Kloky Kloky komentáře u knih

Základy junáctví Základy junáctví Antonín Benjamin Svojsík

Když jsem Základy junáctví četla jen pro zajímavost, dala jsem 3 hvězdy. Nyní jsem je četla znovu, protože jsem potřebovala zjistit tehdejší skautskou výchovnou metodu. Z tohoto hlediska byla kniha velmi užitečná, dokonce i zábavná. Proto měním hodnocení na 5 hvězd.

16.11.2014 5 z 5

Čas skautů Čas skautů Otto Janka

Výborně zpracovaná kniha o předchůdcích skautingu, zakladatelích skautingu a skautech. Dozvěděla jsem se mnoho nových a zajímavých věcí. Jediné, co mi na knize vadilo bylo, že u jednotlivých osob nebyl text srovnán chronologicky, četla jsem o smrti některé osoby, pak se vše vrátilo k jejímu narození, znovu se probíral průběh života. Vyhovovalo by mi víc, kdyby text byl seřazen chronologicky a nepřeskakoval.

15.11.2014 4 z 5

Odborné zkoušky junácké Odborné zkoušky junácké Sláva Bursík

Knížka, která mi potvrdila, jak na tom byl skauting dříve. Myslím, že odborky, které tam měly plnit děti, by dnes nezvládl ani kovaný skautský vedoucí.

14.11.2014 5 z 5

Den, kdy se potkali Den, kdy se potkali Petr Hugo Šlik

Kniha se mi líbila, jak je už psáno níže oddechovka, ale oddechovka jednou za čas neuškodí. Klasický život v Čechách - život obyčejných lidí, kterým se za den nestane nic zvláštního. Ke konci se mi líbilo propojení děje a názvu. Hvězdičku jsem odebrala kvůli konci, byl pro mě nedořešený, čekala jsem že kniha dopadne jinak, nabádal k tomu i název.

03.11.2014 4 z 5

Na Chlumku Na Chlumku Alois Jirásek

Milá knížečka, co člověka nejdřív napne, ale potom vše skončí tak, jak má.

Malý skautský slabikář Malý skautský slabikář Zdeněk Matoušek

V knížce je mnoho dovedností, které již dnes nepoužíváme. Zaujal mě velký počet šifer, které jsem neznala. Knížečka určitě stojí za prolistování.

29.10.2014 5 z 5

Cestou k pramenům - historie skautingu v obrazech Cestou k pramenům - historie skautingu v obrazech Václav Nosek

Moc hezky shrnutá skautská historie - do detailu, ale čtenář se nenudí.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Na to, v které době byla kniha napsaná smekám klobouk. Nechybělo napětí, nápad a skvěle vykreslené postavy.

28.10.2014 5 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Bohužel nedočteno, zbývalo mi asi 20 stránek do konce, ale ani to mě nemotivovalo. Kniha mě nudila, pak byla chvíli zábavná, ale k nudnosti se vrátila velmi rychle.

27.10.2014 1 z 5

Léto Léto Fráňa Šrámek

Divadelní hry mám ráda, ale tahle byla zvláštní. Závěr mě neohromil, v průběhu jsem občas zalíbení našla, ale vždy jen na chvilku. Nedovedu si představit, že bych na tuto hru šla do divadla, děj je nezajímavý.

27.10.2014 2 z 5

Projezte se ke štíhlosti Projezte se ke štíhlosti Christina Zacker

Kniha je plná rad ohledně výživy, nedozvěděla jsem se nic nového, ale kdo o výživě nic neví, určitě pro něj kniha bude přínosná. Kniha láká názvem Projezte se ke štíhlosti, ale jsou zde popisovány základní návyky, které by měl každý znát a ne je z knihy číst poprvé, navíc si nejsem úplně jistá, že by tímto způsobem člověk zhubl.. Čekala jsem, že v knize budou například nějaké recepty, ale nebyly.

22.10.2014 2 z 5

Jméno korábu Jméno korábu Pavel Renčín

Moc hezká kniha, donutí člověka zamyslet se. Byla plná zvratů typických pro Renčína. Pro mě zatím nejlepší kniha od tohoto autora.

19.10.2014 5 z 5

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Hodně silný příběh, nad kterým budu přemýšlet ještě dlouho.

24.09.2014 5 z 5

Vyprávění pod vrbou Vyprávění pod vrbou Kenneth Grahame

Jedna z nejoblíbenějších dětských knih.

20.09.2014 5 z 5

Kniha mě bohužel moc neoslovila. Těšila jsem se, kdy se zasměju, ale bohužel se nestalo. Knihu jsem četla dlouho a musela jsem se do čtení nutit, tento humor mě nepobavil. Mrzí mě to, protože jsem se na četbu takovéto klasiky těšila...

12.09.2014 2 z 5

Legenda Emöke Legenda Emöke Josef Škvorecký

Vykreslení postav bylo výborné a hlavně důvěryhodné. Zjistila jsem, že i dlouhé věty mohou být zajímavé, napínavé a mohou toho hodně říci. Těšila jsem se na konec věty a tu přišla další hodně dlouhá a opět toho mnoho sdělovala. Určitě jsem se Škvoreckým neskočila.

02.09.2014 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Kniha se mi líbila, měla spád, byla čtivá. Moc se mi líbily šerifovy monology, ale to tu bylo řečeno už mnohokrát, tak to nebudu rozvádět. Hodně mi vadila absence přímé řeči, těším se, až vezmu do ruky knihu, kde přímá řeč bude.

01.09.2014 5 z 5

Jak přežít dobu jedovou? Jak přežít dobu jedovou? Anna Strunecká

Přijde mi, že kniha shrnuje mnoho informací z obou předchozích knih. Osobně mám pocit, že jsem se nového nedozvěděla skoro nic...

12.08.2014 2 z 5

Megiddský kruh Megiddský kruh Nathalie Rheims

Kniha se nedala číst, snažila jsem se a četla do půlky. Jsou zde velmi nepovedené dialogy, člověk čte a říká si: "tohle mu opravdu odpověděl, ne to není možné...", často na sebe dialogy nenavazují a působí, jako kdyby každý člověk mluvil o jiné věci. Další věc, která mě zarazila se týká znamení zvěrokruhu, 21. září je ve znamení panny, ale podle autorky je ve znamení vah. I když jsem se hodně přemáhala, knihu jsem odložila a vím, že se k ní nikdy nevrátím.

11.08.2014 odpad!

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Začátek knihy byl zajímavý, pak pro mě zajímavost začala upadat, až mě kniha nudila. To se naštěstí před půlkou změnilo a a já četla a četla. Kniha byla plná nečekaných zvratů, napínavá a překvapivá. Ostatní děj přebil pro mě nezajímavou část, proto hodnotím 4 hvězdičkami.

10.08.2014 4 z 5