knihomolka1197 knihomolka1197 komentáře u knih

Mrtvý z mýtiny Mrtvý z mýtiny Milan Dušek

Dobré čtení!! Autor mně překvapil. Námět hledání pravdy v minulosti mně baví. Kniha se dobře četla, nechybělo napětí a mělo to spád.

07.04.2021 4 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Kdysi jsem tuto knihu četla coby studentka. Teď jsem četla znovu, ale už z ní mám jiný dojem. No, toto dílo muselo ve své době způsobit pořádný rozruch, ale čtenářský zážitek je průměrný.

03.06.2023 3 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Dobrá detektivka, která nenudí a je čtivá... nicméně příběh málo reálný.

11.02.2023 4 z 5

V Samotách V Samotách Vlasta Javořická

Další moc pěkný román z pera mé oblíbené autorky. Četla jsem už podruhé a znovu mně potěšil.

24.11.2022 5 z 5

Případ začal za svítání Případ začal za svítání Ivo Hertl

Tento detektivní příběh by nebyl špatný, kdyby to všechno nebylo tak zamotané. Jinak knize nemohu upřít čtivost a nápad.

07.08.2022 3 z 5

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Zprvu jsem si musela zvyknout na autorčin styl psaní, ale pak jsem se začetla, i když mi to trvalo poněkud dlouho. Odměnou za trpělivost mi byl dobrý čtenářský zážitek, a to především díky samotnému závěru románu.

26.04.2022 4 z 5

Jak umírají rusalky Jak umírají rusalky Lydie Junková

Tři detektivní příběhy, které mají rozhodně potenciál na tři samostatné detektivky. Třetí příběh je totožný jako příběh Příliš mnoho blonďáků. Příběhy jsou hodně zkrácené a trochu uspěchané, jinak docela dobrý.

17.10.2021 3 z 5

Učitel Viktor Pelc Učitel Viktor Pelc Bohumil Říha

Tuto knihu jsem zvolila ze zvědavosti. Od Říhy jsem doteď znala jen dětské knihy, ale nevěděla jsem, jak píše pro dospělé. Snažila jsem se vžít do tehdejší doby, ale stejně mně kniha moc nezaujala. Pro děti psal lépe.

24.08.2021 3 z 5

Stvůry Stvůry Luděk Kubát

Tohle bylo tak trochu sci-fi...ale neříkám, že by to bylo špatné, to ne, ale trochu rozpačitý pocit z toho rozhodně mám...

09.06.2021 3 z 5

Host do domu / Hra s ohněm Host do domu / Hra s ohněm Vlasta Javořická

Dvě povídky ze života. V prvním příběhu pozve Jana svou přítelkyni Alici k sobě domů na statek na prázdniny. Seznámí ji s rodiči, bratrem a také se svým milým. Jak se jim odvděčí Alice je nasnadě. Druhý příběh vypráví o životě Hany a Čestmíra od první zamilovanosti až po problémy v manželství, kdy už zamilovanost pomine. Hana si začne hrát s ohněm...

09.05.2021 4 z 5

Slepá bába Slepá bába Jarmila Pospíšilová

Další ze skvělých knih paní Pospíšilové! Radost ze čtení mi poněkud zkalil fakt, že jsem pachatele uhodla v podstatě hned na začátku...jinak super čtení a už se těším na další.

16.03.2021 5 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Mně paní Grimmová příjemně překvapila a také potěšila. Zaujala mně také obálka knihy. Sehnala jsem i další díly o paní Grimmové, myslím, že jsou celkem tři. Dokonce jsem sehnala kontakt na autora a napsala mu, jestli budou i další díly. Odpověděl, že zatím neví, ale když mu vydavatel "dá zelenou", tak možná ano.

09.03.2021 5 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Řadím se do kategorie těch, které kniha v dětství úplně nadchla. Moc pěkná kniha o dětech a rodičích z jedné vesnice.

07.03.2021 5 z 5

Milionová holka Milionová holka Stanislav Rudolf

Jedna z knih mého dospívání. Vracela jsem se k ní opakovaně, tak se mi líbila. Dnešním holkám tohle samozřejmě nic neřekne, ale přece jen, kdyby si tohle přečetly, nic by se nestalo:-)

07.03.2021 5 z 5

Vražda v Lázních Bohdaneč Vražda v Lázních Bohdaneč Jiří Svejkovský

Klasická oddechovka. Nejlepší je první příběh. Druhý a třetí už je spíše něco jako Hříchy pro pátera Knoxe...

22.10.2023 4 z 5

Kudlanka Kudlanka Markéta Harasimová

Velice napínavá kniha! Čtivá, i když někdy málo realistická...ale rozhodně nenudí..

27.07.2023

Balada o žaláři v Readingu Balada o žaláři v Readingu Oscar Wilde

Málokteré verše na mě zapůsobily tak, jako právě tyto.

12.05.2023 5 z 5

Na Radosti Na Radosti Vlasta Javořická

Milý romantický příběh mladé dívky z venkova. Nenáročné odpočinkové čtení.

11.01.2023 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Kniha se mi tentokrát líbila by o něco méně než ty předchozí. Zápletka na téma rasismu, neonacismu a extremismu mně nebaví. Musím ale uznat, že kniha je čtivá.

16.04.2022 3 z 5

Pytláci Pytláci Vlasta Pittnerová

Krásné a smutné příběhy. Nejvíce se mi líbil první a poslední příběh.

13.03.2022 5 z 5