Stephen King


klarkys
klarkys 12.01.2012 v 16:37

Nedá mi to-chtěla bych znát názory na zfilmované knihy S. Kinga:-)
Takže stručné hodnmocení podle mě:-)
1) TO (IT)- Perfektní kniha, film na téměř stejné úrovni-z obou výborný zážitek
2) SVĚDECTVÍ (THE STAND)-Kniha i seriál super, nejdřív jsem četla knihu, u filmu mě překvapilo, jak byly postavy téměř totožné s těmi, které jsem si "představovala" při čtení:-)
3) VYKOUPENÍ Z VĚZNICE SHAWSHANK- tentokrát se mi víc líbil film:-)
4) DOLLANŮV CADILLAC- úroveň bych viděla tak nastejno:-)
5) PYTEL KOSTÍ (BAG OF BONES)- filmová novinka, kniha byla o dost lepší, ve filmu to nemělo takovou jiskru a spád, herecký výkon P. Brosnana nic moc....nejvíc na mě udělaly dojem ty olejové portréty, co malovala Johana:-)
6) ZHUBNI! -tady bohužel nemůžu srovnávat, protože knihu jsem ještě nečetla, nemůžu ji sehnat:-( Soudě podle filmu by to mělo stát za to!:-)
7) ZELENÁ MÍLE -i tady musím říct, že mě víc bavil film, ale jen o malinko...
8) CARRIE- řekla bych, že tak nastejno...
9) OSVÍCENÍ (THE SHINING) .tady moje hodnocení dost ovlivňuje Nicholson, to byl perfektní výkon:-) kniha i film na jedničku:-)
10) MISERY - skvělá knížka, skvělý film, kniha o něco lepší:-)
11) DOLORES CLAIBORNEOVÁ- kniha lepší než film...
12) CUJO - film i kniha super, čtení samozřejmě luxus, ale ve filmu se mi víc líbilo, že Tad přežil....byl by to na Kinga moc happyend, ale nemám ráda, když umírají děti, byť je to jen v knize, nebo ve filmu....
13) ŘBITOV DOMÁCÍCH ZVIŘÁTEK- film slabší, ale od knížky jsem se nemohla odtrhnout:-)¨
14) RUNNING MAN- tak tohle je katastrofa všech katastrof-myslím film....mým jediným štěstím bylo, že jsem nejdřív četla knížku...jinak bych na to snad ani neměla chuť:-D knížka skvělá, film s ní nemá skoro nic společnýho:-(
15) BEZNADĚJ- slabý oboje...:-(
16) CHRISTINA- kniha super, patří mezi mnou několikrát přečtené, ale film hrůza-v knize byl Arnie zezačátku takovej hodnej zakřiknutej "trouba", ve filmu arogantní a namachrovanej šereda...to mi dost vadilo, a taky nemusím tu slípku z Pobřežní hlídky, co hraje Leighu...:-) Ve filmu se mi líbily jen efekty s Christinou:-)
17) NADANÝ ŽÁK -kniha bezkonkurenčně lepší, ve filmu chybělo dost věcí, a to podstatných...
18) NEZBYTNÉ VĚCI - tady se to skoro nedá srovnávat, kniha o moc moc lepší, film neměl tu správnou atmosféru:-(


Ostatní jsem buď neviděla(zatím), nebo nečetla(zatím) :-) Tak doufám, že jsem vás tímhle tématem neznudila, a snad se někdo podělí o své názory-těším se! :-)

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 12.01.2012 v 17:03

To - film silně zaostává za knihou a proti knize vyznívá velice mdle.
Svědectví - minisérie celkem ujde, dá se na to koukat stejně jako na To, ale nenadchne.
Vykoupení - srovnatelné s knihou. Velice se Darabontovi povedlo.
Zelená míle - stejně jako vykoupení perfektní zfilmování.
Mlha - Darabont opět nezklamal, stejně jako u dvou výše zmíněných perfektní.
Carrie - největší průser filmového podání S.Kinga.
Osvícení - nebejt Nicholsona, asi hbitě konkuruje Carrie. Průser.
Misery - Výborný film, ale na Darabonta to nemá. Přesto stojí za to.
Cujo - film nemastný neslaný
Řbitov - film o ničem
Řbitov 2 - průser
Running Man - celkem zábavný akčňák, bohužel nic víc
Christina - nikdo nemá takovou atmosféru jako Carpenter. Platí i pro Christinu. Povedený film, ač hodně jiný než kniha.
Nadaný žák - celkem slušný film, ale na prdel neposadí
Nezbytné věci - slabota, další z těch nemastných a neslaných
Časožrouti - slušné TV zpracování, ale žádná pecka to taky není
Skryté okno do skryté zahrady - Velice povedené, dost věrné předloze
Pokoj 1408 - Průměr po všech stránkách
Jízda na střele - neskutečně ntahované nic. Nuda, nuda, nuda
Pavučina snů - první půlka ucházející. Druhá půlka průser.
Stůj při mě - opět ta světlá vyjímka, velmi povedený film

