knihomolkaJani knihomolkaJani komentáře u knih

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Útěk na venkov je #standalone.
Kniha láká na: zelené kopce, voňavé louky a spousta psí lásky.. a všechno dokonale splňuje a nejen to.. Dočkáte se příběhu dvou zajímavých zbloudilých duší, které hledají svou životní cestu a mají před sebou nejednu životní zkušenost.
"Otevři srdce, a prozřou tvoje oči, dát volný průchod pocitům uvolní pouta, co tě ničí."

Devon je veterinář a mé srdce si získal okamžitě, i když i on má lehké mouchy.. "Zrovna když si o něm začala myslet, že je to docela fajn chlap, kapitán Bručoun se vrátil se vší parádou." Ovšem každý jeho přešlap mu všichni čtenáři ihned odpustí, nikdo není dokonalej a on se občas i snaží..
"Společnost anonymních idiotů. Prvním krokem je uznat, že jste idiot. Ahoj, jmenuju se Devon."
Ilustrátorka Ella mi taky hned přirostla k srdci. Snaží se žít nový život a najít nejen sebe, ale i smysl bytí.. Její charakter je velmi zajímavý.

Jako celek kniha není dokonalá, má pár nudných pasáží a ne každému sedne autorčin styl. Ovšem pro věrné fanoušky (vždy budu v prvních liniích), je to další skvost, který dosahuje stejně stejně vysokých hranic jako Romantické útěky.
Dočkáte se nejen lásky k přírodě, lidem, ale i psům.. Krásný námět a úžasné hlavní i vedlejší postavy. Kniha je velmi čtivá a místy i vtipná, nečekejte žádná přehnaná dramata a jen si děj užívejte.
Knihu Vám určitě doporučuji..

21.07.2023 5 z 5

S duší lvice S duší lvice Petra Langová

Ach.. Přiznám se, že z mého pohledu je zde prolog trochu nešťastný, celou dobu jsem čekala co, kdy, kde a jak.. Nemam toto předvídání moc ráda. (Ale dle ostatních recenzí je to spíše nakoplo ke čtení..)
"Te gustó el partido de hoy?"
Obálka knihy je nádherná!
Samotný začátek příběhu byl na mě dost zmatený. Nechápala jsem děj, postavy a vlastně mě to ani nebavilo. Vše se zlomilo kolem strany 80, kde příběh nabírá rychlejší tempo, děj začíná být zajímavější a já se už nemohla odtrhnout.
Hlavní hrdinka se jmenuje Lenka a ze dne na den se rozhodne, že úplně změní svůj život a snad u toho najde i svého biologického otce.. "Nové místo k životu. Nová postel. Nový začátek." Lenka je taková mladá naivka. Její dolejzání mě dost iritovalo, ale na druhou stranu je velmi nadaná, přátelská a obětavá.. (Ale ano, často si budete říkat věty typu "Už dost, Lenko!.. Vážíš si sebe trochu? Tohle jsi udělala jako proč?.. " - ale patří to k tomu..
A pak je tu on.. "Ale já ti strašně ublížím, Lenko." Je opravdu těžké nespoilerovat.. - mohu Vám jen prozradit, že do poslední chvilky si nebudete jisti, jak tento příběh dopadne. A nakonci si nebudete jisti, jestli to je takhle správně.
Tato kniha je přesně ten typ, kdy se někdy někomu ublížit musí... Úplně mě za hrdiny bolelo srdce... Je zde mnoho vedlejších postav, které jsou úžasné a vy přesně takové chcete i v reálném životě.
"Přestaňte se pořád něčeho bát, kašlete na to, co o vás lidi říkají a zkuste žít přítomným okamžikem!"
Jako celek hodnotím knihu velmi pozitivně, děj je neotřelý a má zajímavé postavy i prostředí.
Dejte knize šanci i přes trochu pomalejší rozjezd! Opravdu stojí za to!
Za knihu moc děkuji autorce v rámci #spoluprace

