knizninadsenec knizninadsenec komentáře u knih

Doba ledová: Ledová dobrodružství 2 Doba ledová: Ledová dobrodružství 2 Braden Lamb

Skvělá kniha pro děti, udělaná ve formě komiksu a dva krátké příběhy. ️

Moc se mi líbila, hezké ilustrace. Krásná oddechovka po dlouhém dni a hezký příběh pro děti či milovníky filmů Doba Ledová.

13.10.2021 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

(SPOILER) Nádherná obálka, krásné přehledné mapy na začátku a konci knihy. To je první, čeho si určitě všimnete.

Příběh je velmi dobře čtivý a poutavý, knihu odložíte opravdu jen v případě, že musíte. I když je tam opravdu mnoho postav, nedělalo mi problém se zorientovat. Alespoň já jsem to tak měla.

Rahtan má svůj úkol a splnit jej musí, protože složili přísahu. Stejně jako Jase zase má své povinnosti.

Příběh je plný mnohého: spravedlnost, historie (alespoň kousku světa nebo života postav, dozvídáme se z příběhů), lží, zatajování, posedlosti, odhalení, různé dohody či kompromisy, dobré skutky...
Je tam mnoho krásných okamžiků a pomalu se stupňující láska mezi postavami. Pomalé získávání důvěry, zrada, odhalení.

A pak zase lži, tajemství, jednání na vlastní pěst, odhalení,... kniha vás na okamžik nenechá, abyste jí jen tak odložili.

Příběh se četl hezky, snadno. A i když Kazi s kamarádkami měla zcela jiný úkol, odhalovala pomalu pomocí Jase, jak to v jejich území je, co skrývá a koho.
Ale ani Kazi není v něčem upřímná, protože má povinnosti vůči své královně a svou vlastní bolestnou minulost.
Jase také není v mnohém upřímný, vlastně téměř nikdo.

Postavy byly dokonalé, snad až na ty lovce a jiné podlé postavy.
Osobně jsem si velmi zamilovala ty dvě hlavní, jsou skvělý.

A příjemné, že je kniha psaná z obou stran, tedy hlavních postav.

Nepředvídatelná.

Celkově se mi kniha líbila.

12.02.2021

Poznáte ptáky našich zahrad? Poznáte ptáky našich zahrad? Ulrich Schmid

Velmi krásná naučná kniha, moc dobře se četla, určitě ne naposledy, krásné fotky.

10.10.2020 5 z 5

Báječná škola pana Scotta Báječná škola pana Scotta Miroslava Salajková

Kniha mě mile překvapila. Myslela jsem, že tam bude hlavně něco poučného o přírodě, jako je u Nakladatelství KAZDA v mnoha knihách, ale tady, v tom krásném příběhu, je mnohem více.
Poučení na každé straně o přírodě, zvířatech, ale také běžných věcí.
Moc krásný poučný příběh, který se krásně čte, je i dojemný, alespoň mě mnohdy dojal.
Je výprávěna z pohledu malého chlapce, který se odstěhuje do zahraničí s rodiči, chodí do školy, kam chodí děti mnoha národností. S knihou poznáte některé zvyky jiných zemí a naučíte se pár slovíček.
Je určena pro děti, ale i jako dospělá jsem si čtení užívala a jsem z knihy nadšená.
Stoprocentně doporučuji, je to nádherný příběh.

05.10.2020 5 z 5

Mech Mech Ulrica Nordström

Kniha se mi líbila, je poučná a doprovázena nádhernými fotografiemi. Dobře se čte a je tam i mnoho užitečných rad, pokud se rozhodnete mech pěstovat, třeba i spolu s rostlinkou.

02.06.2020 5 z 5

Copak ze mě bude? Copak ze mě bude? Svenja Ernsten

Kniha se mi moc líbila, je poučná a nádherně ilustrovaná

23.05.2020 5 z 5

25 gramů štěstí 25 gramů štěstí Massimo Vacchetta

Velmi krásná emotivní kniha, plná lásky, laskavosti, ochrany... Velmi se mi líbila.

11.02.2020 5 z 5

Bytosti přírody a léčení Země Bytosti přírody a léčení Země Margot Ruis

Kniha je velmi hezky napsaná, je v ní mnohé, co vás zavede k zamyšlení a možná i změníte něco ve svém životě. Líbila se mi, krásně psané.

10.02.2020 5 z 5

Jednou rozkvetu i já 2 Jednou rozkvetu i já 2 Nio Nakatani

Krásné pokračování o lásce, pochybách o citech... O začínající lásce dvou dívek, které studují na střední škole. Také o školní radě, úkolech, testech, přátelství...

Je to hezký příběh - juri ronance, který se dobře čte a je doplněn krásnými ilustracemi. Bylo to hezké rekax čtení. Příběh je zajímavý a já jsem zvědavá, co bude dál.