Určitě jsem na něco co jsem viděl zapoměl, tak kdyžtak doplním.
Hodnocení knih si najděte přes profil.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 22.02.2012 v 22:57

Jak jsem již psal do diskuze u novinky, stvořil jsem hlasování k obálkám českých vydání Kingovek. Tak pokud máte zájem, hodnoťte zde:
http://kingart.formees.cz/f/art

Do tohoto vlákna budu v případě zájmu informovat o výsledcích, až se toho sejde více.

klarkys
klarkys 23.02.2012 v 08:42

Jsem moc zvědavá na výsledky:-)

maphiosso
maphiosso 23.02.2012 v 10:20

Dobrá práce. Taky jsem zvědav jak to dopadne. Nejvíc se mi asi líbí obálky k Temné věži

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 23.02.2012 v 13:30

Tak první výsledky (25 platných hodnotících):
Nejlepší průměr (2,000) a pouhé dvě nehorší hodnocení (5) a 14 nejlepších (1) má pro mě naprosto překvapivě Černočerná tma.
Na druhém místě Nezbytné věci z roku 2009 (brož.) s průměrem 2,125.
Třetí místo Vlci z Cally 2,174

Moji favorité Nadaný žák je až 48. s průměrem 2,792 (pěkně jste mi ho pohřbili), Dlouhý pochod (ten to tolik neodskákal) je šestý. Dále namátkou podlě mě povedené obálky Srdce v Atlantidě čtvrté místo, a Pytel kostí až 49. Celkově pro mě překvapivě si vedou celkem dobře kýčovité obálky brožovaných vydání Bety, což dokazuje i druhé místo nezbytných věcí.

A jdeme na konec žebříčku
- třetí od konce Dolores Claiborneová 2010 (3,500)
- druhá od konce Žhářka 1998 (3,609)
- nejhorší zatím je krysa na obálce Mrtví se někdy vracejí (1992) (3,917)

A opět můj favorit na nejhnusnější obálku Puls je vysoko na 84. - 86. příčce (haha) s průměrem 3,375 kteréžto sdílí s Dračí oči 1996 a Mrtvá zóna 2009. Apropos Druhá obálka Dračích očí (2007) je na 51. příčce. Tak si tak říkám že ten Bauer zas až tak všeobecně oblíben není.

Zatím děkuji všem co se zúčastnili, hlasujeme dál, zatím jsem příjemně překvapen množstvím lidí kteří se zapojili.


Minas
Minas 23.02.2012 v 13:50

Jej, biju se naprosto do hlavy. V tu pozdní hodinu, kdy jsem hlasoval, jsem si nedbale přečetl zadání a hlasoval naprosto obráceně -tedy 5 jsem dával nejlepším a 1 nejhorším :((
Je možné Metale odebrát mé hlasování?

Já se tak za sebe stydím a kaju se za takovou pitomost.

klarkys
klarkys 23.02.2012 v 13:54

Hezký výsledky zatím:-) S Černočernou tmou jsem tak nějak počítala, ty novější obálky podle mě přesně vystihují to Kingovo "temno". Super. A obálka ke Zhubni se mi líbí:-)

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 23.02.2012 v 14:01

Minas: Jasně, jdu na to. Můžeš hlasovat znovu .o)

Jinak ještě další zajímavost - nejprůměrněji hodnocenou obálkou je první část (oranžová) čtyř po půlnoci (16 trojek, 6 dvojek, 5 čtyřek a jedna pětka).

Minas
Minas 23.02.2012 v 14:38

Mockrát děkuji :)

Tak hlasováno znovu ;-)

black.susi
black.susi 23.02.2012 v 14:40

Konec žebříčku mě třeba vůbec nepřekvapuje, ta krysa je fakt otřesná :-D
První místo dokážu pochopit, ale čekala jsem něco jiného. A zajímalo by mě, jak si stojí to zmiňované Zhubni.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 23.02.2012 v 15:50

Minas: OK, je to tam.
black.susi: Po aktualizaci (29 hlasujících) je Zhubni na 67. příčce s průměrem 3,037

Černočerná tma se nám vyhoupla nad průměr 2 (konkrétně 1,931) a Krysa prolomila jinou hranici - čtyřku (přesně je to 4,037

Dále Čtyři po půlnoci I (oranžová) je stále nejprůměrnější obálkou. A nově jsem vyhodnotil "nejkontroverznější" obálky - tedy ty které mají nejvíc hodnocení z obou stran stupnice (takže jedniček a pětek a čtyřek a dvojek a zároveň co nejméně trojek) a jsou to Rose Madder 1997 a Temná Půle 1997. Začíná být víc než jasné že Bauer je buď milován nebo nenáviděn.

