Knihomolová Knihomolová komentáře u knih

Techniky akvarelu pro malíře & ilustrátory Techniky akvarelu pro malíře & ilustrátory neznámý - neuveden

Knihy o výtvarných technikách jsou pro mne často příliš stručné (tam, kde chci vědět víc) nebo naopak příliš obsáhlé (tam, kde mne to moc nezajímá). V tomto případě ale je vše, jak si představuji. Obsahově bohatá, inspirující a přesto nezahlcující kniha o akvarelu. Tleskám.

15.03.2022 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Po knihách se stříbrnými (resp. zlatými) nálepkami označujícími ty nejlepší z celerů obvykle moc nesahám. Pro jednou jsem však udělala výjimku. Můj dojem? Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Jsem přehlcená příběhy z druhé světové války, takže už mě nic moc nepřekvapí ani nedojme. Asi jsem už trochu apatická ke všem těm vyprávěním o zlých nacistech, zradách sousedů, brutalitách a hrdinství obyčejných lidí, které zaplavují pořád a stále knižní trh. Věřím, že mnoho čtenářů tato kniha chytí za srdce. Na mě to bylo příliš sterilní, ploché a jednoduché.

13.11.2021 3 z 5

Rady pro život Rady pro život Allan Pease

Jasné a stručné. Tak se mi to líbí.

25.09.2021 4 z 5

Shakespeare Shakespeare Renáta Fučíková

Nádherný titul. Opravdu nádherný. Listovat touto knihou a číst si v ní je prostě kouzelné.

1001 her s knížkou 1001 her s knížkou Philippe Brasseur

Skvělá knížka! Přestože se považuji za knihomola, někdy si nejsem úplně jistá, jak v tříletém dítěti povzbudit zájem o knihy. Přecejen samotné předčítání někdy nestačí... Tato příručka je dokonalým návodem k použití dětské knihy.

Van life - Život na kolech Van life - Život na kolech Foster Huntington

Inspirace je na internetu mnohem víc, než v této knize. Ale já raději listuju knihou... Modré světlo mi asi blokuje fantazii a schopnost odstřihnout se. Když chci zapomenout na okolní svět, otevřu si tuhle knížku a rázem jsem na cestě... Za mě spokojenost.

17.09.2021 4 z 5

Rozpustilé pohádkohrátky Rozpustilé pohádkohrátky Ann-Katrin Heger

Oblíbená kniha dcerky... baví ji úkoly, které jednotlivé příběhy doprovází. Pro mě je zase přínosné, že se díky doprovodným úkolům a otázkám učím, jak pracovat s dětskou knihou, jak se dá rozvíjet příběh, cvičit dětská pozornost, fantazie, apod.

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Petra Soukupová opět nezklamala. Její knihy jsou tak výstižné... a jejich čtení mnohdy bolestné. Tak jako mne v knize bavilo pohlížet na stejné situace očima různých postav, užila jsem si i závěrečné listování zdejšími komentáři. Stejná kniha, stejné postavy a tak odlišné postoje čtenářů... A povězme si to na rovinu, kdo z nás se v popisovaných situacích alespoň jednou nenašel? Ať už v postoji Alice, Richarda, Káji nebo Loly. Slyšela jsem, že člověk má žít s tím, kdo ho se.e nejméně... ale jak dlouho se to dá vydržet?

02.09.2021 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Tohle byl čtenářský zážitek. Zbožňuju to vykreslování postav. Prvních cca 500 stran bylo úžasných, zbytek byl jen skvělý. Konec mne potěšil a vůbec mě nezklamal. Bavily mne osudy téměř všech postav, ale mezi mé oblíbence patřili hlavně Nick, Glen, Stu a Tom. A těch myšlenek, jasně podaných i skrytých, které ve mě rezonovaly... záložek mám opět plnou knihu. Bylo to famózní putování.

Doporučení pro budoucí čtenáře: před čtením této knihy se vybavte svorkou na papír (kniha je to těžká a zavírající se stránky vaše ruce ještě více unaví), malou mapkou USA (já použila mapy ze starého kapesního atlasu světa) a také si stáhněte mapu s vyznačenými trasami jednotlivých hrdinů (dohledatelné na netu v angličtině).

Poznámka ze zákulisí: Knihu jsem četla v průběhu propuknutí současné superchřipkové epidemie v Číně a dočetla ji ve chvíli, kde se každou minutou očekává vydání rozhodnutí o uvalení karantény na ČR. Zpočátku to bylo vzrušující a umocňovalo to můj čtenářský zážitek. Teď už mi klepe na dveře strach.

15.03.2020 5 z 5

Říkání o víle Amálce Říkání o víle Amálce Václav Čtvrtek (p)

Dcera neustále Amálku vyžadovala (i když nerozumí ještě úplně obsahu) a mě Amálka vůbec nebavila. Takže proto (slabší) tři hvězdy.

15.03.2020 3 z 5

Povídejme si, děti Povídejme si, děti Josef Čapek

Krásný jazyk. Čtení nahlas tu krásnou češtinu ještě podtrhne.

24.02.2020 5 z 5

Moje opravdu první kniha slovíček Moje opravdu první kniha slovíček kolektiv autorů

Moc povedená kniha pro nejprťavější děti. Doporučuju k prvním krůčkům ke čtenářství.

24.02.2020 5 z 5

Didaktika předškolního vzdělávání Didaktika předškolního vzdělávání Michaela Prášilová

Myslím, že tuto knihu ocení nejedna učitelka v MŠ a každá studentka oboru Předškolní pedagogika by si měla tuto knihu pročíst.

