knihveru knihveru komentáře u knih

Skica dvou dívek Skica dvou dívek Jiří Hájíček

Není moc co hodnotit, textu je tam tak málo, že to má člověk za 15 minut přečtené. Beru to tak, že povídka vznikla za nějakým účelem a ten splnila.

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Moje absolutně nejoblíbenější kniha od Hájíčka. Četla jsem téměř všechny, ale tuto jako první. Překvapivé, čtivé, napínavé. A hlavně to člověka donutí najít si další informace a zase se trochu vzdělat.

02.09.2021 5 z 5

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Tu knihu miluju. Pokud váháte mezi filmem a knihou, tak kniha je mnohem lepší. Zase jsem si rozšířila obzory. Kdo preferuje literaturu vycházející z reálných skutečností, bude spokojen.

02.09.2021 5 z 5

1913: Léto jednoho století 1913: Léto jednoho století Florian Illies

Knihy, které vypráví o životě na přelomu 19. a 20. stol., jsou mi blízké. Takže palec nahoru, zajímavé čtení.

02.09.2021 4 z 5

1913: Co jsem ještě chtěl vyprávět 1913: Co jsem ještě chtěl vyprávět Florian Illies

Tento typ literatury mě baví. Je třeba si zvyknout na roztříštěnost.

Řád Řád Daniel Silva

Nečtu tuto literaturu často, ale ta obálka prostě přitáhla mé oko. Dočteno do konce, ale žádný velký dojem se nekonal. Nepřišlo mi to reálné. Zápletka ohledně hledané knihy nijaká. Myslela jsem, že to bude více na způsob Dana Browna, ale v tomto směru zklamání.

Tanči jen pro mě Tanči jen pro mě Kylie Brant

Kniha se četla dobře, není to tak děsivé. Jelikož tento typ literatury čtu jednou do roka, nemohu hodnotit kvalitu.

Prezidentův klobouk Prezidentův klobouk Antoine Laurain

Půvabná útlá knížka, která se čte sama. Nelíbil se mi konec. Znalec tehdejších reálií si knihu jistě vychutná více než běžný čtenář.

02.09.2021 4 z 5

Jakubův cestovní deník 2 Jakubův cestovní deník 2 Jakub Čech

Tentokráte méně známé CDT, což kvituji. Příjemné čtení.

09.08.2021 4 z 5

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Dobře se čte. Doplněno o informace o výbavě.

09.08.2021 4 z 5

Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakub Čech

Za mě tentokrát mnohem méně záživné než předchozí dva díly. Ten cizí prvek prostě chyběl. Navíc to byl pro autora o dost pohodlnější trail. Každopádně třetí kniha psaná stejným stylem mi už vadila.

09.08.2021 3 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Těšila jsem se na oddechové letní čtení, ale to se úplně nepovedlo. Ano, párkrát jsem se zasmála, ale bohužel mi paní autorka nesedla. Její vyjadřování a hodnocení ostatních se mi místy hodně nelíbilo a bylo až vulgární. Paní možná bude schopná delegátka, ale nejsem si jistá, zda by měla určité věci publikovat.

09.08.2021 2 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Tři hvězdy jenom proto, že je to o PCT. Ale pořád lepší než film.

25.06.2021 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Není to moje první kniha od Zibury, ale díky destinaci mi je nejbližší. A miluji ty ilustrace!

25.06.2021 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Moje už několikátá kniha o PCT. Trochu jiná, ale autorka má moje sympatie. Je-li někdo schopen vyrazit na dlouhý trail s takovými zdravotními komplikacemi, zaslouží si obdiv.

27.05.2021 4 z 5

Lůca je svá. A podle toho ta kniha vypadá - zábavná, ale nemusí sednout každému. Já jí fandím a bavila jsem se, i když jsem měla pocit, že ke konci kniha ztrácí dech.

27.05.2021 5 z 5

Expedice: Můj milostný příběh Expedice: Můj milostný příběh Bea Uusma

Přečteno jedním dechem. Nádhera. Autorka vás vtáhne do děje a nepustí. Největší klady knihy vidím v úžasném grafickém zpracování a v samotné autorce. Její zaujetí je až nepochopitelné. Moc bych jí však přála, aby se jednou dopátrala dalších faktů a já si mohla přečíst pokračování.

27.05.2021 5 z 5