Stephen King


ZuzaP
ZuzaP 01.03.2014 v 17:24

TO - Kniha skvělá, četla jsem ji zatím dvakrát, ale ten film mě zklamal, podle mě je to dost často dáno dobou natáčení a tím, že by si některé pasáže zasloužily lepší filmové triky než bylo tehdy možné udělat a podobně. Navíc už si to ani moc nepamatuju. I když na jakoukoliv pasáž s Pennywisem se zapomenout nedá, těm nic nevytýkám :) Spíš tomu závěru v kanálech. Ale mám pocit, že teď natáčí novou adaptaci, jsem na to zvědavá.
SVĚDECTVÍ - Kniha se mi moc líbila, existence seriálu mi nějak unikla, musím to napravit
VYKOUPENÍ Z VĚZNICE SHAWSHANK- Líbila se mi asi kniha i film stejně, i když je to natočeno tolik podle knížky, že vlastně bylo celkem zbytečné to číst
ZHUBNI! - Zase jsem nejdřív viděla a až poté četla, líbilo se mi obojí
ZELENÁ MÍLE - Stále mi uniká proč ve filmu změnili jeden letopočet a pohlaví Mr Jingles, ale jinak se kniha i film řadí mezi mé oblíbené
CARRIE - Těch už jsem, mám pocit, viděla víc. Ujde to, no.
OSVÍCENÍ - třídílná TV série ušla, Kubrickovo zpracování žeru a není to jen díky Nicholsonovi :) Jak píše Marlowe, některé pasáže mi v hlavě zůstanou nadosmrti
MISERY, DOLORES CLAIBORNEOVÁ - Opět knížka i film fajn
CUJO - Tady to podle mě prostě nešlo natočit tak, aby z toho měl pocit jako z té knížky, která se mi líbila mnohem víc
ŘBITOV DOMÁCÍCH ZVIŘÁTEK - hned po knížce by to asi bylo poněkud zklamání
RUNNING MAN - vydržela jsem asi deset minut, průser
NADANÝ ŽÁK - Opět jsem nejdřív viděla a poté až četla, takže mi ve filmu nic nechybělo, přišel mi fajn a navnadil mě k přečtení
NEZBYTNÉ VĚCI - Knížka se mi líbila mnohem víc, tohle mě spíš zklamalo
STŮJ PŘI MNĚ - Zfilmovaná povídka Tělo, moc pěkný
NOČNÍ LETEC - Takové napínavé odreagování, nu
BOUŘE STOLETÍ, DŮM V RŮŽÍCH, MLHA - kategorie ,,Jde to, klidně se podívám zas" :)
UNDER THE DOME - Mile mě to překvapilo, i když je občas nutno brát v potaz Kingovu radu, že to člověk má brát spíš jako příběh z paralelního vesmíru než jako přesné zpracování knihy

Věraatd
Věraatd 04.03.2014 v 19:20

Zdravím všechny, a protože jsem tu nová, dovolím si vyjádřit se k panu Kingovi. Jeho knihy jsou samozřejmě jiné než filmy. Viděla jsem Dolores i četla, nedá se to srovnat. Řbitov zvířátek jsem také četla a teď naposledy Cuja a černočernou tmu. Mezi tím jsem napsala své knihy (romantickou a feministickou), což je jiné téma, ale kniha je vždy lepší. U mě je pan King borec. Píší o něm, že už skončil - nevím proč, stále mi to leží v hlavě. Možná závist. Ti co to píší (kritizují), nikdy nic nenapsali a neví, že spisovatel také potřebuje pauzu, odpočinout si. Třeba si dá rok pokoj a pak nás překvapí.

Text příspěvku byl upraven 04.03.14 v 21:20

Patw
Patw 14.03.2014 v 17:26

Musím říct, že mě v angličtině King bavil trochu víc než při čtení přeložené knihy. Tak nějak zní víc reálněji v angličtině. Už se těším na další knihu Mr. Mercedes. Zatím vše co o ní King řekl znělo skvěle. Vypadá to na dobrou ehm detektivku(?).

Mariona
Mariona 04.12.2014 v 12:12

Zajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo přečetl většinu jeho knih nebo všechny a jenom už čeká na nově vydané? Je to vůbec možné přečíst všechny jeho knihy, aby se ho člověk ,,nepřejedl,,? :)

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 04.12.2014 v 16:03

Mariona: Ano, je to možné. Co vyšlo v češtině, tak to mám přečteno...kromě novinky Pan Mercedes. Taky na ní dojde. King je návrat domů. Ale je fakt že začínat s Kingem dneska, tak už to nedám. Tak 60% jsem toho přečetl na střední, kdy jsem nečetl prakticky nic jiného než Kinga. To mi dnes přijde škoda, zaměřit se jen na jednoho autora, když to máme tak pestré.

Mariona
Mariona 05.12.2014 v 08:26

No, já jsem se do toho pustila teprve nedávno a zatím čtu jednoho Kinga za druhým, tak doufám, že ho zachvíli nebudu mít po krk, ale pevně věřím, že ne :) Jen mě mrzí, že jsem opravdu nezačala číst dříve, třeba na tý střední jak píšeš.


julliette
julliette 27.12.2014 v 09:34

No, musím říct WoW, jaké krásné knihy on napsal, které mě zaujaly.

