Knihomolka506 Knihomolka506 komentáře u knih

Skřítci Skřítci Maciej Szymanowicz

Něco na spravení chuti jak jinak než oddechová dětská kniha o malých nápomocných tvorech .
Jak vypadají co vůbec nosí nebo jaké sporty přímo milují.
Krásné ilustrace i děj :)

31.12.2023 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Moje poslední přečtená kniha do výzvy. Letos jsem ji nestihla, takže už ji plnit nebudu . Bylo to fajn, ale nač se zbytečně stresovat...
Ke knize jen krátce: Byli ve špatném čase na špatném místě aneb normalizace a zákazy. V té době bohužel bylo normální mučit a zavírat nevinné lidi i kvůli obyčejnému žertíku.
Osudy často tragické... Kde, že končili?
Pohledneme do útrob věznice Minkau-" novodobé Osvětimi", podle které vznikla tahle zvláštní přezdívka s krutým obsahem .
Příběh může, který přežil.
Došla slova ...

31.12.2023 5 z 5

Gorila a já Gorila a já Frida Nilsson

Příběh o lásce, naději, ale hlavně o tom, že je jedno jak kdo vypadá nebo jaké má postavení ve společnosti.
Jonna je zlou ředitelkou z dětského doma, kde odmalička žila umístěna k adopci. Komu? Zvířeti, ještě k tomu z pralesa.. teda momentálně ze skládky. Hodila sice "doma"uklizeno, ale to, co Jonně v domově nikdo nikdy nedal ji dá s radostí.

Ztratil pejsek trenýrky Ztratil pejsek trenýrky Hynek Vilém

Ztratil pejsek trenýrky, nafouká mu do dirky.
Vybuchla jsem při té představě :)
Sbírka básní pro děti. Ne jen tak ledajakých, ale pěkně neslušných. Ale ne zase tolik, aby je nemohly číst děti.
Kniha slouží jako logopedické hrátky a naučení /zopakování abecedy pro starší děti. Pojmy jsou ve sbírce uvedeny v abecedním pořadí.
Už se těším na další , ta nebude k zahození. Stejně jako tahle :)

O modrém světle O modrém světle Daniela Krolupperová

Čtení v knihovně miluju. Člověk se tam zahrabe, vybere co najde a čte.
Kromě Otíka, který ke knihám nemá ještě vypracovaný vztah. Narazí na tajemný příběh o muži Jaromírovi. Ten v knize přijde o zrak. A to dost hnusným způsobem. V knize se objevuje vše, po čem začátečnický čtenář prahne : napětí, boj dobra se zlem, kouzla , knihy a napínavé příběhy.
Čtení zdar!

30.12.2023 5 z 5

Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Justyna Bednarek

Tohle bylo na spravení chuti po předchozí knize to pravé :)
Osudy několika nespárovaných ponožek, po tom, co nechají svou sestru ledabyle polehávat v koši a vydají se na cestu do neznáma.
Konec a vše kolem skvělé aneb fantazii se meze nekladou a děti si ji mohou při čtení rozvíjet.

30.12.2023 5 z 5

Hledá se Hugo - Velký železniční příběh Hledá se Hugo - Velký železniční příběh kolektiv autorů

Pěkný dětský příběh o hledání Huga, železničního vlaku , který sviští po koleji, aby zachránil vlakotechnika pana Plíška. Aby toho nebylo málo, dvě děti se přidají na honičku, ze které se stane cesta kolem světa.

Poutavý příběh příběh sice leda tak pro děti a jejich o něco starší sourozence, ale dospělé včetně mě myslím neurazí.

Děda kamnář a toulavý Pecivál Děda kamnář a toulavý Pecivál Klára Smolíková

Když ve městě nejede elektřina , je to nepříjemné. Co by za to kdo dal sedět u vyhřátých kamen a poslouchat dědovo vyprávění?
Hugo a Natálka to štěstí mají, že ten čas mohou trávit s dědou a jeho kocourem , který se nejraději valí na peci. Odtud jeho příznačné jméno - Pecivál. I děda má své tajemství a tomu malí sourozenci přijdou na kloub.

27.12.2023 5 z 5

Bílý tesák (převyprávění) Bílý tesák (převyprávění) Olga M. Yuste

Příběh který nejen svou vlči krásou , ale i tim, že se hodí do výzvy jako kniha, která má víc než 5 Cz/sk vydání .
Tesáka nemusím asi dlouze nikomu představovat. Jako malá jsem ho četla a mám ho i dnes v knihovně. Tohle je verze pro děti, protože
dlouhá a starodávná slova , kterým by v jejich věku nerozuměli se nahradila krátkými a srozumitelnějšími. Teď si tento příběh muže přečíst i dítě na základce. O čem?
Cestě domů plné nástrah a odvážném vlčím příteli.
Auuuuuuuu ( nezbláznila jsem se , zvuk vytí zde nelze nahrát :)

16.12.2023 5 z 5

A jako Antarktida: Pohled z druhé strany A jako Antarktida: Pohled z druhé strany David Böhm

Zajímavosti o jednom z chladných neobydlených kontinentů.
Co tam žije nebo nežije, jestli se tam dá bavit s medvědy (pokud neskočíme jejich obědem :)) nebo kdo se na něj dostal jako první.