14.07.2023 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Stacey Kennedy

Zachraň mě je třetí knihou ze série Phoenix. Autorka píše er formou.
V tomto příběhu je ústřední dvojicí reportérka Hazel a hasič Kieran. Už od začátku úplně cítíte, jak to mezi nimi jiskří.
Hazel je velmi chytrá a přátelská, jen je škoda, že zde nebyl více rozpracován její potenciál skvělé reportérky.
Kieran je ve zkratce muž, který je obětavý, přátelský, ale nechce se vázat. "Jenom přátelství a potěšení." Klub Phoenix je jeho druhým domovem - scény z něj doporučuji osobám starším 18 let.
Vyzdvihnout musím zapojení krásného přátelského vztahu hlavních i vedlejších postav, všechny známe již z předchozích dílů. "Máš v povaze zachraňovat, ne zraňovat." Přátelské vazby jsou velmi silné a příběhu dodávají skvělou atmosféru.
V příběhu najdete mnoho vážných, romantických, erotických ale i vtipných situací.
I tento příběh si drží svou standartní hranici a je napsán velmi dobře. Výtku mám pouze k málo rozpracovanému příběhu. Jsou zde milníky, kterým mohla být věnována trochu větší pozornost.
"Holt láska je láska. Je děsivá, ale stojí za to o ni bojovat..."

12.07.2023 4 z 5

Písnička pro Klaudii Písnička pro Klaudii Petra Langová

Tohle je přesně ta letní jednohubka, kterou v těchto letních dnech potřebujete!
"Existují slova a city, s nimiž je zkrátka lepší šetřit.."
Na knize jsem si oblíbila postavy, děj, prostředí i celkovou atmosféru. (0,5 jde dolu za pomalejší nástup a na můj vkus rychlé ukončení.. ale jak se říká, v nejlepším se má přestat.. )
"Lásce holt neporučíš, i kdyby ses o to sebevíc snažila.." Klaudie mi byla sympatická od začátku, je milá, vtipná a vždy se snaží s každým vycházet.. Bylo hezké pozorovat, jak se u ní postupně mění hodnoty a snaží se začít více kontrolovat svůj život.
Oproti ní je Vítek "vypadá jako šerif Woody z Toy Story..." - to mi přišlo opravdu jako originální přirovnání.. Vítek je takovej trochu ňoumík, ale je to přesně ten kluk, kterého u sebe chcete mít.. Umí hrát na kytaru, pomáhá lidem, miluje zvířata, lidi a ze všeho nejvíc svoji rodinu.
Příběh je předvídatelný, ale najdou se tu momenty překvapení. Oblíbila jsem si zde jak hlavní, tak vedlejší postavy (v tomto případě dokonce i "záporáky", které jsem dokázala pochopit a odpustit jim).
U knihy se budete od začátku do konce usmívat a budete si přát, abyste se taky mohli ocitnout na tak krásných a inspirativních místech..
Děkuji za tak úžasný příběh plný léta, lásky a přátelství. Velmi ráda se k němu vrátím.
"Fialka... Jedna z nejkrásnějších kytek, jaké znám."
Knihu jsem četla v rámci #spoluprace s @petra.langova - moc děkuju, je to opravdu krásný příběh..
4,5 hvězdičky

10.07.2023 5 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Ke knize mám jen malou výtku.. a to je ta, že anotace, z mého pohledu, je napsaná trochu nešťastně. (Problém jsem měla asi jen se slovem soudce.. )
Celá romantická linka je velmi hezky, ale přitom nenásilně zpracovaná. Hledají si k sobě cestu dva naprosto odlišné charaktery.
I v tomto díle pokračuje vyšetřování vraždy a jiných událostí (o nich se dočtete v prvním díle) a konečně se vše dořeší. Já se ve zločincích naprosto spletla, celá zápletka je dokonale vymyšlená!
U knihy jsem tedy uronila nejednu slzu, autorka dokázala do knihy vpravit tolik různých emocí, a na konci příběhu jsem úplně měla husí kůži a nevěřila vlastním očím.

08.07.2023 5 z 5

Princ Princ Devney Perry

Celé knize snad nemám vůbec co vytknout.. Příběh zahrnuje jak lásku okořeněnou erotikou, tak i napětí.. Opravdu skvělé provedení od začátku do konce. Hrdě ho mohu prohlásit jako jeden z nejlepších dílů celé série. Velmi ráda se k němu někdy vrátím a užiju si s hlavními i vedlejšími hrdiny tu jízdu znova..
Scarlett je dvojče Presley (hlavní postava knihy Princezna), konečně se zde dozvídáme celý její příběh a i to, jak silná osobnost to ve skutečnosti je.. "Každý muž, který mě v životě požádal o důvěru, ji následně zradil.." V předchozí knize jsem vlastně ani nevěděla co si o ní myslet.. a teď? Teď jí zbožňuju.. "Nepodceňuj se, Scarlett. Jsi silná a odvážná.."
Hlavního hrdinu zde ztvární policista Luke, dříve docela nudná postava, která se zde tak dokonale vyvinula, že ho miluju... Luke je můj nový oblíbený hrdina (o přední příčku se asi dělí s Dashem). Luke má všechno to, co od hlavní postavy očekávám.. Charisma, laskavost, obětavost, bojovnost a příběhu dává opravdu veliký šmrnc..

