knizninadsenec knizninadsenec komentáře u knih

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Wow, skvělé pokračování. Vychutnávala jsem si ho po kouskách, přesto ve chvílích, kdy jsem měla čas číst, hltala stránku za stránkou ...

Na druhý díl jsem se vrhla skoro hned. Byl poutavý, zajímavý, překvapivý. Četl se dobře a nezklamal. Naprosto senzační příběh.

Je skvělé, že už díly jsou nějakou dobu a nemusela jsem na pokračování čekat, protože jsem prostě musela vědět, jak to s Alinou, Malem a Temnyjem bude dál.
Objevilo se tam mnoho nových zajímavých postav a i těch, které byste nejraději nakopli. Třeba mladší z princů tak na mě působil nejvíce.

Také myslím, že postavy působí mnohem víc dospěle. I když Alina byla párkrát bezradná, nedivila jsem se jí. Ale měla i chvíle, kdy její rozhodnutí stálo za to.

Na jednu stranu by se mi líbilo, kdyby tam bylo více o postupu Temnyje nebo kapitoly z jeho pohledu, aby byl vidět více jeho postup či cesta. Každopádně, když nastoupil na scénu.. Wow.

Za mě je to skvělé pokračování. Už se těším ne další díl a také na seriál.

Hodnotím: 6⭐

07.05.2022 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Naprosto dokonalý a senzační příběh. Samozřejmě i svět, ať už je řeč o tom dobrém nebo špatném.

Dříve, než jsem se dostala ke knize, jsem viděla seriál, takže jsem prostě už v hlavně měla, jak postavy vypadají. Seriál byl senzační, příběh také a postavy také.
Trochu od knihy liší.

Knižní verze je podle mně 1000x lepší a ponořila jsem se do příběhu mnohem hlouběji a vše viděla mnohem jasněji. Líbil se mi od začátku do konce, není v něm žádné slepé místo. Vychutnávala jsem si pomalu a dnes jsem dočetla.

Myslím, že jsem si oblíbila snad všechny postavy, kromě Ivana. Temnyj má také své kouzlo, i když není zrovna hrdina. Po jistých událostech a činech jsem ho nepřestala považovat a hodně dobrou postavu. Jen prostě se přiřadil na jinou stranu. Při čtení si ho nejde neoblíbit. Měl svůj úmysl, který možná podle něj nebyl špatný, jako každý zloun v jiných příbězích.

Za sebe doporučuji, je to skvělé čtení, co pohltí a já jsem si ho zamilovala. Určitě to ve čtenáři zanechá hluboký dojem, emoce a hodně prostoru na doznívání příběhu v mysli.

Hodnotím 6⭐

07.05.2022 5 z 5

Pustovník: Muž s leopardom Pustovník: Muž s leopardom Vladimír Štefanič

Trvalo mi několik stránek, než se mi podařilo začíst se.

Pak se na scéně objevila Sára a Daniela a děj se pomalu stával zajímavější. Četl se snadněji, byl poutavý a plný zajímavých myšlenek. Jsou zde nejrůznější postavy, jako třeba čarodějnice, rytíři nebo dračí muž.

Poustevník je sám o sobě velmi zajímavou postavou, ale některé kapitoly s ním byli nezajímavé. Každopádně se mi líbilo, že pomáhal druhým.

Byl to zajímavý příběh, ale mě chytnul až o několik stran dále. Každopádně se průběhu podařilo mě několikrát překvapit. Byl nepředvídatelný.

Celkově to byl hezký fantasy příběh.

05.04.2022 5 z 5

Lily a Magor – 2. díl Lily a Magor – 2. díl Jaroslav J. R. Tylich

(SPOILER) Skvělý vtipný, akce plný příběh. Velmi dobře se čte, pobaví.

Dozvíme se něco o začátcích Bravo Kachen, jak se postupně přidávali členové.
Také různé akce, přeskakování v časech, ale jsou datovaná a tak se vyznáte.

Hodně bojů, u kterých se členové baví.
Líbí se mi, že v knize nejsou sprostá slova. Teda nadávají vlastním slovem.

