Kloky Kloky komentáře u knih

Moje čtvrtá kniha od Torey L. Hayden. Mohla bych říct, že vím do čeho jdu. OMYL!!! Na tohle se připravit nedá! Kniha Spratek byla nejsilnější z těch, co jsem zatím od autorky četla.
Během čtení se mísí naděje se smutkem, obdiv s odporem. Po celou dobu jsem byla provázena zvědavostí, jak se děj bude vyvíjet.

13.05.2019 5 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Krásná a dojemná kniha, která mi ukázala, že jsou mezi námi andělé, autorka je jedním z nich. Po dlouhé době mě rozplakala kniha, dojalo mě, jak to autorka s dětmi umí a každou překážku zvládne využít ve prospěch svých žáků.
Zajímavé je, že inkluze se v USA řešila už v 70. letech. My se ji dneska snažíme pojmout stejně, jako tenkrát v Americe, ale už tady se ukazovalo, že dětem s handicapem (rozhodně nemyslím handicap tělesný!) začleňování spíše škodí. Zákony dělají lidé, kteří si nedovedou představit, jak se cítí děti, které jsou oproti spolužákům pozadu, i když se moc snaží. Doufám, že přijde doba, kdy nám půjde o dítě a ne o zákon...

06.08.2017 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Čtení jsem prodlužovala, protože jsem věděla, že je to (na dlouhou dobu) poslední setkání s Geraltem. Když už jsem se ke čtení dostala, nemohla jsem se odtrhnout a raději prokládala jinými knihami, aby mi Bouřková sezóna vydržela co nejdéle.
Trochu mi vadily latinské vsuvky a názvy v textu, některé obraty a věty které mi k autorovi neseděly. Něco málo tomu chybělo, ale jiné dějové linie to přebily. Bylo to příjemné setkání s oblíbenými postavami.

15.09.2015 5 z 5

Skautské století: Dobrodružný příběh 100 let českého skautingu Skautské století: Dobrodružný příběh 100 let českého skautingu Václav Nosek

Kniha je jedinečná. Jedinečná obsahem, tím, že se do ní vešlo celé skautské století a čtenář nemusí sahat po několika knihách, stačí mu jen tato. Jedinečná kvůli své přehlednosti a srozumitelnosti. Jedinečná díky fotografiím a obrázkům, ke kterým by se většina z nás nikdy nedostala. Jedinečná, protože obsahuje povídky, které většina z nás nezná a bez Století by na ně nenarazila. Jedinečná v tom, že jmenuje osoby, které za skauting bojovali. Jedinečná, protože nám připomíná, proč máme být na skautig hrdí. Jedinečná v tom, že na ní spolupracovalo přes 200 skautů a skautek, kteří společně vytvořili toto úžasné dílo.

21.12.2014 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Výjimečné dílo, ke kterému je příjemné se vrátit, člověk si uvědomí všednost světa a je více odhodlám proti ní bojovat.

03.08.2014 5 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Po přečtení knihy jsem se dala do čtení zdejších komentářů. Nadšené komentáře jsou sice skvělé, ale já bohužel patřím k těm negativním...
Knihy z katovského prostředí mám moc ráda, proto jsem se pustila do čtení Katyně. Zvláštní používání přímé řeči, rozvleklost příběhu, nevhodně zvolené retrospektivní vyprávění, nesympatická hlavní postava... Dál snad pokračovat nemusím. Občas jsem nějaké části přeskočila, abych se konečně dostala na konec. Pro mě velké zklamání, čekala jsem víc.

04.03.2019 2 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Celá sága zůstane v mé mysli, nemusím mít strach napsat dokonce v mém srdci. Obdivuji bohatost jazyka, obratů a přirovnání. Dějová linie u všech knih bohatá, plná zvratů a pro mě častých překvapení. Hodně mě mrzí, že už sága končí, autor by dokázal určitě říci ještě mnoho.

25.01.2015 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Na to, v které době byla kniha napsaná smekám klobouk. Nechybělo napětí, nápad a skvěle vykreslené postavy.

28.10.2014 5 z 5

Legenda Emöke Legenda Emöke Josef Škvorecký

Vykreslení postav bylo výborné a hlavně důvěryhodné. Zjistila jsem, že i dlouhé věty mohou být zajímavé, napínavé a mohou toho hodně říci. Těšila jsem se na konec věty a tu přišla další hodně dlouhá a opět toho mnoho sdělovala. Určitě jsem se Škvoreckým neskočila.