Mariona
Mariona 19.04.2015 v 20:07

Četli jste někdo od Lisy Rogak tuto knihu? http://www.databazeknih.cz/knihy/stephen-king-mistr-strachu-32281 . Dala jsem se do čtení, ale mám chuť knihu odložit, i když to nemám moc ve zvyku, příjde mi, že to je plácání páté přes deváté. Věty, které nedávají smysl (asi špatný překlad). Například : ,,Kingovi sice toužili po tom, vychovávat rodinu tak normálně, jak je to jen možné, a tedy mimo záři reflektorů.,, Jsem z toho docela zklamaná, protože jsem zatím na knihu četla jen kladné hodnocení. :/

Text příspěvku byl upraven 19.04.15 v 20:08

Emko2
Emko2 20.04.2015 v 20:25

Miluji jeho knihy, jeho smysl pro psaní a obdivuji jeho fantazii. Ten člověk má dar a jsem opravdu moc ráda, že ho nepromrhal a všichni se můžeme těšit jeho tvorbě

heavy66
heavy66 02.08.2015 v 02:02

POZOR SPOILER - Hlavním důvodem nepovedených filmových adaptací je, že se filmoví tvůrci neodváží natočit to, co Mistr dokáže napsat. Například Misery, kde v knize Annie Paulovi usekne kotník sekerou a následné krvácení zastaví páječkou, zatímco ve filmu "jen" zlomí kladivem! Druhý problém je fantazie, kterou čtení knihy podněcuje mnohem více než sledování filmu. To, co se děje při čtení ve vaší hlavě, se do žádného filmu vložit nedá. Dobře "umí" Kinga Frank Darabont, který dokáže zachovat dějovou bohatost knižní předlohy, vybírá si skvělé herce, kteří věrně předvedou šílenství Kingových literárních postav, dokonce v Mlze natočil mnohem drsnější závěr než je v knize! Osobně mám rád filmové Osvícení od Stanley Kubricka, protože mám rád Jacka Nicholsona, který je tak dokonale šílený, jak jen Kingova postava může být. Přesto King údajně označil Osvícení za nejhůře zfilmovanou adaptaci svého díla, ale to tedy zřejmě neviděl Běžícího muže?!

Text příspěvku byl upraven 06.08.16 v 12:51

Etule
Etule 13.09.2015 v 12:39

Zdravím, co byste doporučili jako první knihu od Kinga? :) Díky

minirock
minirock 13.09.2015 v 20:38

Etule : já bych doporučil např. Řbitov zviřátek, Nezbytné věci nebo Dlouhý pochod. Případně některou z povídkových knih.

Mikko
Mikko 01.10.2015 v 17:23

Souhlasim. Já tenkrát začal taky Řbitovem zvířátek a od té doby je King mým dvorním autorem :)

V28
V28 23.01.2016 v 23:29

Když se knihy od Kinga chytne někdo dobrý, tak je úspěch zaručený. Bohužel, se často stával opak.
Na tohle se už moc těším http://www.csfd.cz/film/55031-11-22-63/prehled/

RamonVarga
RamonVarga 04.05.2016 v 13:33

Za sebe mne hodně baví Misery a taky Cujo nebyl vůbec marný.

Paulett199
Paulett199 11.05.2016 v 16:02

Nejlepší je celý cyklus Temná věž a Svědectví.

RamonVarga
RamonVarga 11.05.2016 v 16:09

Temná věž mne vůbec, ale vůbec nebavila.

Paulett199
Paulett199 11.05.2016 v 16:29

Kdybyste ji přečetl,ocenil byste tu důmyslnou konstrukci příběhu ,celou filozofii té série. Za mně jedna z jeho nejlepších věcí.

RamonVarga
RamonVarga 11.05.2016 v 16:36

Paulett199: Mne už vůbec nebavil teda ten Pistolník, ale sto lidí, sto chutí.

Mariona
Mariona 12.05.2016 v 12:18

Většina lidí to právě vzdá hned u Pistolníka (taky moc nezaujal), ale vážně doporučuju se tím neodradit a dojít až do konce, Temná věž je ta nejlepší série, kterou jsem četla a určitě ji chci přečíst ještě jednou.

Skallarix
Skallarix 06.08.2016 v 00:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

eva-lupen
eva-lupen 22.08.2016 v 14:39

Existuje 8. dílný seriál 11.22.63 podle knihy Dallas 63. Nevím jak moc se drží předlohy, ale je super - napínavý od začátku do konce. Nevím jestli ho u nás budou někdy dávat, ale stáhnou na netu jde. Moc doporučuju.
Koukám, že už se na něj těšil V28. Zajímalo by mne, jak byl spokojen :-).

Text příspěvku byl upraven 22.08.16 v 14:40

Kostraxx
Kostraxx 19.09.2016 v 19:31

Jakou podle Vás napsal nejhororovější knihu?

Paulett199
Paulett199 19.09.2016 v 19:51

Nejvíc jsem se bála u Geraldovy hry-ale chlapi to asi budou vidět jinak :-)

kapyr
kapyr 19.09.2016 v 20:20

Geraldova hra je jediná kniha od Kinga, co jsem nedokázal dočíst:-( Nejradši mám To, Nespavost a Pavučinu snů. Ale snad nejvíc se mi líbí Puls, asi to bude mojí závislostí na všem co se zombie týče. A objevil jsem díky Pulsu Canon in D, to je neuvěřitelně nadčasová hudba a ta představa při jaké příležitosti v knize hraje mě bude mrazit navždy.

Text příspěvku byl upraven 19.09.16 v 20:57



Vložit příspěvek