Co se děje v mraveništi

Co se děje v mraveništi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388500/bmid_co-se-deje-v-mravenisti-AEH-388500.jpg 5 19 8

Představ si, že jsi mravenec a strávíš jeden den v mraveništi. Jaké to asi bude? Celý den budeš pořád někam utíkat – uklízet a hloubit chodbičky, hledat různá semínka, abys měl co jíst, a až tě to přestane bavit, vylezeš si úplně nahoru na vršek mravenčí kupy, aby ses opaloval a nahříval si tělíčko. Ale dost už bylo řečí. Víš co? Udělej si pohodlí a pojď se s námi podívat přímo do mraveniště…... celý text

Péťa Z.
15.03.2024 5 z 5

Knížka je postavena zejména na ilustracích, textu je pomálu. Ale i tak se děti dozvědí spoustu zajímavostí ze světa mravenců. Hodí se pro školkové děti, ale klidně i pro ještě menší prťousky. :-)

Knihomolka506
13.11.2023 5 z 5

Opět kniha , kde mají zvířata hlavní slovo. Teda... mravenci a podobná stvoření sice mluvit neumí, ale jsou nám lidem nápomocná, jak se můžete přesvědčit v menším leporelu.

LunaL.
10.11.2022 4 z 5

Syn mravence miluje, tahle knížka nemohla chybět v jeho knihovničce :) Zaujme, čteme ji pravidelně :)

Tyrkysová
13.08.2022 4 z 5

Leporelo je zpracováno opravdu krásně a zaujme nejednoho malého čtenáře nejen líbivými ilustracemi a průhledy. V knize je spousta detailů a děti tak mohou „číst“ a objevovat různá zákoutí relativně dlouho. Na druhou stranu textu zde najdeme pomálu – hrstce informací o mraveništi je věnována poslední dvoustrana, mnohé popisky přímo u obrázků však zůstávají nevysvětleny, což mi přijde škoda a nevyužitý potenciál. Pokud je dítko zvídavé, rodič bude muset sáhnout po svých znalostech :)
3,5/5*

rreegg1
27.02.2022 3 z 5

Pekne provedne leporelo, hezky ilustrovano. Pridala bych vice textu a popisu k obrazkum.

Marketplace
17.01.2021 4 z 5

Zajímavá a poučná knížka pro děti.

Zlatinka.Emilly
14.11.2020 5 z 5

ČTENÍ S FABÍKEM: Roztomilé malůvky, zajímavé povídání o tom, jak mravenci žijí. Každý z nich má svůj úkol, který svědomitě plní. Nadarmo se neříká "jsi pracovitý jako mraveneček".

Lucissia
23.06.2019 5 z 5

Přečteno s dětmi za jeden večer, poutavé a zajímavé vyprávění o mravencích. I já jsem se dozvěděla spoustu nového. Nápaditá knížka. :-)

mravenci knihy s výřezy

Petra Bartíková
česká, 1984
2017  96%Rok v lese
2018  94%Co se děje v mraveništi
2019  85%Hmyzí hotel
2017  94%Rok v zahradě
2018  72%Město v noci

Kniha Co se děje v mraveništi je v