02.09.2014 5 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Podle mě zapůsobí tato kniha v oblasti šikany stejně jako kniha My děti ze stanice Zoo v drogové tématice.
Pro mě jsou knihy psané tímto způsobem hodně emotivní a dlouho nad nimi přemýšlím. Čtenář zjistí, jaké pocity má nejen samotný aktér, ale i jeho rodina a nejbližší.
Víc podobně psaných knih na různá témata a hodně je distribuovat mezi lidi a hlavně mládež.

20.12.2015 5 z 5

Jméno korábu Jméno korábu Pavel Renčín

Moc hezká kniha, donutí člověka zamyslet se. Byla plná zvratů typických pro Renčína. Pro mě zatím nejlepší kniha od tohoto autora.

19.10.2014 5 z 5

Megiddský kruh Megiddský kruh Nathalie Rheims

Kniha se nedala číst, snažila jsem se a četla do půlky. Jsou zde velmi nepovedené dialogy, člověk čte a říká si: "tohle mu opravdu odpověděl, ne to není možné...", často na sebe dialogy nenavazují a působí, jako kdyby každý člověk mluvil o jiné věci. Další věc, která mě zarazila se týká znamení zvěrokruhu, 21. září je ve znamení panny, ale podle autorky je ve znamení vah. I když jsem se hodně přemáhala, knihu jsem odložila a vím, že se k ní nikdy nevrátím.

11.08.2014 odpad!

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha se mi líbila, u mě čtivost zapříčinil asi jazyk, kterým je psaná - dodává příběhu autentičnost. Možná i to, že se jedná o zpověď a ne vymyšlený příběh.

23.07.2014 5 z 5

Táborový deník šestnáctiletého skauta Jiřího Wolkera Táborový deník šestnáctiletého skauta Jiřího Wolkera Jiří Wolker

Deník je napsaný poutavě. V posledních dnech tábora jsem si připadala, jako bych četla dobrodružnou smyšlenku. Proč se k sobě dnes lidi nemohou chovat jako dřív? Na jednu stanu mi to přijde fascinující a na druhou velmi smutné, že to, co před sto lety bylo běžné, mi dnes přijde jako vymyšlený příběh...

13.12.2014 5 z 5

Základy junáctví Základy junáctví Antonín Benjamin Svojsík

Když jsem Základy junáctví četla jen pro zajímavost, dala jsem 3 hvězdy. Nyní jsem je četla znovu, protože jsem potřebovala zjistit tehdejší skautskou výchovnou metodu. Z tohoto hlediska byla kniha velmi užitečná, dokonce i zábavná. Proto měním hodnocení na 5 hvězd.

16.11.2014 5 z 5

Cestou k pramenům - historie skautingu v obrazech Cestou k pramenům - historie skautingu v obrazech Václav Nosek

Moc hezky shrnutá skautská historie - do detailu, ale čtenář se nenudí.

29.10.2014 5 z 5

Kniha mě bohužel moc neoslovila. Těšila jsem se, kdy se zasměju, ale bohužel se nestalo. Knihu jsem četla dlouho a musela jsem se do čtení nutit, tento humor mě nepobavil. Mrzí mě to, protože jsem se na četbu takovéto klasiky těšila...

12.09.2014 2 z 5

Downův syndrom Downův syndrom Mark Selikowitz

Skvělá kniha. Měla jsem ji jako studijní materiál. Nejprve se čtenář doví, jak Downův syndrom vznikne. V knize je popisován velmi pěkně vývoj člověka s Downovým syndromem od kojence až po dospělost. Knihu bych určitě doporučila.

19.07.2014 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Už dlouho se mi nestalo, že bych přečetla 2/3 knihy na jeden zátah. Napětí, strach a zvědavost mě nutily číst dál a dál. Bohužel nedokážu napsat víc, abych nespoilerovala, nebo nenaťukla důležitou část příběhu. Jsem zvědavá na další autorovy knihy.

06.05.2018 5 z 5

Do Indie kam jinam Do Indie kam jinam Iva Pekárková

Prozatím nejlepší cestopis, co jsem četla. Příběh barvitý, často velmi neuvěřitelný a pěkně chronologicky uspořádaný. Některé části knihy byly až neuvěřitelné. Autorku jsem obdivovala za to, že se sama do Indie vydala. Cestopis je doplněn krásnými fotografiemi.
Během čtení mi chvílemi vadil jazyk, jaký byl použit. Míchání spisovné a nespisovné češtiny mi v této knize vůbec nesedělo. Když vytěsním dříve zmíněné jedná o skvělý cestopis.

22.06.2016 4 z 5