Klamm Klamm komentáře u knih

Jak zdokonalovat sám sebe Jak zdokonalovat sám sebe Josef Toman

Kniha je to dobrá na tu dobu kdy vznikala. Na pasáže se socialistickým nádechem je třeba se dívat odlehčeně. Obsahuje ale mnoho užitečných rad, jak naložit se svým pracovním a volným časem, učením, životní krizí, zdravím atd. Dalo by se říci, ucelené návody na dobrý život. Jsou tam kapitoly snad na každou životní oblast, doplněné citáty mnohých filosofů a myslitelů. V dnešní době už je ,,bohužel" převálcovaná množstvím knih o osobním a duchovním růstu, zato ale mnohdy psaných pochybnými autory, samozvanými spíkry a mistry života.
90%

10.07.2013 5 z 5

Návrat ke Stromu života – Evoluce a křesťanství Návrat ke Stromu života – Evoluce a křesťanství Marek Vácha

Zaujal mě autorův smysl pro toleranci a v závěru až zenový přístup. Takové knihy je radost číst.
80%

10.07.2013 4 z 5

Poustevník Poustevník David Torkington

Je to takové křestanské povídání z trochu hlubšího pohledu. Napsané je to hezky, ale u mě to nebyla trefa do černého.
60%

10.07.2013 3 z 5

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

Četl jsem když mi bylo asi 18 a chodil jsem do hospody. V průběhu četby se má návštěvnost putyky a konzumace alkoholu začala podezdřele zvyšovat. To už je ale dávno a dnes už je to jiný příběh.
70%

10.07.2013 4 z 5

Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Miloš Václav Kratochvíl

Četl jsem ji asi v deseti letech, takže podrobnosti už si nepamatuji (stejně jako em54). Ta trpká a těžká příchut Kornelova osudu mi však zůstala ležet na duši. Občas si i dnes vzpomenu...

10.07.2013

Síla moudrosti: interpretace učení Fráni Drtikola Síla moudrosti: interpretace učení Fráni Drtikola Evžen Štekl

V knize je kladen hlavní důraz na pročištění čakramů (čaker) a to mě osobně nikdy moc nelákalo. Jinak mě ale kniha velice zasahovala, hlavně přítomností persony Fráni Drtikola. Z knihy je cítit, opravdovost, upřímnost odhodlání.

,,Cvičit se musí každý den, neexistuje žádná dovolená..."

90%

10.07.2013 5 z 5

Osudný portrét Osudný portrét David Morrell

Klasická Morrellovka, která se příjemně čte. Děj je plynulý, nechybí akce, romantika, napětí. Postav tak akorát a zápletka nic přehnaně fantaskního. Uteklo to jako voda. Takového Morrella mám rád.
75%

09.07.2013 4 z 5

Stínohra - Nápady pro černou hodinku - 100 stínových zvířat Stínohra - Nápady pro černou hodinku - 100 stínových zvířat Sophie Collins

Docela nápaditá kniha, ze které se pár fíglů naučíte. Můžete pak pobavit své ratolesti před usnutím, že jim na strop zahrajete pár zvířátek. Stačí k tomu baterka ,,čelovka". I když se v knize uvádí až sto zvířat, sobně jsem jich zvládl tak maximálně do deseti. Zbytek byl bud nedůvěryhodného zjevu, nebo je to na vykloubení prstů. A nebo to chce trénovat a já pro to hold nemám vlohy.

08.07.2013 3 z 5

Totální detoxikace Totální detoxikace Gennadij Petrovič Malachov

Kniha je plná praktických rad, jak systematicky pročistit organismus a ukazuje příklady z praxe. Dočtete se jak fungují naše hlavní filtrační orgány jako střevo, játra, ledviny, a jak jim uvedenými očistami ulevíte. Některé metody jsou na mě příliš radikální a odpudivé, proto si z knihy beru jen to co uznávám za vhodné. Například, na rozpuštění ledvinových kamenů pít kančí moč z určitostí nikdy nebudu. Naštěstí jsou tam i přijatelnější metody, jako pojídání melounů atd.

