Klamm

Příspěvky

Osobní rozvoj, duševní rozvoj, motivace, podnikání

Osobně na nastavení mysli věřím. A to nastavení se děje na základě podmíněnosti toho, co do nás bylo vloženo geny, výchovou, zkušenostmi, okolím atd., ale také vlastním seberozvojem. Účelem motivační knihy by mělo být pohladit, povzbudit a nakoupnout. Hledat způsoby, jak se zvedat. S tím, že jsou některé napsány sračkovským, manipulativním a sektářským stylem, asi nic nenaděláme. A s tím, že se snaží všechno malovat na růžovo také nesouhlasím. Když někomu umře jeho blízký, nebudu mu vyprávět, že je to v pohodě, krásný a že si to sám vysnil a hlavně ať netruchlí. Pro celistvost života je třeba přijmout i bolest, úzkost a utrpení.
Doporučuji též knihy nebo přenášky Ivo Tomana, kterého zmiňoval Eldar80. Jeho pohled není tak uhlazený, prošel si také kdečím a má na věc pragmatický pohled. Ale bacha, je dost na prachy :-))

19.08.2019 v 21:38


Sto tisíc knih v morbidním antikvariátu

Pokud chcete do antíku nahlédnout prostřednictvím kamery, tak zadejte na youtube:
STO TISÍC knih pana Jiřího Nováka - 21. 3. 2019.

Připravte se ale na nejapné tlachání Igora Chauna, které mě osobně, neskutečně iritovalo.

06.04.2019 v 16:51


Kniha o sexu pro dospívající

Děkuji všem za zájem a příspěvky, kouknu na to.

Také také jsem zaznamenal tuto knihu:
https://www.databazeknih.cz/knihy/co-se-od-kamaradek-nedozvis-pruvodce-moderni-dospivajici-divky-o-sexu-liceni-i-zdravi-322809

24.01.2018 v 10:37


Kniha o sexu pro dospívající

Nemáte někdo tip na knihu, která by vedla k seznámení se s tímto tématem? Holce je devět let a začíná se zajímat. Nerad bych, aby lačně hledala informace na netu, kde na ní může vybafnout kde co.

22.01.2018 v 17:21


Kniha, která zanechala výraznou duševní stopu.

Pokud se jedná o pozitivní duševní stopu, tak:

Lucius Annaeus Seneca: O duševním klidu
Nikos Kazantzakis: Chuďásek Boží: Život sv. Františka.
S. Rinpočhe: Tibetská kniha o životě a smrti
J. A. Larsen: Kámen mudrců

03.01.2018 v 16:07


Sto tisíc knih v morbidním antikvariátu

Výbornej chlapík, držím palce!

12.11.2017 v 10:15


Karel Kryl

Narazil jsem na něho poprvé asi v osmé třídě, konkrétně na píseň Bratříčku zavírej vrátka. Tehdy jsem nechápal. Díky Karlovi, se mi docela rozšířila slovní zásoba :-)

Obdivuji jeho sečtělost, naléhavost, poetičnost, údernost a něhu. A také jeho vytrvalost. Vždyť ono to není jendoduché, povzbuzovat lidi aby začaly přemýšlet.

,,Zkus hluchým vyprávět co píseň znamená a slepým co jsou křídla labutí..."

18.08.2017 v 11:00


Čtečky e-knih

V rybářských potřebách mají spoustu krabiček na háčky. Jednu jsem si koupil, vyřezal vnitřek na míru čtečky v koženém pouzdře a používám to na cesty. Je to sice větší rozměr, žádná krása, ale mám pak lepší pocit, že je čtečka v bezpečí. Ta moje krabička stála 72Kč. Pokud by měl někdo zájem, mohu poslat foto na email.

27.07.2017 v 16:01


Čtečky e-knih

LiLLu, upřímnou soustrast :-(
Zkus se ještě podívat na stránky http://www.axos.cz/ .
I když jsi jí možná koupila jinde, přesto napiš dotaz majiteli obchodu a on ti jistě poradí. Kupoval jsem u něho dvakrát a ochotně mi odpovídal na všetečné dotazy.

13.07.2017 v 14:20


Čtečky e-knih

Užíval jsem pocketbook touch lux 3 asi rok a půl s velikou spokojeností. Jediná věc která mi na ní chyběla, je absence historie slovíček ve slovníku při čtení v AJ. Po objevení čtečky C-TECH Lexis, která jede na androidu a je tedy možno nainstalovat vhodné aplikace, jsem přenechal Pocketbook manželce. Ale to loučení bylo bolestné!!!

