Grisham

První kniha od autora, první do čtenářské výzvy, první letošní a druhá o trestu smrti. Příběh vede člověka k přemýšlení o spravedlnosti, o trestech, o síle odpuštění, a to jsem prožívala i já. Kniha je velmi čtivě napsána.

07.01.2023 4 z 5

Ztraceni v bouři Ztraceni v bouři Maria Grace Dateno

Moc hezký příběh, čtivý a napínavý.

31.12.2022 5 z 5

Obrázková abeceda s říkankami Obrázková abeceda s říkankami Jan Susa

Moc hezké, prolistovali jsme s dětmi několikrát.

30.12.2022 5 z 5

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Letos jsem si nechtěla koupit tento diář a dokonce řekla Ježíškovi o jiný, který se opravdu objevil pod stromečkem. Ale pak jsem v Šumperku v knihkupectví na tento diář narazila, dvakrát si jej prohlédla a jiný Ježíšek mi jej nadělil. A jsem ráda, líbí se mi.

26.12.2022 4 z 5

Hurá na řeku Hurá na řeku Nicholas Oldland

Pěkné, vtipné, poučné.

17.12.2022 4 z 5

Turbina Turbina Karel Matěj Čapek-Chod

Četlo se mi to velmi těžce, slovní obraty, hrátky, germanismy mě nebavily. Děj mě také neoslovil. Nicméně jsem dočetla až do konce a dozvěděla se, jak kdo dopadl.

16.12.2022 2 z 5

Poutníkův dar Poutníkův dar Andy Andrews

Pěkné. Občas si musíme znovu uvědomit, co je fakt důležité a potřeba.

27.11.2022 5 z 5

Mít a nemít Mít a nemít Ernest Hemingway

Nenadchla mě, neporozuměla jsem poselství knihy. A to jsem se snažila opravdu číst slovo od slova a pochopit dialogy.

24.11.2022 1 z 5

Evangelii gaudium – Radost evangelia Evangelii gaudium – Radost evangelia Jorge Mario Bergoglio

Srdce mi plesalo při některých pasážích radostí a Duchem?. Např. :
264. První motivací k evangelizaci je Ježíšova láska, kterou jsme přijali, zkušenost, že jsme byli spaseni, jež nás vede k tomu, abychom milovali stále více... Každý den potřebujeme prosit a žádat o jeho milost, aby on otevřel naše chladné srdce a otřásl naším vlažným a povrchním životem.

15.11.2022 5 z 5

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

Nádech romantiky v městě sýrů. Ze začátku knihy jsem se strašně nudila, štvalo mě, jak se nejprve popsal výsledek a pak až děj k výsledku, někdy to úplně totéž nebylo.
Ke konci už to běželo rychleji a zajimavěji, hitparáda se nekonala.

12.11.2022 3 z 5

Na spadnutí Na spadnutí Jeff Kinney (p)

Pobavila jsem se, hlavně při stěhování.

02.11.2022 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Téma knihy mě zaujalo, ještě jsem o tom nečetla. Chápu, jak to musí být těžké, mít takové životní trauma.
Již v půlce knihy jsem si říkala, že hlavní hrdinka je ujetá, hlavně když studovala. Na konci se mi to potvrdilo. Není dobré si zahrávat s informacemi, s tím, co do sebe vpouštíme.

01.11.2022 2 z 5

Jedním dechem jsem knihu přečetla a vyprávěla o ní několika lidem, které to zaujalo. Líbila se mi, i styl vyprávění. S výhodnými metodami by se dalo polemizovat, ale asi fakt měla úspěch. Těším se na druhý díl.

22.10.2022 5 z 5

První láska První láska Jacqueline Wilson

Nejprve si knihu po večerech četla má desetiletá dcera a tvářila se u toho tajemně. No, tak jsem knihu taky přelouskala a usoudila jsem, že si ji mohla přečíst ať za dva roky. Ale prý všemu rozuměla..

17.10.2022 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha mě dostala! Měla spád, myšlenku i napětí. Každou volnou chvilku jsem po ní sáhla. I téma důležité. Bezva.

15.10.2022 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Za mě: naprostá spokojenost. Četli jsme jako šestý díl, a hodně se nám ozřejmil děj. Perfektní, škoda, že to není filmově zpracováno.

09.10.2022 5 z 5

Tymiánové dopisy Tymiánové dopisy Eve Makis

Téma pro mě nové a zaujal mě i začátek. Pak jsem se dlouho nemohla začíst a tak to trvalo do konce. Historický příběh smutný, zoufalý a naděje se objeví až po 60 letech.

07.10.2022 3 z 5