KlaraD851 KlaraD851 komentáře u knih

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Téma, postavy, děj na jedničku. Jedna žena, dva bratři a už se nám to hezky komplikuje. Byla to hezká oddechovka na pár večerů. Trochu mi vadí styl vyprávění v minulém čase, v přítomném to má pro mě větší drive.

11.06.2024 5 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Skvělé čtení na léto na pláž. Slunce praží, do ruky drink a do druhé tuhle knížku. A budete se usmívat, protože se to čte samo, nemusíte nad ničím bádat, nic řešit. Prostě pohodovka do pohody

27.08.2023 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Romantika není úplně můj žánr, ale tady toho bylo naštěstí víc - příběh, příroda i napětí. Pokud by byla kniha rovnou zasazena do 18. století, tak ji odejdu obloukem. Tady mě zaujal právě přesun v čase, takže jsem zkusila. Nebylo to špatné, ale na další díly se zatím nechystám.

27.08.2023 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Kráska a zvíře od Disneyho. On "zakletý" navenek netvor (jeho přezdívka v knize), v jádru dobrý a laskavý. Ona, Bianca (obě začínají na B), chytrá, nezávislá, sebevědomá, vše dělá, aby zachránila matku (Bella zachraňovala otce). V obou příbězích láska ke knihám a knihovna, sluha, který má Netvora rád a přeje si aby jim to klaplo a další společné znaky.

Protože Disneyho klasiku miluju, nevadil mi příběh jako takový. Vyvážená romantika, erotika, nesnáším ho, nechci ho, chci ho, chci ji, nechci ji ublížit,... v tomto žánru nic, co by vybočovalo. ALE! Ta slovní spojení a přirovnání jsou příšerné, jak z předminulého století. No tě bůh, probůh, dobrý bože, Ježíšku na křížku, Svatá matko boží (jeho replika), nervózní jak kočka na rozpálené plechové střeše a asi milion dalších pro mě zbytečných a rušivých slovních spojení. Takhle nemluví a nepřemýšlí snad nikdo, komu je 31 a 35 let. Hodně mě to iritovalo a odtrhávalo od jinak hezkého příběhu.

Jo a další věc, která mě štve obecně u víc knih je obal. Když je hlavní hrdinka míšenka s několikrát zmíněným tělem tvaru přesýpacích hodin a on velký vlasatý chlap o několik hlav vyšší než ona, tak kdo jsou teda ty dva na obalu? Hezké 3* za hezký nápad na příběh.

05.04.2024 3 z 5

Strážkyně Metsan Valo Strážkyně Metsan Valo Wendy Webb

Autorky první kniha Dcery jezera byla nádherná, čtivá, záživná a dlouho si ji pamatuji.
Druhá kniha byla pro mě dost útrpná, dočetla jsem vlastně jen proto, že jsem na dovolené už nic jiného ke čtení neměla.
Dala jsem šanci ještě třetí knize a končím s autorkou. Nuda, opakující se táhlé pasáže a překlad, který mi vůbec nesedí.

23.01.2024 1 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Příběh nebyl špatný, ale žádné wau ve mě knížka nezanechala. Mám ráda T.L. Swan a její miliardářské bratry (Miles serie), trochu jsem si myslela, že tohle bude podobné. Ale nebylo.
Možný SPOILER:
Rowan byl na můj vkus až moc "rozbitý", v jeho věku a postavení to bylo moc, to nikdy neslyšel o psychologovi... Zahra byla místy zvláštní a nepochpitelná. Jako pohádka na pár večerů dobrý, přečtu i další bratry, až vyjdou.

23.01.2024 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Hurá, konečně po několikerém odložení dočteno. Nesbø je můj oblíbenec, ale tohle se dle mého názoru nepovedlo. Napsané dobře, ale prostě mi to nesedlo - nějak jsem tomu všemu nemohla uvěřit a některé pasáže tak zbytečně zdlouhavé...

30.09.2021 2 z 5

Zjizveni Zjizveni Emily McIntire

Pro mě osobně první díl lepší. Jestli hledáte temnou a zvrhlou pohádku pro dospělé, tak ok. Pokud dark romantický opravdový příběh, jděte do jiné knihy. Zbytečně moc násilí a zvrhlostí, které u mě ubírají na čtenosti. Fantasy země, rok 1910, až středověká brutalita, nenávist, vášeň, vzpoura, zrada,... trochu jak když pejsek s kočičkou vařili dort. Prostě narvat milion témat (i když zajímavých) do jednoho příběhu nemusí znamenat dobrý výsledek. No a sexuální scény byly místy dost úchylné (asi jako kdyby to byl fakt lev a lvice, tak ok, ale u lidí, no nevím). Přesto půjdu do třetího dílu, první byl fajn.

13.06.2024 3 z 5