26.05.2017 v 19:23


Čtečky e-knih

rybizka: Také vlastním pocketbook touch lux 3 a oceňuji její kvality, stejně jako ty. Když někam jdu, tak nemusím přemýšlet, jakou knihu si vezmu s sebou, ale mám je pěkně všechny při jednom. Rozhodnu se až podle nálady, co si k četbě zvolím.
Oproti tomu ale pořád miluji vůni nově otevřené tištěné knihy. To je pro mě top 1. A také na jeden neduh jsem u této čtečky narazil. Při čtení knih v angličtině, slovník nemá funkci ukládat slovíčka ani historii :-(
JInak ale super.

26.03.2017 v 22:53


Knihy v angličtině pro jazykového břidila

Pokud by to někoho zajímalo, tak nakladatelství Karolinium, vydalo v anglickém jazyce dvě knihy od Ladislava Fukse.
Of Mice and Mooshaber (i jako E-kniha) a k mé radosti, dlouho očekávaný titul The Cremator.

28.10.2016 v 21:39


Knihy v angličtině pro jazykového břidila

Ivan8479: Ta metoda Imitum vypadá slibně, ale jestli se nepletu, tak je to za peníze. Alternativou by mohlo být toto: https://www.duolingo.com/
Mimochodem pokud neznáte Broňu Sobotku, tak doporučuji jeho videa:
https://www.youtube.com/watch?v=-PNV8rYy9f0

12.10.2016 v 20:49


Čtečky e-knih

PocketBook má také výhodu, že neotravuje s žádnýma reklama a registracema. Prostě zakoupíš čtečku, připojíš přes kabel k PC, zobrazí se jako nový disk, přetáhneš do něho složku s knihou, pak odpojíš a čteš. Formátů zvládá dostatek, takže žádný problém s převodem, komprimací atd.
Nasvícený displej se dá vypnout úplně a nebo nastavit intenzita. Tato funkce byla u mě při výběru podmínkou a vřele to mohu doporučit.

17.07.2016 v 22:03


Knihy v angličtině pro jazykového břidila

J.S.: Ochránce od Morrella mě bavil a Na ostří snad ještě více. I když dát si to v anglině nevím, nevim. Je to docela dost stránek a to by mi zabralo spousta času, než bych se tim prokousal. Na druhou stranu si ještě matně pamatuji oč tam jde, tak možná na to kouknu. Díky za tip.

21.05.2016 v 12:03


Knihy v angličtině pro jazykového břidila

Mirka K: Sherlock Holmes, je právě ten případ, kdy jsem přečetl několik jeho příběhů ve zjednušené četbě a pak jsem skočil pln odhodlání do originálu, kde jsem se se zlou potázal. Jsem rád, žes mi potvrdila jeho náročnost...
Knih ze série Penguin Readers mám dostatek, takže ještě nějaký čas u nich vydržím. Už se nebojím ani vyšších levelů :-).
Mojí oblíbenou knihou kterou znám skoro nazpamět je Spalovač mrtvol ale toho jsem nikde nesehnal. Stejně bych ho v angličtině nedal, pro košatý styl vyprávění. Také občas nahlédnu do Siddhárty od Hermanna Hesse, ale to je taky takové poetické. Fatasy moc nemusím, ale Johnny a mrtví časem zkusím.
Díky za tipy!

29.04.2016 v 21:38


Knihy v angličtině pro jazykového břidila

Pro čtenáře zjednodušené četby doporučuji: http://english-e-books.net/
Kniha + audio se dá číst a poslouchat online nebo stáhnout do PC či čtečky.
Osobně jsem při učení čehokoliv zastáncem metodiky postupovat od nejjednodušího ke složitějšímu a malými krůčky k velkému cíly. Zjednodušená četba mi tedy zatím při mé nižší znalosti angličtiny vyhovuje a dovoluje mi si knihu užívat. A s každou přečtenou knížečkou je to lepší a lepší :-)). Naopak vždycky když se začínám cítit být silný v kramflecích a sáhnu po nějakém originálu, jsem s toho za chvíli znechucený a spíš to na mě působí demotivačně. Možná si také vybírám příliš těžké knihy. Četl třeba někdo v originále Shelocka Holmese? Myslíte, že by to bylo vhodné jako pokračování po zjednodušené četbě? Já to zatím nedokáži posoudit. Pokud by byl přesto nějaký tip na originální dobře čitelnou knihu, či autora, budu rád. Za tip na Lewise a Dahleho díky!

Jinak, na procvičování anglických slovíček používám program Keepinhead. Je sice staršího data a aktualizace už dost za zenitem, ale službu udělá.

