Osudný portrét

Osudný portrét https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31231/bmid_osudny-portret-eAV-31231.jpg 4 94 12

David Morrell nám pod maskou ženské krásy, mužské chamtivosti a umělcova svědomí odhaluje jednu utajenou vrstvu ryzí pravdy za druhou prostřednictvím strhujícího líčení zápasu na život a na smrt. Sienna Bellasarová je ztělesněním krásy, kterou malíř Chase Malone nikdy nedokázal vtělit do svých obrazů. Když se ho její manžel, mezinárodní obchodník se zbraněmi Derek Bellasar, pokusí nátlakem přinutit namalovat její portrét, Malone odmítá dokud ho CIA nepožádá, aby Bellasara špehoval, a dokud nezjistí že Bellasar si už dříve objednal podobizny svých tří předchozích manželek - vždy několik týdnů před tím, než za podezřelých okolností zahynuly. Malone přísahá sám sobě, že Siennu před manželem zachrání, ale brzy si uvědomí, že pro toho muže není nic nemožné a že jeho prsty dosáhnou prostě všude... Osudný portrét je román, v němž se snoubí nepřetržitá akce s mistrným vykreslením psychologie postav, je další doslova bombou z pera jednoho z nejuznávanějších světových autorů napínavých thrillerů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Alpress

Burnt Sienna , 2000

Meda77
20.01.2022 4 z 5

Více než na akci v této knize klade autor důraz na napětí. Nejde o jeho excelentní dílo, ale nad průměrem se pohybuje. Čtivé stejně jako ostatní Morrelloviny.

čef
22.03.2021 4 z 5

Mezi hvězdné romány autora tento podle mne nepatří, je to taková sériovka nebo dobrý průměr, chcete-li. Spousta honiček, duševně mírně poškozený miliardář a stále se ozývá střelba a vybuchují granáty. Také lásky je zde mnoho a jestlipak zvítězí?

HannyC
29.12.2020 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, že se mi bude líbit love-story o citlivém malíři a naivní modelce. David však dokáže skloubit vojenskou tématiku, obchod se zbraněmi a svět CIA takovým způsobem, že se necháte zcela pohltit i příběhem ze světa umění ... a přitom vám stojí napětím chlupy (teda pokud nějaké máte) a běhá mráz po zádech ... a to i když se právě nacházíte na francouzské Riviéře nebo na březích Karibiku. Davide, tleskám a děkuji za nezapomenutelný zážitek ... jako pokaždé.

Klárča11
06.03.2019 4 z 5

Velmi povedená kniha od začátku až do konce. Doporučuji. (Byla to, ale první kniha od něj, kterou jsem četla. )

PROCHEY
30.12.2018 5 z 5

Morellovka, jak je mám rád. Nijak extrémně překombinovaný příběh, zápletka smysluplná. Nechybí napětí, zvraty a momenty překvapení.

hana4834
18.12.2017 2 z 5

slabý příběh jeho další knihy jsou lepší

babicka_amalka
26.01.2017 3 z 5

jedna z jeho slabších, ale dalo se číst taky dobře

pablovendat
14.11.2014 1 z 5

Na Morrella docela blbost, ale dočetl jsem do konce

hankapimi
03.09.2014 3 z 5

Tato Morrellovka mi nějak nesedla, byla jsem u ní víc uhoněná než Malone se Siennou , víc se mi líbilo Bratrstvo.

Klamm
09.07.2013 4 z 5

Klasická Morrellovka, která se příjemně čte. Děj je plynulý, nechybí akce, romantika, napětí. Postav tak akorát a zápletka nic přehnaně fantaskního. Uteklo to jako voda. Takového Morrella mám rád.
75%

princesse
02.06.2013 4 z 5

Ctiva knizka, dobre napsana. Na muj vkus moc nasili, ale to je vec nazoru. Urcite stoji za precteni.

YvLeZa
07.07.2012 5 z 5

Tutu knihu jsem přečetla už před dlouhou dobou. Je to výborná kniha a velmi čtivá. Určitě doporučuji si ji přečíst.