knihomolka01 knihomolka01 komentáře u knih

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Burtona miluji jako režiséra a donedávna jsem nevěděla, že vůbec píše. Teď jsem si přečetla tenhle komiks a nemůžu uvěřit svým očím, je to úžasné, nápadité, roztomilé, originální, no prostě dokonalé. Obvykle nemám ráda básničky, ale tohle mě sakra bavilo.:D

24.12.2014 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

Kniha byla dobrá, akorát mě trochu štvala ta romantická zápletka:D

24.12.2014 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Plně souhlasím s CraWer, drogy jsou opravdu SVINĚ a každý, kdo si myslí že s drogami se problémy vyřeší je idiot. Drogy vám nepomůžou, možná se budete na začátku cítit líp, ale potom to bude čím dál horší. Sama jsem to nikdy nezkusila a rozhodně to zkoušet nehodlám. Ke knize jsem si vytvořila vztah a lituji, že jsem si jí nepřečetla dřív. Tohle je totiž příběh, který vám otevře oči dokořan.

13.12.2014 5 z 5

Poté, co jsem viděla první díl hobita filmově, rozhodla jsem se, že zkusím i knihu. Opravdu nelituji, kniha mě chytla tolik, že jsem jí za jeden večer přečetla. Měla jsem ale půjčenou knihu i s ilustracemi a musím říct, že když si čtete hobita o půlnoci a najednou se zjeví obrázek Gluma. Dost vás to vyděsí, nebo aspoň já jsem málem vyletěla z kůže. :D

30.11.2014

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

POZOR SPOILER:
Tak za prvé: nádherný přebal, který už od začátku láká k přečtení. Za druhé: trochu mi přijde, že když někdo zabije starou paní a je to její manžel, je to trochu kýč. I přes to dokázala Agatha Christie napsat úžasný a hlavně ZAMOTANÝ příběh, který podle mě nemá jedinou chybu. Jen mi občas vadilo Poirotovo sobecké chování.:D

29.11.2014 5 z 5

Upírův pomocník Upírův pomocník Darren Shan (p)

Zase pěkný díl, tahle série je pro mě spíš oddechová než že by jsem se bála, ale proč ne? Konec mě překvapil, ale musím k němu dodat jedno slovo: fuj:D

22.11.2014 4 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Kniha se mi vlastně líbila, akorát mi to přišlo více dětské než jsem si představovala. Občas jsem Darrena za jeho chování chtěla pořádně proplesknout, ale jinak pěkná knížka. Oddechovka.:)

20.11.2014 4 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Příběh lehce utíká, kniha se čte snadno a zápletky jsou krásné a dobrodružné. Já si čtení moc užila a celý příběh jsem si zároveň představovala ve své mysli.:) Také musím podotknout, že na konci tohoto dílu jsem si naprosto oblíbila Horáce.:D

18.11.2014 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Když jsem byla nemocná, sáhla jsem po této knize, že se nějak na ten týden zabavím. Nemohla jsem se mýlit víc, knihu jsem přečetla během jednoho dne a ty pocity, které se ve mně odehrávaly se těžko popisují, ale byl mezi nimi strach, nadšení, touha poznat všechna zákoutí toho smyšleného světa.:)

16.11.2014 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Knihu jsem četla už dávno ale pořád vzpomínám na ty rostliny, jak jsem se v noci bála a představovala si, jak se ke mně blíží:) já vím, jsem paranoidní, ale když se mi kniha objevuje i ve snech, je to pro mě důkaz úžasného a silného příběhu.:D

14.11.2014

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tak TOHLE je senzační kniha. Do děje jsem se "zažrala" během prvních stránek a nemohla jsem přestat. Postavy byly naprosto okouzlující. Nejvíc jsem se asi zamilovala do Geralta, Ciri a Shani, po které jsem pojmenovala i psa.:) Každá postava jako by měla svůj vlastní svět a ten byl zcela bezchybně zachycen v autorových řádcích. Je to vůbec má první přečtená polská kniha a musím říct, že patří mezi nejlepší díla, které jsem četla.

14.11.2014 5 z 5

Mulgarath se zlobí Mulgarath se zlobí Tony DiTerlizzi

Pěkný díl, ale ten konec se mi zdál příliš uspěchaný.:)

02.11.2014 4 z 5

Strom ze železa Strom ze železa Tony DiTerlizzi

Zas další krásný díl, ale musím se přiznat že to trpasličí šišlání mi šlo fakt na nervy.:D

02.11.2014

Tajomstvo tety Lucindy Tajomstvo tety Lucindy Tony DiTerlizzi

Trochu slabší díl, ale jinak moc pěkné.:D

02.11.2014 4 z 5

Klíč k určování kouzelných tvorů Klíč k určování kouzelných tvorů Tony DiTerlizzi

Kouzelná knížka, ale nejvíc mě okouzlily ty kresby. Zbožňuju představu, že v našem světě by se nacházel ještě jiný svět, ve kterém by žily tyto bytosti.:)

02.11.2014 5 z 5

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Právě jsem dočetla třetí díl a jsem nadšená. Některé postavy jsem si zamilovala, u jiných je mým vroucným přáním uškrtit je vlastníma rukama.:D

28.10.2014 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

O úžasné Zeměploše jsem se dozvěděla od kamaráda, který mi dal knížku a za to ho teď miluju :D. Knihy jsou vtipné, dobře se čtou a tak zajímavé postavy jsem snad ještě v žádné knížce neviděla.

15.10.2014 5 z 5

Tobiáš Lolness. I. Život ve větvích Tobiáš Lolness. I. Život ve větvích Timothée de Fombelle

Ani já se nebudu svým komentářem lišit od ostatních. Knížka byla kouzelná, není to jen pohádka pro děti, skrývá se v ní kouzlo kterému neodolá nikdo. neskutečná nádhera!:)

02.10.2014 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Tahle kniha je konečně důkaz toho, že v knize nemusí být žádná romantická láska a kniha může být i bez ní neskutečná. No opravdu Thomas mě bavil už od začátku a v noci jsem kvůli rmutům nemohla spát.:D I filmové zpracování bylo úžasné a patří k jedněm z mála filmů, které mi nevadily i když byla kniha lepší( dalším příkladem je Hunger Games).

28.09.2014 5 z 5

Persepolis 1 Persepolis 1 Marjane Satrapi

Neskutečně silná kniha, která konečně ukazuje jak islámský režim působí na děti. Překvapilo mě, jak celou situaci brala malá Marjane a už se strašně těším na další díl..

21.09.2014 5 z 5