29.04.2016 v 19:21


Čtečky e-knih

Pocketbook lux 3 mám zhruba půl roku. Upřímě tedy nemám s čím srovnávat, páč je to má první čtečka, ale zatím jsem maximálně spokojený. Komentáře na Heuréce jsou opravdu znepokojující a tak jako protiváhu přikládám odkaz na článek:
http://ebookexpert.cz/jak-je-to-s-temi-praskajicimi-displeji-u-ctecek-pocketbook/

V mém okolí znám už jen dva lidi se stejnou čtečkou a zatím jsem žádná negativa neslyšel. Pokud se objeví, tak je sem samozřejmě napíši.

15.03.2016 v 21:14


Oblíbené věty z knih

,,Fotografie je taková věčná konzerva právě přítomného času. U nás v krematoriu se fotografuje též, jen žertovně třepat prsty se nemusí."

21.02.2016 v 22:20


Hledám knihy na téma...

Co se týče meditace a zenu, tak doporučuji:
http://www.databazeknih.cz/knihy/mnich-bojovnik-96082

Dále Paměti mystika od Eduarda Tomáše. Zfilmované najdeš na netu.

A když projedeš můj profil, tak tě tam možná ještě něco zaujme :-)

15.12.2015 v 21:21


Hledám knihy na téma...

Znáš autora Irvin David Yalom? Tam bys mohla dost načerpat z oblasti psychoterapie.

Dále třeba (je i zfilmováno):
http://www.databazeknih.cz/knihy/nebezpecna-metoda-107436

A psychologická proza mistra Jaroslava Havlíčka. Konkrétně kniha Neviditelný. Ale i Petrolejové lampy jsou dost dobré. (Opět oba tituly zfilmovány).

15.12.2015 v 21:08


Export knih ze složky: Chci si koupit

Tak jsem to asi popletl. A nebyla by možnost to tam přidat?
Děkuji

13.05.2015 v 18:01


Export knih ze složky: Chci si koupit

U složky chystám se číst je export do xlsx, ale u složky chci si koupit ho postrádám. Přitom mám pocit, že jsem si odtud seznam už jednou tisknul. Zmizela ta možnost, nebo jsem slepý? Neví někdo jak na to?

12.05.2015 v 22:43


Kniha pro muže

bigbabe: Nebo mu dej na uši sluchátka a pusť mu tam audio knihu Forrest Gump. Čte ji Jan Hartl a je to super.

29.04.2015 v 20:03


Hledám knihy na téma...

Pokud to máš raději zaobalené v příběhu, tak zkus:
http://www.databazeknih.cz/knihy/metafyzicke-pribehy-1-2-32478

A nebo poněkud svéráznější pojetí:
http://www.databazeknih.cz/knihy/cerne-tajemstvi-karla-iv-70252

No a pokud to budeš chtít bez příběhu, ale za to až na dřen, tak:
http://www.databazeknih.cz/knihy/karma-prerozovani-samsara-121495

25.12.2014 v 20:39


Osobní rozvoj, duševní rozvoj, motivace, podnikání

Jak zbohatnout, jak být hubený, jak být zdravý, jak být štastný, jak, jak, jak.... Nekonečné návody na život, pořád dokola a v jiném hávu.
Nemám nic proti četbě této literatury, páč v ní někdy rád listuji. Dokáže člověka povzbudit, nasměrovat a povznést se nad každodenní realitu. Je nám ale doufám jasné, že se jedná o pouhé směrnice a doporučení. Zbytek, tedy spíše většina už je na nás.
Doporučuji: Pokud máte rádi příchuť duchovna a ezoteriky, tak rozhodně Mark Dzirasa
http://www.databazeknih.cz/knihy/mark-dzirasa-21-dnu-130693
a také Joseph Murphy
http://www.databazeknih.cz/vydane-knihy/joseph-murphy-10260
Pokud jste spíše pragmatik a realista, tak zkuste Ivo Tomana
http://www.databazeknih.cz/search?q=ivo+toman&hledat=&stranka=search
A ještě něco na poslech:
http://www.youtube.com/watch?v=5WkYFwhZ4cg

Hodně štěstí!

17.11.2014 v 20:29


Bazar na Databázi knih

Pejsánek: (Návštěva antikvariátu)
Je to drsné a smutné. Každá generace má holt své modly a i takový géniové jako byl Werich, bohužel upadnou časem v zapomnění. Já zase pro změnu nevím, kdo je Justin Bieber...
Doporučuji nahlédnout do knihy Digitální demence od Manfreda Spitzera.

16.11.2014 v 19:50


Přečtete každou knihu až do konce? Kterou jste nedočetli?

Knihu dočtu snad pokaždé. Když mě to začne nudit, dávám jí pořád ještě šanci, ale volím rychločtení. Čím větší sračka, tím větší otáčky...

06.07.2014 v 20:42


1