klmonkaa klmonkaa komentáře u knih

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Druhé pokračovanie série Prechod som čítala trochu dlhšie, bolo to trochu rozvláčnejšie, ale celú dobu ma to držalo v napätí a modlila som sa za všetkých hrdinov, aby prežili, pretože väčšina z nich mi bola veľmi sympatická.

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

Veľmi hlboké dielo... Myslenie ma občas bolí.. :-D Ale tomuto dielu som to odpustila, zamýšľala som sa v priebehu čítania a po celú dobu si uvedomovala vďačnosť, že žijem ako žijem, kde žijem a kedy žijem.

Sirota Podhradských Sirota Podhradských Terézia Vansová

Nádherná klasika. Krásny opis dávneho života, dojemný životný príbeh románovej hrdinky, ktorá prekonala všetko možné zlo, aby mohla byť nakoniec aj cez hrdosť a pýchu šťastná. Čítala som to už minimálne 5x, po prvýkrát v mladom veku - 13 rokov.

04.01.2023 5 z 5

Rudá zem Rudá zem Adam Nevill

Stálo to aj za kúpu, aj za prečítanie, pomalší rozbeh, zaujímavé informácie o vykopávkach, skvele popísané situácie - miestami som mala pocit, že sa mi z toho až motá hlava (bolo to v prípade, kedy sa aj hrdinke musela hlava motať), ku koncu trochu klišé, trochu mindfuck. Za mňa - dobré čítanie!

19.12.2022 4 z 5

Fialové trojúhelníky: zapomenutá kapitola holocaustu Fialové trojúhelníky: zapomenutá kapitola holocaustu Herbert Adamy

Vecne podané fakty, keďže som z rodiny Jehovových svedkov, dojalo ma to, niečo z toho zažili aj moji prastarí rodičia.

10.01.2024 5 z 5

Motýľ 1. diel Motýľ 1. diel Henri Charrière

Veľmi čtivá a krásna autobiografia, kde sa hlavný hrdina a zároveň skutočná kedysi žijúca osoba, Henri Charrière, opisuje ako čestný človek napriek tomu, že bol v minulosti radený medzi členov francúzskej mafie. Je diskutabilné, nakoľko sú niektoré skutočnosti pravdivé, a či bol Henri naozaj odsúdený neprávom na základe falošných výpovedí a falošných svedkov, faktom je, že jeho kniha je nádherná a určite si ju kúpim. Nesmie chýbať v mojej knižnici. :-)

29.10.2023 5 z 5

Paní z námoří Paní z námoří Henrik Ibsen

Hodne zvláštne podané rozhodovanie sa v závažnej otázke. :D Myslím si, že chlapi by nemali popisovať ženské zmýšľanie, lebo to zakaždým dopadne veľmi zle. XD

26.07.2023 3 z 5

Láska Johany Olsenové Láska Johany Olsenové Fritz Meyer-Scharffenberg

Kniha, ktorú som nedočítala a ani nikdy nedočítam, je to strašne zbytočne rozťahané, hlavné postavy sa správajú veľmi neprirodzene a šibnuto, úplne nezmyselne popisované úplne nepodstatné veci, dostala som sa až k tretej tretine knihy, ale k žiadnemu zmysluplnému deju som sa nedostala, keď som už, zúfalá, že neviem za takú dlhú dobu dočítať jednu knihu, prelistovala ďalej, kde som už dúfala, že sa bude naozaj niečo diať, tak som zistila, že aj to dianie, ktoré by sa dalo zhrnúť do troch strán, je popísané rozvláčne a bez hlavy a päty, takže to vzdávam, knihu vrátim do knihobúdky. :-/

17.07.2023 1 z 5

Ošklivé káčátko Ošklivé káčátko Iris Johansen

Ženský román pre ženy. :-D Ženský pre to aké myšlienkové pochody poháňali hlavnú hrdinku... Proste typická žena. Čítanie bolo fajn, nenudila som sa.

17.05.2023 4 z 5

Puritán Puritán Robert Ervin Howard

Milujem tento žáner, a je mi strašne ľúto, že R.E. Howard nežil dlhšie... Mohol toho napísať ešte viac tak skvelého! :-(

26.01.2023 5 z 5

Chladná zrada Chladná zrada Dick Francis (p)

(SPOILER) Počúvalo sa to dobre, len ma štve, že som hneď na začiatku vycítila, kde bude pes zakopaný. :-D

25.01.2023

Tovar Tovar Tatiana Melasová

Toto by sa malo zaviesť ako povinné čítanie do druhého stupňa všetkých základných škôl!

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Celkom dobre prešpekulované detaily v celej sérii, prečítala som to rýchlo a so záujmom. Nevrátim sa ale k tomu.

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Běž, Bambi, běž Běž, Bambi, běž Kris Radish

Veľmi napínavé čítanie, sledujeme pri tom nedobrý osud hlavnej hrdinky, proti ktorej ako keby sa postavil celý svet a všetci jej ukrivdili falošným obvinením. Po celú dobu som bola v napätí a veľmi ma zaujímalo, ako to dopadne.

Krásna Catherine 7 Krásna Catherine 7 Juliette Benzoni

Napriek záľube v žánroch postapo, sci-fi, dystopia a horor - k Juliette Benzoni a k jej Krásnej Kataríne sa vraciam stále.

Krásna Catherine 6 Krásna Catherine 6 Juliette Benzoni

Krásna Catherine 5 Krásna Catherine 5 Juliette Benzoni