Krásna Catherine 5

Krásna Catherine 5 https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88936/krasna-catherine-5-88936.gif 4 25 2

Iste mnohí čitatelia s napätím sledovali opis života Catherine de Montsalvy a túžia poznať jeho pokračovanie. V predchádzajúcich dieloch tohto historického románu sme spoznali Catherine ako mladé parížske dievča v čase vojny medzi Armagnacovcami a vojvodom Filipom Burgundským, sledovali sme ju na dvore burgundského vojvodu, kde sa vydala za jeho hlavného pokladníka Garina de Brazey a stala sa vojvodovou milenkou i matkou jeho syna. Po Garinovej smrti a mnohých peripetiách sa zosobáši s grófom de Montsalvy, svojou životnou láskou. Osud im však veľmi nežičí. Dočítali sme sa o mnohých komplikáciách a nešťastiach, čo hojne navštevovali mladý pár, i o dráme, ktorá nakoniec manželov rozdelila. V tomto diele opúšťame Auvergne, kde naša hrdinka prežila možno najhoršie hodiny svojho života. Z Compostelly sa práve vybrala dlhá šnúra pútnikov do Španielska za svätým Jakubom, patrónom chorých. Medzi nimi je aj Catherine, nikým nepoznaná, celkom splývajúca s jednoduchými ľuďmi. Na túto dlhú púť sa vybrala s jediným cieľom - vyprosiť od Boha a svätého Jakuba zdravie pre svojho malomocného manžela. Cesta je plná nástrah, nebezpečia a má prekvapujúce vyústenie. Dovedie Catherine z aubrackých samôt, kde zavýjajú vlky a líšky dávajú dobrú noc, až do kvitnúcich záhrad Granady a Alhambry. Spozná krásny, ale zradný sultánov palác. Nájde na konci cesty svoje šťastie, alebo sa zrútia všetky jej sny a nádeje? Dozvieme sa v 6. zväzku. (záložka knihy) 1. slovenské vydanie.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Catherine et le temps d'aimer, Il suffit d'un amour, tome 5 , 1968

klmonkaa
klmonkaa
25.01.2023 5 z 5

Napriek záľube v žánroch postapo, sci-fi, dystopia a horor - k Juliette Benzoni a k jej Krásnej Kataríne sa vraciam stále.

jana6258
jana6258
10.12.2017 4 z 5

Piata časť zavedie čitateľa do nezvyčajného arabského sveta. Tým sa odlišuje od ostatných prvých štyroch častí. Má aj záver hodný toho, aby bola celá táto séria konečne dôstojne ukončená. Je na škodu, že to tak autorka neurobila. Až po tadeto to bolo dobrodružné čítanie. Čítam už šiestu časť a... škrípe to, človeka zunuje po toľkých častiach utrpenie krásnej Catherine a jej záchranné akcie. Do sedmičky sa už nepustím- dám prednosť iným knihám.

Juliette Benzoni
francouzská, 1920 - 2016