Vývojová psychologie I., Dětství a dospívání

Vývojová psychologie I., Dětství a dospívání

Cílem publikace je vysvětlit podstatu psychického vývoje člověka od prenatálního období do ukončení dospívání, tj. do dosažení dvacátého roku, jeho zákonitosti a charakteristické znaky jednotlivých fází, ale i rizika, která z nich vyplývají. Čtenář se naučí rozlišovat jaké projevy jsou v určitém období běžné a standardní, i když se mohou často zdát zvláštní a nepochopitelné. Předností knihy je, že nepřináší pouze obvyklý popis toho, co dítě v určitém věku dělá, ale vysvětluje celkovou dynamiku vývoje. Publikace je určena zejména studentům tzv. pomáhajících profesí a pedagogiky, psychologům, pedagogům, speciálním či sociálním pracovníkům. Nové vydání Vývojové psychologie Marie Vágnerové obsahuje věcný a jmenný rejstřík a rozsáhlý seznam další odborné literatury....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29457/vyvojova-psychologie-i-detstvi-a-dospivani-29457.jpg 4.228
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Karolinum

molt
12.11.2017

No, tak... Asi to není pro čtrnáctiletého (té doby končícího) pubescenta. Ale už můžu říct, že pro mě vývojováá psychologie není tak úplně španělská vesnice. Ke konci, to bylo téměř napínavé.

Mikkinnen
04.06.2017

Skvělá kniha, jak pro učitele tak i pro rodiče, kteří chtějí porozumět svým dětem, proč dělají to co dělají v určitých obdobích jejich vývoje.

Alpasstyle
05.09.2015

Skvělá kniha, obsahuje velké spektrum informací o dané tématice, doporučuji.