Hmyzí hotel

Jsou tak malí a křehcí, člověk je v přírodě snadno přehlédne. A je to škoda. Víš ty vůbec, jak barvité můžou být příběhy ze života hmyzu? Tak třeba tesařík – vypadá jako nespolečenský mudrlant, ale to způsobují jen jeho velmi dlouhá tykadla, přes která se k němu nikdo nemůže moc přiblížit. Anebo vážka – jak to, že nespadne, i když křídly mává tak zřídka a ledabyle? Jiný hmyz by už dávno spadl! A tak dále a tak dále… Svět hmyzu je skutečně podivuhodný. A proto už neotálej. Otevři tuto knihu, vstup do hmyzího hotelu a poznej zblízka jeho křehké hosty s tykadly a krovkami. Recepční slunéčko sedmitečné už na tebe netrpělivě čeká a nervózně ťuká tužkou do stolu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416382/big_hmyzi-hotel-Rma-416382.png 3.73

Kniha Hmyzí hotel

ddkk
05.05.2021

Tak vůbec to není špatná knížka. Následuje poté, kdy moji malí kutilové dostali skutečný hmyzí domeček, do kterého, jak doufají, se jim záhy nějaký ten brouček nastěhuje. Včely ani vosy to tedy zaručeně nebudou, ale nějaké to slunéčko sedmitečné nebo tesařík, kteří v luxusních hotelích prý rádi pobývají, by se objevit mohli...uvidíme. A zatím si hoši rádi přečtou něco víc o našem tuzemském hmyzu. Včetně komárů.

P.S. Jen mi nějak chyběli včelí medvídci. Autorky na sympaťáky čmeláky pozapomněly (nebo jsem je, nedej bože, přehlédla?!)

muchomurka
02.09.2020

Nápad mě zaujal, ale za mě ne. Najde se spousta lepších a hezčích knih na toto téma, kde se dozvíme stejné informace. Zpracování bylo hodně na sílu našroubované na hotel, ale něco tomu chybělo, nějaký šmrnc. Škoda.