A pomalu začínám být machr na vzorce v excelu, jak to tady tak vyhodnocuju.

Text příspěvku byl upraven 23.02.12 v 16:11

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 24.02.2012 v 18:16

AKTUALIZACE!!!

Hlasujících: 49
+1. DLOUHÝ POCHOD (1,7333)
+2. ČERNOČERNÁ TMA (1,7755)
+3. POD KUPOLÍ (1,8125)
Dále sestupně od čtvrtého místa: BLAZE, SRDCE V ATLANTIDĚ, VLCI Z CALLY, ČARODĚJ A SKLO, ZPĚV SUSANNAH, TEMNÁ VĚŽ, PUSTINY, OSVÍCENÍ (brož.), TŘI VYVOLENÍ, PISTOLNÍK, ...

-3. PULS (3,7292)
-2. ŽHÁŘKA 1998 (3,8182)
-1. MRTVÍ SE NĚKDY VRACEJÍ (4,1957)

Nejvíce hodnocení "1 má ČERNOČERNÁ TMA (28x)
Nejvíce hodnocení "5 má krysa MRTVÍ SE NĚKDY VRACEJÍ (21x)

Nejčastěji hodnocené knihy ČERNOČERNÁ TMA a GERALDOVA HRA 1996 (49x takže všichni)
Nejméně často hodnocená kniha je TŘI VYVOLENÍ a DVĚ MRTVÉ HOLČIČKY (43x)

zlovlk
zlovlk 24.02.2012 v 20:05

Jak tak koukám, zvedla se proti kryse přímo zpěněná vlna mediální hysterie. Mně osobně se ovšem líbí rozhodně víc než například výše zmiňovaný Bauer. Má v sobě jakési zvláštní kouzlo. Ten hlodavec je dada!

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 24.02.2012 v 20:39

zlovlk: Neřekl bych že hysterie. Přecejen má 16 nehysterických čtyřek a sedm trojek. Ale je to prostě nepovedená obálka. Hranatá krysa, komu by se líbila. Kdežto Bauerovi obálky mají xicht, jsou originální...asi krapet infantilně, ale jsou...a proto jsou na tom líp. Mě se třeba ty staré líběj, mají své kouzlo a člověk je taknějak podvědomě má spojené s prvním vydáním. Na druhou stranu ty nové jsou jiná. Přijde mi jakoby se Bauer trošku snažil dospět a malovat hororovější obálky...a je z toho debakl. Mrtvá zóna budiž toho důkazem. Jedna z nejlepších obálek (1999) proti jedné z nejhorších, právě Bauerova (2009) kterou považuji také za horší než krysu ač obě jsem hodnotil 5.
Z aktuálního pořadí bych měl vážnější výhrady právě snad jen k Černočerné tmě. Není to vyloženě čistokrevný kýč, ale druhá nejlepší obálka? S kýčem a brakem to jen těsně sousedí.
Zatímco Nadaný žák je na místě 46. aktuálně. Pro mě naprosto jedinečná obálka, ostatně hodně knih z edice Omnia nakladatelství Svoboda má něco co by obálky měli mít - jakýsi unifikovaný ksicht kterého se drží celá edice, originalitu a vztah k textu.

zlovlk
zlovlk 24.02.2012 v 21:30

Samozřejmě jsem žertoval. Přesto se musím krysy ještě jednou zastat: infantilních malůvek jsem viděl za život tolik, že by vidle nestačily k jejich přebírání, zatímco hranatou krysu jenom jednu. Z toho plyne, že krysa je originálnější. Ať žije krysa!

Bauerovy obálky a Černočernou tmu bych z hlediska "kýčovitosti" hodnotil zhruba nastejno, s tím, že Tma je profesionálnější a řemeslně lépe udělaná, takže tam to bije do očí víc. Ale samozřejmě to je dost subjektivní. Na mě prostě malůvky á la devadesátá býka působí jako červený hadr na vola. Psychická deformace. Kdo ji nemá, bude to vidět jinak.

S chválou Nadaného žáka se můžu ztotožnit.