Knihu vám mohu jedině doporučit! Je úžasná. A vy si jí zamilujete stejně tak jako já..
"Potřebuju ty chyby i ty výčitky. Protože jenom díky tomu si můžu být jistá, že se nebudou opakovat."

08.07.2023 5 z 5

Pekárna svatebních koláčků Pekárna svatebních koláčků Ruth Kvarnström-Jones

Pekárna svatebních koláčků je již třetí díl ze série a mohu říci, že si autorka drží opravdu stále stejně dobrou laťku.
Příběh, ve kterém hraje hlavní roli Lovisa a Axel se dostává do nového bodu, čekají miminko a chystají se na svatbu. Mohu prozradit, že kolem těchto událostí se opravdu točí celá kniha, některé pasáže byly až trochu moc zdlouhavé a příliš popisné, na tom strhávám hvězdičku.

Stejně jako Lovisa v některých pasážích jsem i já při čtení pociťovala "vzrušení, touhu, vztek, lítost a lásku.."
Myslela jsem si, jak příběh můžeme předvídat, ale nedokážeme předvídat vůbec nic...
Tento příběh patří zatím mezi nejemotivnější z celé série.. Autorka dokázala do knihy dát tolik různých pocitů, kdy chvilku pociťujete štěstí a vzápětí proslzíte celou kapitolu a prožíváte příběh mnohem silněji...
Na jednu stranu se mi s příběhem velmi těžko loučí, protože má skvělé postavy a láskyplnou atmosféru, ovšem na druhou doufám, že postavy (jak hlavní.. tak vedlejší) nedostanou v životě naloženo ještě víc...

"Buďte výjimečný. A tu výjimečnost prodávejte."
Opravdu úžasná a srdceryvná série! Dlouho budu mít tento příběh nejen v mysli, ale i ve svém srdíčku..

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s nakladatelstvím.

03.07.2023 4 z 5

Bojovníci s Nicotou Bojovníci s Nicotou Kate Murray

Začnu tím, že se jedná o milou a neotřelou fantasy oddechovku!
"Jsme ti, kdo loví Nicotu.." "Jsem Priscilla Daalmanová, Bojovnice s Nicotou."
Jako první musím vyzdvihnout nápad se zvířecími společníky, to bylo krásné a originální.  "Společníci jsou našimi kotvami, našimi vodiči. Bez nich nemáme žádné síly." Hlavní hrdinka Priscilla zde má malou myšku. Na to, že myšky jako zvířata teda moc nemusím, jsem si tuhle oblíbila.. "Drobná kulička upřímnosti a ujištění, lásky a podráždění."
Příběh je velmi čtivý, ale asi do poloviny se rozjíždí docela pomalu a na můj vkus má kniha dost málo akce. Na druhou stranu kniha velmi dobře naláká na pokračování.
Zápletka je trochu předvídatelná, ale rozhodně jsem jí neuhodla celou..
Vyzdvihnout musím i spjatost rodiny, která zde hraje nejdůležitější roli!
Oblíbila jsem si hned několik členů.
Trochu jsem se bála, aby zde na sílu nebyla tlačená právě LGBT romantika, na kterou kniha láká, ale opak je pravdou, romantická linka je zde velmi příjemná a nenucená. Kniha Vás v mnohém překvapí, ukápla mi i slzička.
Pokud na fantasy nemáte příliš veliké nároky, je tohle kniha přesně pro Vás!
"Láska překoná vše.."
Knihu jsem četla v rámci spolupráce