15.02.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se ke mě dostala v tu správnou chvíli. Spousta práce, únava, nemoc, současně neschopnost zastavit se a na všechno se vy.... Hynkův příběh byl po dlouhé době jeden z těch, který mě vytrhl z běžného života, zavřel bránu a nepustil mě zpět. To jsem potřebovala! Opět se mi potvrdilo, že správná kniha ve správnou dobu je nad všechny léky, pilule, čaje i sirupy. Jen číst a svět nevnímat...

Vlastně nejde o kdovíjak hluboký příběh, žádné překvapivé zvraty nebo strhující závěr, nene, tohle v knize nenajdete. Zato tam najdete výsek ze života jednoho obyčejného člověka, který je tak skvěle podán, že nedokážete přestat číst. Takové souvislé brodění se bahnem, které vás kdoví proč baví. Snad pro to světýlko naděje? Snad pro tu víru, že se to zlepší?

Neobyčejně dobrá kniha o obyčejných životech. Tohle umí jen dobří spisovatelé a spisovatelky. Chvála jim.

Otázka pod čarou: Až vám budou operovat slepák, budete v klidu?

30.10.2019 4 z 5

Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu George Beahm

Zbožňuji tuto knihu! Už téměř dva roky ji pročítám vždy, když dočtu nějakou Kingovu knihu, povídku, nebo shlédnu film na motivy Kingovy tvorby. Záměrně se vyhýbám kapitolám o knihách, které jsem ještě nečetla a současně je mi kniha průvodcem a směrovníkem v tom, co si od Kinga přečíst dále. Nesouhlasím s názorem petrarka72, že se v knize kingomil nic nového nedozví. Považuji se za kingomila, přečetla jsem o tomto spisovateli vše, co lze v češtině najít a přesto mi tato kniha poskytla mnoho přemnoho různých informací týkajících se mého milovaného autora. Takže za mne, je kniha povinnou výbavou každého čtenáře a milovníka Stephena Kinga. Dokonalá, bohatá, s láskou sepsaná kniha a navíc obohacená o skvělý obrazový materiál. Milášek mé knihovny, už pěkně ohmataný a s hromadou poznámek a záložek uvnitř. Blaho čtenářovo...

27.07.2019 5 z 5

Cesty ke čtenářství (Vyprávějte si s námi) Cesty ke čtenářství (Vyprávějte si s námi) Květuše Lepilová

Zajímavé téma, ale totálně zpackaná forma. Text postrádal hlavu a patu, zato přímo přetékal lamentováním... Mnohdy jsem dočetla kapitolu a napadlo mne, ,,O čem že to mělo být? A k čemu došli?'' Nakonec přečteno na přeskáčku. Zklamání.

17.07.2019 2 z 5

Vývojová psychologie I., Dětství a dospívání Vývojová psychologie I., Dětství a dospívání Marie Vágnerová

Moc zajímavé čtení. Jako mamina rok a půl starého mláděte musím knihu pochválit. Erudovaně a přesto srozumitelně napsáno. Doporučuji všem, kteří mají co dočinění s dětmi a dospívajícími. Kniha je takovým malým můstkem k porozumění si.

17.07.2019 5 z 5

Stephen King jde do kina Stephen King jde do kina Stephen King

Za Ritu, Ničemy a Šroťáka musím dát plnou palbu pěti hvězd. Tyto tři povídky jsou skvělé. Ničemové jsou pro mne o chlup víš, asi pro toho dětského vypravěče. Bobby mě bavil, dojímal, byly to docela i nervy... Nemůžu se zbavit dojmu, že pro to, aby člověk tak dokonale popsal ty nejhlubší pocity svých hrdinů, musel si ty pocity zažít. A říkám si, jak si to ten chlap může z dětství tak dobře pamatovat? Protože s každým jeho dětským hrdinou se i já rozvzpomenu na své dětsví a své pocity z tehdejší doby. Jakoby mi zase bylo 10! Vyskakují na mne situace, které už jsem dávno zakopala do těch nejhlubších děr podvědomí. Jakoby zmáčkl knoflík a moje cédéromka se rozjela. King je prostě mistr slova. Bez debat, je to král.

17.07.2019 5 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Nedokážu už asi napsat objektivní komentář ke Kingově knize... na to ho moc zbožňuju. Temná půle je skvělá kniha. Miluju Kingovy rozvláčné popisy, lidské i nelidské charaktery, šílené zápletky i skryté motivy. Vy, kdo čekáte, že se při četbě Kinga budete prostě jen obyčejně ,,bát'', nechápete jeho knihy. Nechápete Kinga. Ale já vám to prominu. Není to spisovatel pro všechny. A těm, kteří ho zbožnují jako já, gratuluji. Pro Kingovy čtenáře existuje v nebi speciální oddělení... Budu se těšit.

06.07.2019 5 z 5

Hrajeme si s dětmi na rodičovské dovolené Hrajeme si s dětmi na rodičovské dovolené Jana Němečková

Skvělá kniha! Mnoho říkanek, hrátek, her i tipů na tvoření s dětmi. Spoustu z nich člověk zná, jen si je sám nevybaví, když je potřebuje. Jsem ráda, že jsem na tuto knížku narazila a doporučuju ji všem rodičům! I kdyby jen pro osvěžení paměti.

02.07.2019 5 z 5