Ruw
Ruw 24.02.2012 v 21:52

Minas: Neboj, já jsem taky na poprvé hlasoval blbě :D
To Bauer: Starý obálky jsou super a za naprostou špici považuji Temnou půli, ty nový už nemaj moc z kouzla starýho Bauera a chybí mi u nich jakási lehkost a hravost... berou se moc vážně.
Obecně je pro mě špička Beznaděj a Strážci zákona... Dlouhý pochod (v jednoduchosti je krása) a Srce v Atlantidě celý neotřelý styl kresby). A Nadaný žák... aktovka s popruhy z ostnatýho drátu je super nápad a ta kresba! Oblíbených je víc - Pustiny s Blainem (miluji vlaky), sešitová Zelená míle.
Naopak otřesný je Puls a Noční směna první vydání... něco tak umělýho a nevěrohodnýho bych nakreslil taky. Plus Nezbytné věci první od Bety... ty už za trapný nápis Betseler si zaslouží kuli. A to nekometuji Řbitov zvířátek (opět Beta) s nesmyslným psem... opět za pět.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 24.02.2012 v 22:17

Ruw: Čokl je faux-pas, o tom žádná. Bestseller je laciný reklamní trik který dokáže naštvat, to taky chápu. U dlouhého pochodu...na týhle obálce je všechno. Ano, je to jednoduchý, ale všechno o ždibec složitější je zbytečný...
U pustin mám problém. Mám stále pocit že šílenej vlak Blaine Mono dokáže ztvárnit jedinej člověk na světě - H.R.Giger. To je prostě tém a pro něj. Biomechanická stvůra...
Za vrchol toho stylu obálek Srdce v Atlantidě, Pytel Kostí, Všechno je definitivní a Pavučina snů považuju jednoznačně Všechno je definitivní. To je prostě jedna z nejlepších obálek, nemůžu si pomoct. Obyčejná sklenice...nic...nic...nic...nic...nic...chcípni!!!
Beznaděj a strážci zákona...to jsou obálky kde Bauerovská infantilita získává umělecký rozměr. Já starého Bauera budu spíše obhajovat, než hanit, ale na tohle nemá. Je to dětinská kresba, ale je to wie ein horror!

Baruzh
Baruzh 25.02.2012 v 20:15

Jsem ráda, že nejsem první, která hlasovala špatně - pětky jsem dávala nejlepším obálkám. Kaju se a prosím, zda může být pan Metal Messiah natolik hodný a moje hodnocení také nějak vymazat? Omlouvám se za přidělávání práce...

klarkys
klarkys 25.02.2012 v 22:00

Projela jsem si ty obálky ještě jednou, a musím říct, že Michal Kuba je na obálky nejlepší:-) Tomáš Kropáček s Dlouhým pochodem a Dolanovým cadillacem je hned za ním.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 27.02.2012 v 19:17

Aktualizace hlasování!

Hlasujících 59

+1. DLOUHÝ POCHOD (1,745)
+1. BLAZE (1,745)
+3. ČERNOČERNÁ TMA (1,780)

Pochod a Blaze mají stejné skóre, ale jinak rozložené známky.
Další pořadí sestupně: Pod kupolí, Srdce v Atlantidě, Vlci z Cally, Pustiny, Čaroděj a sklo, Zpěv Susannah, Temná věž, Pistolník, Tři vyvolení, Pytel kostí (brož.)...

-3. PULS (3,724)
-2. ŽHÁŘKA 1998 (3,750)
-3. MRTVÍ SE NĚKDY VRACEJÍ (4,179)

Nejvíce hodnocení "1 - Černočerná tma (32x)
Nejvíce hodnocení "5 - Krysa (27x)

Nejčastěji hodnocená kniha ČERNOČERNÁ TMA (59x) všichni.
Nejméně často hodnocená (52x) TŘI VYVOLENÍ, DVĚ MRTVÉ HOLČIČKY a ŽHÁŘKA 1998

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 04.03.2012 v 21:55

Tak od posledních průběžných výsledků přibylo jen pět nových hodnocení, takže nemá moc cenu zvěřejňovat výsledky tak často jako v prvních dnech. Takže hodnoťte, nebo bude uzávěrka .o) Teď je 64 hodnocení, takže až jich bude 70, zas sem něco hodim.

Trina1
Trina1 07.03.2012 v 20:43

Já jsem Kinga "objevila" teprve nedávno, mám přečtené asi 3 knížky a film jsem viděla jeden a zrovna to byl bohužel Running man. Knížka super, film odpad.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 12.03.2012 v 20:17

Hlasů už prakticky nepřibývá, na titulní stránce http://kingart.formees.cz/f/art je tedy ke stažení soubor s kompletními výsledky v *.xls
Pokud by hlasy do budoucna přibývaly, můžu to ještě aktualizovat.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 10.04.2012 v 20:56

Na http://kingart.formees.cz/f/art ke stažení nové pořadí (cca o 12 nových hodnocení více než před měsícem).



Vložit příspěvek