Téma hodici se na tohle období, krásná kniha.

12.12.2023 5 z 5

Bez vody to nejde!: Encyklopedie pro školáky Bez vody to nejde!: Encyklopedie pro školáky Christina Steinlein

Také nepatřím k dané skupině čtenářů pro tuto knihu, ale občas musím relaxovat i já :) Číst denodenně krimi a vraždění za druhé světové není nic pro mě.

Dospělí a děti žijí ve světě, kdy jim je ze všech stran řečeno ať šetří, dětem se často říká: zastav už tu vodu, je drahá, musí se šetřit. Nerozumí tomu, proč by měly. "Za vodu se platí? Co se stane až nebude voda? Proč někdy voda neteče a k čemu je ten na té páčce červený a modrý knoflík?" Zvídavost děti je všude :) Ke společnému čtení a vysvětlování nejen o tom, co je koloběh vody slouží tato encyklopedie.

27.11.2023 5 z 5

Botička Botička Aneta Žabková

Příběh dvou jabloňových skřítků a jejich dobrodružství s malým narozeným skřítkem.

Agáta a doktor Lupa - Únos vlaku Agáta a doktor Lupa - Únos vlaku Gerit Kopietz

"Z doby kamenné"
Dva kamarádi, kteří ještě ani nejsou dospělí se pouští do dalšího pátrání.
Spíše boje o život v tomhle případě.
Lupiči násilím vnikli do vlaku , ve kterém oba přátelé jeli na projížďku historickým výkladem. Požadování výkupného lidmi s hrubým hlasem určitě nebylo součástí prohlídky...
Co teď? Agata a dr.Lupa mají další případ!

Co se děje v mraveništi Co se děje v mraveništi Petra Bartíková

Opět kniha , kde mají zvířata hlavní slovo. Teda... mravenci a podobná stvoření sice mluvit neumí, ale jsou nám lidem nápomocná, jak se můžete přesvědčit v menším leporelu.

Copak ze mě bude? Copak ze mě bude? Svenja Ernsten

Knížka opět o zvířatech, ale tentokrát o tom , jak se rozmnožují, klonují, rodí mláďata. Ilustrace opět nádherné, zázraky ve světě zvířat se přišly ukázat :)

05.11.2023 5 z 5

Co má klokan ve vaku Co má klokan ve vaku Pavla Hanáčková

Knížka pro děti s pěknými ilustracemi o tom, jak žijí jiné rodiny po světě. Ne však ty lidské, ale zvířecí. Představí se nám jak páry šimpanzů tak například si přečteme jak mohou žít takoví tuleni. Tenké knize pro děti nechybí humor , ale ten typ by ještě asi úplně nechápaly. Je psaný někdy až neurvale a na mě působí jako trápení zvířat, proto jsem tuto knihu několik dní odkládala. Jinak není co vytknout.

03.11.2023 3 z 5

Wíbuch Plýny Wíbuch Plýny Jeffrey Patrick Kinney

Další dobrodružství malého ( teď už bych řekla většího :)) posery. Je více samostatnější, ale pořád dělá blbiny a to se mi něm líbí:)
Co se stane , když se starším bráchou Rodrickem a jeho hlasitými kupány pojede na turné kapely?

Kniha napoví:)

25.10.2023 5 z 5

Bomba Bomba Laurent-Frédéric Bollée

Opět je na řadě komiks, tentokrát žádná dětská "blbost" , ze které se člověk nic nenaučí, ale dílo popisující jednu z důležitých operací 2. Sv. Války.
Nebyl to jeden člověk, který měl tohle (bombu a zmizení tisíců životů) , ale hned několik a významných.
Ilustrace jako za dob, kdy ještě nebyla barevná televize, děj a jeho svižnost by se dal popsat slovem dostihy (v mém případě hlemýždí závody :)) a charaktery postav- džungle (Nikdy nevíte, co se stane, co za stvůru na vás vyskočí).

Já určitě doporučuji.

28.09.2023 5 z 5

Mýty a předsudky o zvířatech Mýty a předsudky o zvířatech Pavla Hanáčková

Krásná kniha pro děti o tom, co je to předsudek o někom (něčem), že tohle se nedá myslet jen u lidí, ale také u zvířat. Spolu s předsudky se čtenáři učí používaným přirovnáním spojených se zvířaty.
Stejně jako ostatním v komentářích dole mi přijde, že něco je jak se říká "na jedno brdo." Je to stejné, opakuje se to , ale na kráse příběhu a ilustrací to nic neubírá :)

24.09.2023 5 z 5

Pan Baf Pan Baf Joyce Dunbar

Příběh o psu se smyslem pro legraci.
Jednou ho lekání všech kolem bavit přestalo... proč?
Krátký příběh odpoví.

24.09.2023 5 z 5