Příběh je správně vtipný (švihlý), akční, romantický a mě se strašně moc líbil.

Skvělý díl. Magor a jeho rodina jsou skvělý.

12.02.2022 5 z 5

Ydris: kniha druhá Ydris: kniha druhá Květoslav Hönig

(SPOILER) Pořádně silný příběh. Je plný emocí, boje cechů, rodů, boj s démony, zrady... . Pořádně kruté a krvavé války.

V knize se skrývá zajímavý, poutavý fantasy příběh a také poezie či písně. Příběh mě opravdu přitáhl a nepustil.

Bitvy/války/boje jsou popsané tak, že si vše představíte, vše vidíte. Možná místy až velmi děsivé boje. Boj o život či pomstu. Přes to všechno se čte docela dobře.

Příběh mě vtáhnl do sebe. Hltala jsem stánku za stránkou. Příběh království, měst, přírody, lidí a jiných stvoření.

Svět, ve kterém se příběh odehrává, je skvěle popisován, také historie, příběhy ze zážitků postav nebo jiné drobnosti, že si to vše dokonale představíte. Alespoň jsem měla ten dojem.

Osobně se však musím přiznat, že někdy toho boje na mě bylo trochu moc, ale to jiným vadit nemusí. Příběh je zajímavý a skvělý, neodtrhla jsem oči, když jsem nemusela.

Když srovnám první díl s druhým, o trochu více se mi líbil celkově ten první.

24.01.2022 4 z 5

Keď nás pravda spojí Keď nás pravda spojí Emily D. Beňová (p)

Senzační pokračování. Líbilo se mi to, jak se Collin snažil. Také, že začal uvažovat logicky a nevěřil všem lžím ze svého okolí. Bylo zajímavé sledovat vývoj událostí a postav.

Příběh byl zajímavý, poutavý. Mnoho se objasnilo a vyřešilo. Ale opět se zase našel někdo, kdo Collina oklamal. Těším, až se zase vrhnu na další díl, abych věděla, jak Collin odhalí pravdu, jak zareaguje. Také co bude s tím, kdo mu tak nehorázně lhal, alespoň doufám, že ano.

I tento díl doporučuji, sice zatím nevyšel v českém překladu, ale ten slovenský se čte také velmi dobře. Napínavý příběh o lásce, tajemstvích, lžích, pravdě, rodinné pověsti, cti....

Opět z pohledu Collina a Eleanor.
Krásné čtení. Konec je opět nečekaný a takový, že osobně mám chuť číst pokračování hned. Takže, až zase bude volný čas, hned se do příběhu ponořím. ️

Hodnotím též 6⭐/5⭐
Zaslouží si, je to dokonalý příběh.

04.12.2021 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Velice zajímavý námět. Když v příběhu zemřela má oblíbená postava, tak jsem si nebyla jistá, zda to dám dál. Ale což, to se stává. Příběh mi plynul před očima. Krom těch pár minut, kdy jsem knihu odložila kvůli oblíbenci..., jsem jí neodložila, pokud jsem opravdu nemusela.

Příběh byl opravdu poutavý, překvapivý, chvilkami děsivý a někdy mě vývoj fakt naštval, stejně jako naštval soutěžící.
Rozhodně se nedalo předvídat, jakým směrem půjde příběh, co se stane nebo ne.

Mnohokrát jsem se o postavy bála, byla jsem s nimi zklamaná,... Ale byly i 2 chvíle, moc dojemné, které mi vehnaly slzy do očí a pobrečela jsem si společně s jinou oblíbenou postavou.

Když si v jednu chvíli myslíte, že vás už ničím hrozným nepřekvapí, tak překvapí. Je tam hodně překvapení.

Celkově se mi příběh líbil. Četl se dobře a byl velmi zajímavý. Opravdu často překvapil. I když se společnost Babel chovala dost divně, tedy její zaměstnanci. No, vymýšleli si pěkné věci, zajímavé soutěže a děsivé úkoly. Jeden velký boj se soupeři, až do posledního okamžiku a nejen s nimi, ale i se sebou samým.