02.07.2013

Noční únik Noční únik David Morrell

Je to povídková kniha a já mám povídky docela rád. Nejedná se o klasickou akčňárnu na kterou jsem byl zase u Morrella zvyklý, ale kniha neurazila. Jak je psáno v anotaci: ,,Všechny prózy spojuje navzájem motiv posedlosti a odhodlání dosáhnout svého cíle." Skutečně jsou hrdiny jedinci, kteří si jdou až nezdravě jako berani za svým. A tak to občas v určité intenzitě chodí i v našich každodenních životech. Jestli je to tak dobře, či není, posuď sám, milý čtenáři. Před každou povídkou dá Morrell krátký úvod, kde nastiňuje co ho k napsání oné povídky motivovalo a to se mi osobně páčilo.
Nejvíce se mi líbily povídky: 1. Nic se ti nestane, 2. Gotický román na Rio Grande
85%

23.06.2013 5 z 5

Bible. Mnoho hlasů, jedno slovo Bible. Mnoho hlasů, jedno slovo Adam Mackerle

Je to útlá a příjemná knížečka, která vám srozumitelně objasní vznik Bible a hebrejského národa. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

14.06.2013

Nikdo to tu nepřežije Nikdo to tu nepřežije Jerry Hopkins

Nejlepší kniha o The Doors. To co vychází dnes, je jen snaha ještě vymlátit z persony Morrisona nemožné.
(Kromě knihy Riders on the storm)

13.06.2013 5 z 5

Bruce Lee Umělec života Bruce Lee Umělec života Linda Lee Cadwell

,,Nezaléží na tom co se děje, ale na tom jak na věci reagujeme."

Příjemná kniha, představující nám legendu jako hloubavého filozofa a umělce. Obdivuhodný člověk s vyjímečnou energií.
100%

13.06.2013 5 z 5

Sloky lásky Sloky lásky Stěpan Petrovič Ščipačov

Svého času mi byla tato sbírka múzou.

,,Ni plakat už nemá síly,
takové hoře má:
na jejich lavičce milý
ted´ druhou objímá."

12.06.2013

Bába Bába Daniil Charms (p)

Mě tyhle absurditky prostě baví :-)

Kniha neklidu Kniha neklidu Fernando Pessoa

Pro introvertní melancholické povahy povinná četba, která poslouží jako další polínko do ohně.

,,Sepni své ruce a vlož je do mých. Naslouchej mi má lásko. Budeme se spolu modlit litanii beznaděje"

Poselství Poselství Eduard Tomáš

Přednáška Eduarda Tomáše z Lucerny roku 2000 v tištěné podobě. Na přednášce jsem byl a na živo to byla opravdu síla!

Metafyzické příběhy 1 Metafyzické příběhy 1 Eduard Tomáš

Jak jsem přečetl povídku Kamenná sekera, hned jsem musel navštívit Blansko a nasávat genius loci.
70%

12.06.2013 4 z 5

Pět Tibeťanů Pět Tibeťanů Peter Kelder

Jasně, že ta příběhová omáčka kolem těch pěti (šesti) cviků nemusí být pravda. Také vliv cviků na čakry a dlouhověkost nemusi být stopro. Literárně to nestojí za nic. Nicméně doporučuji vyzkoušet cviky alespon půl roku aby se vidělo. Osobně cviky praktikuji a vliv na záda a flexibilitu hodnotím kladně.

Sokrates Sokrates Josef Toman

Souhlas S Dusinem, krásná kniha. Měl jsem půjčeno z knihovny a když jsem ji dočetl, sháněl jsem ji po antikvariátech. Musel jsem ji vlastnit! Pomohla mi utřídit a zaškatulkovat athénské filozofy, žijící v sokratovské době. Byl jsem knihou tak ovlivněn, že jsem začal žvýkat cizrnu a pít víno z hliněných číší. :-))
100%