18.06.2023 4 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Pozor! - kniha obsahuje témata: sex, znásilnění, násilí, drogy, prostituce, mafie, toxické vztahy, vulgarismy
a já bych doplnila, že na ní může vzniknout závislost!
"Každý z nás má své stavební pilíře v minulosti."
Do knihy jsem se opravdu zamilovala .. Oficiálně se stává nejkrásnější knihou v mé knihovně a zároveň splňuje všechny požadavky na skvělou erotickou knihu: čtivost, romantiku, přátelství, napětí, dobře napsané erotické scény a překvapivé momenty.
Ústřední dvojící této knihy je Cassie a Harry. Zatímco Cassie vystupuje jako milá a přátelská spisovatelka (která si nenechá nic líbit a proto jí zbožňuju), Harry, alias Habibi, ukazuje svou zvrhlejší stránku.. "Harry míní, Habibi mění.." "Pokud by měl ďáběl lidskou podobu, vypadal by jako on.."
"Habibi znamená miláček, je to arabsky."
Každá z nás potřebuje přes noc svého Habibiho, ale v životě tak úžasné přátele, jakými jsou vedlejší postavy Levi a Bea.. "Jsme tady, všechno bude dobré. Máme dost vína na každý problém."
Kniha začíná pomalejším tempem a ani nevypadá jako #darkromance , později ovšem nahlédneme trochu do hloubky a to je teprve jízda. Autorka vymyslela opravdu skvělou zápletku a vodila si mě jako loutku.. Opravdu dlouho jsem nechápala a nakonec nevěřila svým očím..
Kniha je dokonalá a nemám jí vůbec co vytknout..
Ocenit musím i závěr knihy, který není přeslazený, ale zároveň je velmi uspokojivý!
Kdy se můžeme těšit na knihu Candy v CZ? - protože jí opravdu nutně potřebuju..
Moc ráda bych poděkovala autorce & nakladatelství za recenzní výtisk
Knihu si můžete koupit v každém dobrém knihkupectví a nebo přímo u nakladatele VENUPRESS kde dostanete svůj výtisk podepsaný a se záložkou.

30.05.2023 5 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

Tento příběh je krásný, smutný a místy naivní.. Ale jako celek to prostě sedí!
- hvězdička jde dolu kvůli slabé zápletce..
Dočkáte se tu #slowburn a #hatetolove romantiky.
"Vím, že bych neměla uzavírat smlouvy s ďáblem, ale jsem zvědavá."
V této knize se mi moc líbila hra se slovy, protože hlavní hrdina Lachlan má slova jako svou vášeň.. S tím souvisejí i kapitoly a to, že každá začíná nějakým zajímavým slovem. Knize to přidalo na zajímavém vzhledu i obsahu - opravdu skvělá práce!!
Obě hlavní postavy si zde procházejí svými problémy a nepříjemnými okamžiky, ale to vše z nich dělá osobnosti.. "Buď je blázen, nebo génius, nebo děsivě nebezpečná kombinace obojího."
Příběh je z větší části předvídatelný, ale bylo tu i pár situací, které mě zaskočily..
Do děje se zde dostanete okamžitě a i když to není napětím protkané, bude se Vám to líbit.. Mé romantické srdíčko to uspokojilo.
"KALON - Krása, která jde až pod kůži..... Svět potřebuje více kalon"
Knihu jsem četla v rámci #spoluprace

23.05.2023 4 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Poslední a nejzajímavější díl z celé série. Plusové body má autorka za ukončení dějové linky nejen hlavním hrdinům, ale i vedlejším postavám..
Moc se mi líbilo promyšlení zdejší zápletky, která tomu dodala trochu napětí.
Celý příběh je natahovaný a 3 knihy v sérii byly moc...
Neurazí, nenadchne..

20.05.2023 4 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

No, nebylo to špatné.. Ale myslím si, že kdyby se spojil první a druhý díl, bylo by to mnohem čtivější. Opět zde najdete dost nudných pasáží. Konec je tedy opravdu nečekaný a vy se budete potřebovat vrhnout na další díl.

20.05.2023 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Oproti předešlé sérii se mi zdá tato výrazně slabší..
Děj je dost popisný a takový "utahaný"..
Neurazí, nenadchne.. Spíše bych doporučovala nemít od knihy přílišná očekávání a jen si užít YA slowburn romantiku plnou přátelství a nečekaných zvratů..

20.05.2023 3 z 5

Útěk za láskou Útěk za láskou Petra Martišková

V rámci žánru dívčích románů je to skvělá kniha!