28.10.2021 5 z 5

Cestovatel časem - Vynálezy Cestovatel časem - Vynálezy Oldřich Růžička

Krásná dětská kniha s vynálezy všeho možného. Je v ní mnoho zajímavého. Je krásně ilustrovaná. Najdete v ní například něco o psacích strojích, počítačích, letadlech, létání, prostě vývoj vynálezů...
Moc se mi líbila.

13.10.2021 5 z 5

Dalecká generace Dalecká generace Nicholas Briggs

Krásně napsané, že jsem měla pocit, jakobych příběh prožívala vedle Doctora. Příběh se dobře čte a úplně na stránkách cítíte, že to je prostě on jako v seriálu.

Dobrodružství bylo skvělé, akce, vtip, nějaké to zlo a samozřejmě jeho řešení s Doktorem. Nechybělo ani cestování z místa na místo s Tardis a společníky, i když nyní byli o hodně mladší, než je zvykem....
Příběh se mi velmi líbil a i překvapil.

Určitě doporučuji všem a asi úplně nejvíce těm, co Doctora znají ze seriálu (Doctor Who, český je pod Pán času), protože si myslím, že ti si ho více užijí. Teda myslím, protože hlavně asi vědí, kdo ti Dalekové vlastně jsou a co mají za sebou.

25.06.2021 5 z 5

Chyť bizona! Chyť bizona! Jitka Holasová

Nádherně napsaná kniha, s krásnými ilustracemi.

Příběh je velmi zajímavý pro děti a určitě i pro dospělé. Je poučný a dovede k zamyšlení. Možná si i zavzpomínate na dětství, na svobodu v přírodě, táborák, nejrůznější hry. Já rozhodně zavzpomínala, zamýšlela se.
Příběh nám krásně ukáže, jak jsme na telefonech závislí, že ani nevnímáme okolí a také, že bez telefonu to přežijeme a ještě si to užijeme.

Knihu doporučuji všem, je to krásný příběh, který jistě potěší, poučí a dovede k zamyšlení.

19.06.2021 5 z 5

Květy Jasmínu Květy Jasmínu Leandra Sold (p)

Tento díl byl velmi překvapivý a také důkazem, že si člověk / démon / anděl nemá zahrávat s časem nebo minulostí.
Stalo se toho opravdu mnoho dobrého i zlého.
Slza ukápla.

Příběh se mi líbil, četl se dobře, jak už jsem psala v úvodu, vývoj událostí mě opravdu překvapil mile i nemile. Některé postavy se ukázaly svým pravým charakterem. Jiné měli jiný charakter nebo minulost ovlivněnou tím, co se stalo v minulosti jinak, než předtím. Řeší se různé situace a vše pak je přesně takové, jaké má být. A kdo s kým má být.

Samozřejmě nechybí postavy z předešlých dílů, romantika, trochu boj. Opět jsou tam démoni, andělé, upíři, lidé...

Konec je dokonalý.
Velmi krásný díl i série celkově.

13.05.2021 5 z 5

Svůdný jasmín Svůdný jasmín Leandra Sold (p)

Velmi krásné pokračování příběhu Yasminne, Daniela, Asmodea a dalších postav.
Postavy byly skvělé, příběh překvapivý a opět se velmi dobře četl.

Líbily se mi i ohledy do minulosti, které příběh doplnily.

V příběhu najdete romantiku, démony, anděly, upíry a lidi. Příběh je i hodně emotivní, tedy mě se tak zdál. Příběh se odehrává ve světě lidí, pekle a trochu - chvilami i v nebi.
Je to poutavé čtení. Krásné.

Jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat.

07.05.2021 5 z 5

Bílý jasmín Bílý jasmín Leandra Sold (p)

Příběh mě velmi mile překvapil. Byl poutavý, nepředvídatelný, romantický, trochu temný, krásně se četl. Dobro a zlo.