13.08.2023 5 z 5

Drsná škola Drsná škola Júto Suzuki

Pana Sakamota chce někdo zabít, ale on se nedá, ani jeho společníci. Chrání jeho i rodinu. V příběhu je trochu zábavy, akce, rvaček, ale žádné zabíjení. To je hlavní heslo rodiny.

Bylo to poutavé, zajímavé a příběh se dobře četl. Doprovázen skvělými ilustracemi.

Anime bude až v roce 2024, takže alespoň knižně proniknete do světa bývalého jakuzáka, který miluje a chrání svou rodinu, provozuje obchod. Já jsem si příběh oblíbila.

Skvělá manga, za sebe doporučuji.

13.08.2023 5 z 5

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

Na tuto knihu mě nalákala anotace a rozhodně nejsem zklamaná. Bylo to... Wow.

Děj se rozjíždí pomalu, jako to romantické příběhy mívají, ale pak to bylo velmi poutavé. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout a když ano, tak kvůli zamyšlení. Je to velmi hezký příběh o poznávání se, kariéře, zamilovaní se, je prostě milý. Ze školního prostředí, randění (naoko?) a trochu i nahlédnutí do toho filmového.

Už je to dlouho, co mě nějaká kniha rozplakala, i když jen nakrátko (2x), tak moc jsem příběh hltala. Vážně se mi moc a moc líbil.

Caz a Eliza jsou skvělé postavy a dokonalý pár. Eliza chce být spisovatelkou a Caz je hercem.

Opravdu krásný romantický příběh, drama. Příběh plný emocí (hlavně od druhé poloviny je více vnímáte). I když to Eliza měla tak trochu naplánované. Caz byl spontánní, snažil se, jejich "rande" vypadalo opravdu jako rande. Bylo to moc krásné, skvělé.

Za sebe doporučuji, je to krásný romantický příběh. Kdyby to zfilmovali, bylo by to báječné.

...

Spolupráce @humbook a #humbookblogeri

06.07.2023 5 z 5

Mera: Proti proudu Mera: Proti proudu Danielle Paige

Velmi hezký příběh o seznámení Mery a Arthura. Je to spíše romantický příběh než klasický superhrdinský, kde se bojuje a zachraňuje svět. Mera jde na souš, aby našla prince a splnila úkol, který byl určen jiným... Nakonec se navzájem zachraňují, jen malinko boje, poznávání,...

Bylo to milé, krásné ilustrace, četl se dobře. Jen tomu něco málo chybělo. Třeba nějaký ten boj, jako v komiksech bývá běžné. Celkově ale hezký a milý příběh.

05.07.2023 4 z 5

Muž v domácnosti 2 Muž v domácnosti 2 Kósuke Óno

Bylo to zajímavé, chytlavé a vtipné. Tacu je dobrák, bývalý jakuzák. který když něco říká, není to vždy dobře pochopeno.
Tato manga mě bavila, je to pěkné pokračování a také bonusové kapitoly.

Mám rozkoukané i anime. Je skvělé, takže jsem oproti knihám v překladu napřed, ale jen trochu. I tak je skvělé si takto příběh připomenout.

02.07.2023 5 z 5

Holmes z Kjóta 1 Holmes z Kjóta 1 Mai Močizuki

Příběh je zajímavý, pomalé seznamování se s postavami a prostředím. Hezké ilustrace.

Hlavní postavy jsou velmi sympatické a prostředí také.

Když nakonec došlo na případ, který měli řešit,... Byl zajímavý, to ano, ale jeho řešení/vyřešení mi přišlo uspěchané.

01.07.2023 3 z 5

Paní Boleynová Paní Boleynová Brandy Purdy

Příběh v této knize je vyprávěn z pohledu Jane Boleynové, manželky bratra královny Anny Boleynové. Tento román je nejen o ní, jejím manželovi, švagrové, ale jde dál k dalším manželkám krále Jindřicha VIII. Tudora.

Je plný intrik, žárlivosti, boje o postavení a moc, pomsty, nespravedlnosti, pomluv, zahýbaní, lží, ale i zábavy, lásce, oddanosti. Místy krutý příběh.

Příběh Anny a vše kolem něj známe asi všichni. Alespoň trochu, jak to bylo. Existuje mnoho příběhů o Tudorovcích nejen v literatuře o historii, ale také v románech, filmech a seriálech.

Každopádně v tomto příběhu jsem osobně Jane vnímala jako žárlivou mrchu, které se to zkrátka nepovedlo. Byla ublížená. A to jen proto, že trvala na dohodnutém sňatku s Georgem, který ji nemiloval a nelíbilo se jí, že má velmi rád svou sestru, stojí za ní a tak dále.

Příběh pokračuje poté, co mnozí byli nespravedlivě popraveni. Král, protože je starý a ne úplně zdravý, se znovu a znovu žení... A ona je jako pozorovatelka, dvorní dáma... Něco se provalilo, něco bylo překrouceno, lidé byli mučeni, popravováni... Jane nebyla jediná, kdo se v mnohém provinil.

