konrad9388 konrad9388 komentáře u knih

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Mazec. King prostě umí.

20.08.2023 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Za mne určitě nejlepší dílo Stephena Kinga. Vysloveně jsem se třásl nedočkavostí na další díl.

16.03.2023 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

K této knize mám zvláštní vztah. Asi v jedenácti letech jsem ji doma večer vytáhl z knihovny, a zpátky jsem ji vrátil asi po šesti hodinách dočtenou. Byla to první kniha která mne tak moc chytla, že jsem ji musel hned dočíst. Skvělá kniha, kde není tak jednoduché určit kdo je klaďas a kdo padouch. Stejně jako v životě.

05.01.2023 5 z 5

Moji přátelé hadi Moji přátelé hadi Jiří Haleš

Skvělá kniha, která ve mne probudila zájem o tyto fascinující živočichy. Díky této knize jsem je choval, pozoroval a zjistil o nich mnoho zajímavého. Dnes jsem měl možnost s autorem se seznámit.

02.06.2022 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Moc hezká a příjemná kniha, která se čte téměř sama. I po těch letech, si ji rád přečtu znovu. To platí i o dalších dvou dílech.

31.08.2021 5 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Přečetl jsem většinu z jeho knih, a tu nejdůležitější jsem vynechal. Spokojil jsem se s filmovým zpracováním. Teď jsem dočetl Hvězdnou pěchotu, a pořád nechápu jak mohl v roce 1959, tak skvěle vysvětlit mnohé z problému dneška. Myslím si, že toto by měla být povinná četba. Jde hlavně o pasáž, pojednávající o výchově štěňat.

16.09.2020 5 z 5

Valard & vejce na draka Valard & vejce na draka Jan Marvel Horn (p)

Kniha je vtipná,zábavná a dobře se čte. Až mi bylo líto, že už končí. Marvelův humor mi sedí, a myslím že na prvotinu, je to velmi povedené dílko.

09.01.2020 5 z 5

Satanášova sestra Satanášova sestra Iceberg Slim (p)

Ačkoli nemám rád knihy o feťácích, tak musím uznat, že je to velmi čtivé. Příběh slušně odsýpá, a nemám problém se v něm orientovat. Občas mi sice vadí poněkud přestylizované výrazy, ale asi se tak v této vrstvě lidí opravdu mluvilo (a možná i mluví).

29.06.2019 4 z 5

Stanice Bazilišek Stanice Bazilišek David Weber

Podle mne nejlepší military sci-fi sága. Škoda že mezi námi nežije víc lidí jako je Honor.

19.02.2019 5 z 5

Jezdec z neznáma Jezdec z neznáma Jack Schaefer

Klasika

06.07.2018 5 z 5

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Skvělý román.

06.07.2018 5 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Skvěla knížka, která mi vždy zvedne náladu. A mám po ní chuť nejen na jahody.

15.11.2017 5 z 5

Země plná otroků: Pravda o (vašich) mužích Země plná otroků: Pravda o (vašich) mužích Dominika Svobodová

Vtipná a vcelku zábavná knížka, o věcech, o kterých se veřejně moc nemluví. Vhodná i pro vanilky, po přečtení nehrozí žádné následky.

15.11.2017 5 z 5

Svět pro Akkadyho Foxe Svět pro Akkadyho Foxe Otakar Adámek

Zajímavý krátký příběh. Vůbec netuším, kde jsem k této knížce přišel.

15.11.2017 4 z 5

Poprava s kuřáckou pauzou a další kriminální příběhy Poprava s kuřáckou pauzou a další kriminální příběhy * antologie

U této knihy mně překvapila jediná věc, a sice povídka podle které je celá sbírka pojmenovaná. Poprava s kuřáckou pauzou, je totiž obšlehnutá povídka od Henryho Slesara - Kandidát. Samozřejmě když si odmyslíme vatu kolem.

14.05.2017