Příběh z pohledu Yasminne. V příběhu najdete anděly, démony, upíry a lidi. Peklo a lidský svět.

Trochu mi to chvilkami, ale opravdu jen chvilkami, připomínalo mé velmi oblíbené série Andělé, Svůdná série a Stmívání. Ale je to hlavně spíše o tom, že jsem si na ně při čtení vzpomněla.

Mám ráda příběhy, ve kterých jsou zahrnuty mystické postavy nebo Andělé a i démoni.

Tento příběh se mi velmi líbil, stále se tam něco dělo a i překvapilo. Hlavně vás překvapí postavy čím jsou.

Postavy jsem si oblíbila hlavně Yasminne, Aidana a i Daniela.

Boj dobra a zla, démonů a andělů. Také v příběhu je vidět, jak snadno se dá i čistá duše zkazit. Je v něm ale i dobro.

Na závěr: Kniha se mi velmi líbila, příběh byl zajímavý a poutavý, dobře se četl.
Za mě určitě doporučuji. Příběh má více dílů a já se zamilovala už do prvního dílu.
Krásné čtení.

25.04.2021 5 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Velmi krásný příběh.

09.03.2021 5 z 5

Star Wars: Dobrodružství Luka Skywalkera, rytíře Jedi Star Wars: Dobrodružství Luka Skywalkera, rytíře Jedi Tony DiTerlizzi

Krásná kniha. Je spíše určena mladším čtenářům, ale myslím, že určitě potěší i ty starší fanoušky Star Wars. Mě rozhodně ano.
Příběh je zrychlený, ale nezklamal. Navíc jsou v knize překrásné, dokonalé, ilustrace od Ralpha McQuurrie.
Jsem spokojená. Je skvělá.

12.02.2021 5 z 5

Klíčenka a kouzelný les Klíčenka a kouzelný les Kateřina Maruchničová

Velmi hezká příjemná pohádka. Přátelství, péče a poznávání přírody a zvířata. Boj zla a dobra. To vše v 76 stran dlouhé pohádce. Sice takové trochu uspěchané, ale myslím, že dětem se tak zdát nebude.
Je to opravdu příjemná, milá, hezká pohádka.

03.07.2020 5 z 5

Prokleté oči Prokleté oči Kateřina Maruchničová

Wow, tak to byl příběh! Plný emocí, zvratů, překvapení.
Na začátku slzy ukáply ze smutku, na konci dojetím. Tento příběh je skvělý od začátku do konce. Pecka. Opravdu z něj mám velmi velmi dobrý pocit. Příběh vás vtáhne do sebe a všechny emoce prožíváte s hlavní hrdinkou v plné míře od začátku do konce. Alespoň já jsem to tak měla.
Láska, smutek, zlomené srdce, energie... Přitáhne vás k sobě.
Příběh mne velmi mile překvapil.
Doporučuji si přečíst! Krásný oddechový příběh plný emocí.

03.07.2020 5 z 5

Chodí mýval brzy spát? Chodí mýval brzy spát? Tobias Pahlke

Moc krásná dětská kniha. Text krátký, ale poučný a je doprovázený moc hezkými ilustracemi. Jsem si jista, že se dětem bude líbit. Text poučí a ilustrace potěší.

20.06.2020 5 z 5

Musí si lvi stříhat hřívu? Musí si lvi stříhat hřívu? Svenja Ernsten

Kniha je moc krásná, hezké kresby, jasný, stručný, výstižný text. Příklady některých zvířat, co se například týče pacek, očí, nosu, kůže... Moc krásná.

10.05.2020 5 z 5

Kdysi dávno v budoucnu (35 povídek) Kdysi dávno v budoucnu (35 povídek) Jaroslav Konvička

Velmi hezká kniha plná krásných povídek. Dobře se čtou a lze si z noch vzít i poučení, pokud budete chtít.
Některé přímo zahřejí u srdce, u jiných možná i slza bude chtít ven. Alespoň já jsem to tak měla / pociťovala.
Čtení jsem si moc užila.

25.03.2020 5 z 5