Krásná práce! Kniha je milá a opravdu hodně vtipná. Hlavní postavy mají šmrnc, jsou vzdorovitý a nechtějí si nechat nic líbit.
"Žiju jako kočovný cirkusák, pojem domov pro mě začíná být cizím slovem." Emma a Nate se k sobě skvěle hodí (jen si je nemůžeme představovat tak jako na obálce knihy... - ta je spíš podprůměrnější).
Od začátku jsem věděla co je asi tak Nate zač, ale i tak jsem si to jeho tajemství užívala..
Z vedlejších postav musím vyzdvihnout Natovo babču, ta postava je boží, miluju! - Je zajímavá, ale ano, taky je to dost přitažené za vlasy...
"Bojím se, že o tebe přijdu, až zjistíš, kdo jsem, ale slibuju, že jednou ti to všechno řeknu."
Autorka se skvěle popasovala se zasazením příběhu do Ameriky. Pro většinu z nás je to ne moc probádaná oblast, vše si představujeme jen z filmů a knih, a proto je zde dost možné popustit uzdu své fantazii. Věci jsou zde dobře popisovány, ale zase to není příliš, proto se nezačne nudit.
Celá kniha je předvídatelná, ale proč ne? Pokud potřebujete milou oddechovku a jen prožít krásný zamilovaný příběh dvou mladých lidí a navíc okořeněn vtipem, je tohle kniha pro Vás!!

03.05.2023 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Přidávám se k názoru, že to je opravdu skvělé zakončení celé série.
Tento příběh byl pro mě nejvíce emotivní, nejde jen o smrt dětí, ale o celkové pozadí událostí... To co lidé dokážou udělat a kolik lidských životů tím zmařit.. Nejednou mi ukápla slza a trnula jsem děsem.
Výborně vymyšlená zápletka, část mě dost překvapila..
Jsem ráda, že tímto dílem série končí a autorka to nepřekombinovala..

26.04.2023 5 z 5

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

Velmi dobrý závěr celé série. Tento díl je plný zvratů, napětí, lásky a těžkých rozhodnutí.

Celou sérii hodnotím pozitivně, ale Mount Trilogy byla přeci jen trochu lepší!

26.04.2023 4 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

O trochu lepší jak první díl série. Postavy se zde začínají vyvíjet a přidaná hodnota jsou i kapitoly z jeho pohledu.
Jen teda konec mě zase dostal a donutil mě pochybovat. Doporučuji mít u sebe hned další díl.

26.04.2023 4 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

(SPOILER) Hodně erotiky, ale děj trochu pokulhává..
Hlavní hrdinové na to hned vlítnou a ovládá je jen touha, já od podobných knih očekávám něco trochu víc.. A taky mám raději méně dostupnou hlavní hrdinku

Konec nám ovšem naznačuje, že druhý díl by mohl přinést více akce a snad i romantiky..
Samozřejmě kniha není špatná, ale první série je zatím lepší.

18.04.2023 3 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Kniha Třinácté znamení je první díl nové fantasy série Vlci zvěrokruhu (v originále jsou zatím 4).
Tahle kniha byla láska na první stránku! Přiznám se, že jsem jí stihla přečíst ještě dřív, než vám jí na IG vůbec představit..
ANO, AŽ TAK SKVĚLÁ JE!!!
Kniha začíná nádhernou obálkou (jsem velmi zaujatá, protože miluju fialovou).
A pokračuje příběhem, který vás naplní..
Hlavní hrdinka Ayla ví, že se může spolehnout jen sama na sebe.. Je to neskutečně silná bytost, na všem se snaží najít dobro, a vy si jí zaručeně zamilujete..
."Nemohla bych konečně po tolika letech pekla zakopnout o štěstí?"
A potom je tu Kaden, ten muž se začíná stávat mou nejoblíbenější postavou...
"Sakra, přivádí mě ke vzteku. V jednu chvíli je tak sexy a pak tak chladný a vždycky mě komanduje, jako by byl mým alfou. Tím ale není."
Kniha není jen zamilovaná jednohubka jiskřící erotickým nábojem, ale je plná smrtících soubojů, intrik a obětování se pro ostatní..
Já se od příběhu nemohla odtrhnout. Už teď sérii mohu pasovat na mou další oblíbenou a vám ji mohu jen doporučit!!
"Měsíční bohyně, chraň mě před arogancí alfa vůdců."
Druhého dílu se dočkáme ještě letos.. Snad to bude co nejdříve, protože ten konec a anotace na další díly mě dostává do kolen..
Už teď ale vím, že to bude opravdu ještě jízda a snad se hlavní hrdinka dočká šťastného konce...
Knihu jsem měla možnost si přečíst v rámci #spoluprace

18.04.2023 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

SKVĚLÁ KNIHA!
Asi to úplně není pro slabší povahy, autorka se opravdu řežbách vyžívá..
Kniha vám přinese hodně mrtvol, zajímavý děj a velmi zneklidňující pocit...

Anne Frasier thrillery opravdu umí!

18.04.2023