Chyť bizona!

Chyť bizona! https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460910/bmid_chyt-bizona-636bdd1c275f1.jpg 5 4 1

Prásk! A rodiče jsou bez telefonů. Nečekaný rodičovský digitální detox očima sedmiletého Samíka a indiánského dědy Berta. Knížka plná slovních hříček, tygrů, bizonů i nečekaných překvapení. „To je skoro taková Honzíkova cesta pro 21. století,“ řekl jeden z prvních čtenářů. Docela to sedí! Téměř sedmiletý Samík se také vydává do světa a diví se: Proč se do přírody odhazují odpadky? Proč se o telefonní budky už nikdo nestará? A proč se večer máma s tátou místo čtení pohádky občas zapomenou u smartphonů? Rodičům se však tyhle svítící cihličky jednoho dne omylem roztříští a Samík dostane nápad: co kdyby zkusila celá rodina pár týdnů přežít bez nich? Chyťte se Samíkem vysněného bizona, zmažte si pusy od borůvek a dejte na chvíli spát skřítky z telefonu, co žerou náš čas. Letním offline dobrodružstvím vás provede šibalský indiánský děda Bert, který na horské chalupě kuje jedno velké překvapení…... celý text

Přidat komentář

knizninadsenec
19.06.2021 5 z 5

Nádherně napsaná kniha, s krásnými ilustracemi.

Příběh je velmi zajímavý pro děti a určitě i pro dospělé. Je poučný a dovede k zamyšlení. Možná si i zavzpomínate na dětství, na svobodu v přírodě, táborák, nejrůznější hry. Já rozhodně zavzpomínala, zamýšlela se.
Příběh nám krásně ukáže, jak jsme na telefonech závislí, že ani nevnímáme okolí a také, že bez telefonu to přežijeme a ještě si to užijeme.

Knihu doporučuji všem, je to krásný příběh, který jistě potěší, poučí a dovede k zamyšlení.