Bylo to zajímavé čtení. Některé pasáže mohly být kratší a možná ne tak popisované, i když to k té době patřilo. Myslím, že mnoho detailů nebylo potřeba. Alespoň ne z mého pohledu.
Doporučuji 18+

27.06.2023 4 z 5

Ragnarok: Poslední boj 1 Ragnarok: Poslední boj 1 Takumi Fukui

První část je rozdělena do čtyř kapitol.
Začíná boj o přežití lidstva. Další šanci na život lidstva na dalších 1000 let musí vyhrát lidstvo. 13 lidí proti 13 bohům.

Je to zajímavé čtení. Mytologie, krutý boj plný násilí a neuvěřitelné síly. Příběh se čte dobře.

Celkově zajímavý příběh, určitě si časem koupím další díly, abych věděla, jestli lidstvo dostane ještě šanci a také kdo s kým bude bojovat.

22.06.2023 5 z 5

Gold a Silver 12 Gold a Silver 12 Hidenori Kusaka

Skvělé pokračování. Do příběhu se vrací ztracené postavy. Opět se objevují legendární Pokémoni. Dozvíme se něco o jejich minulosti a o záhadné Ledové masce. Výpravy, zápasy, nový Pokémoni. Liga, kde jsou představeni všichni aktuální trenéři stadionů z dvou oblastí...
Suicune si vybere svého trenéra, s kterým bude muset zastavit blížící se zlo...

Je to velmi zajímavé čtení se skvělými kresbami. Příběh je poutavý a zajímavý.

21.06.2023 5 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Louise Simonson

Příběh Diany a Válkonošky je rozdělen do sedmi částí. Velmi hezký a zajímavý grafický román.

Diana chce vyhrát závod a dokázat, že není jen hliněná panenka. Osud jí do cesty postaví Válkonošku. Musí odvrátit válku, zkázu.
Je to zajímavé dobrodružství, plné překvapení, mýtů, boje, odvahy, zvratů, zrady a trochu přátelství.

Příběh je zajímavý, poutavý, dobře se čte a grafické zpracování mi přijde velmi pěkné. Rozhodně zaujal a dozvíme se něco z Dianině minulosti.

19.06.2023 5 z 5

Kráska a zvíře: Zakletá v knize Kráska a zvíře: Zakletá v knize Jennifer Donnelly

Kráska a zvíře je jedna z mých nejoblíbenějších Disney pohádek a Bella z princezen.

Jak to dopadne, když se vsadí Láska se Smrtí? (myšleno postavy)

Tento příběh je hodně dobrý reteling na Krásku a zvíře, jak jí známé od Disney (dle mého názoru). Základ je stejný, ale je do něj vložen ještě jiný příběh.
Bella je na zámku nešťastná, někdy veselá, stýská se jí po otci, touží cestovat, poznává zámek, jeho obyvatele a Netvora...Toto známé z příběhu originálního. Avšak v této knize toho Belle prožije o něco více.

Každopádně, jak už napovídá název a anotace, Bella objeví tajemnou knihu a její příběh začíná. Jako čtenář, víte, že kniha asi nebude nic dobrého. Když potká jednu zvláštní osobu, víte, kdo to je nebo tušíte.

Osobně jsem hltala stánky, pokud jsem měla čas číst. Je to zajímavé, poutavé, krásné, smutné, veselé, plné emocí. Belle se trochu plní sny. Má kam utéct. Ale stejně... Bála jsem se o ní. Čekala jsem na okamžik, kdy se něco pokazí. Bella sama nevidí to zřejmé hned. Nedivila jsem se jí, bylo to dobrodružství.

Čtení příběhu mě bavilo. Je to opravdu zajímavé převyprávění. Obálka krásná s knihovnou, hodinami, kouzlem a též lákavá. Za sebe mohu doporučit. Velmi se mi příběh líbil.

17.06.2023 5 z 5

Tvá dubnová lež 2 Tvá dubnová lež 2 Naoši Arakawa

Krásná obálka a druhý díl je rozdělen do 4 kapitol (5 - 8).

Pokračuje příběh studentů základní školy. Kósei Arima hraje na piano (ale má určité problémy), jako doprovod houstlistky Kaori Mijazono v soutěži. Děj je také ze školního prostředí - spolužácích, přátelích, sportu, vzpomínkách, lásce...

Velmi hezký, zajímavý a poutavý příběh. Dobře se četl a ilustrace jsou skvělé. Příběh je plný emocí, hudby, sportu,... Moc se mi líbil a těším se na pokračování.

V knize opět najdete odkaz na píseň, kterou hrdinové příběhu na hudební soutěži hráli. Nebo video na stránce nakladatelství pod tímto titulem, je to krásná skladba = Saint-Saënsova "Introdukce a rondo capriccioso".

01.06.2023 5 z 5