Stephen King


Shayninka
Shayninka 04.09.2012 v 19:16

ahoj, víte, jaká díla jsou od Stephena Kinga zfilmována?

eraserhead
eraserhead 04.09.2012 v 20:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Captain
Captain 04.09.2012 v 21:43

Dvě vteřiny na googlu. http://bestsellers.about.com/od/stephenking/a/king_films.htm

Shayninka
Shayninka 14.09.2012 v 09:39

Prosím poradte mi jaké knihy od Kinga jsou zfilmované a případně jak se film jmenuje...děkuji moc:-)

Minas
Shayninka
Shayninka 14.09.2012 v 11:05

děkuji


Mishka_a7
Mishka_a7 17.09.2012 v 15:59

Co vím já tak je zfilmována Misery, Osvícení, Zelená Míle, Dolores Claibornová a Carry. Ale určitě když mrkneš na csfd.cz najdeš jich víc:)

149.149
149.149 19.09.2012 v 17:50

Nikde jsem neviděla, že by byla zmíněna knížka Zhubni...
http://www.csfd.cz/film/4431-zhubni/

a ještě Řbitov Zviřátek
http://www.csfd.cz/film/5566-hrbitov-domacich-zviratek/

Text příspěvku byl upraven 19.09.12 v 17:58

esme
esme 04.10.2012 v 18:58

Quentin Matsy
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Quentin_Matsys_-_A_Grotesque_old_woman.jpg

Jsem si vedoma, ze je to krute, ale neznam vzhledove S. Kingovi podobnejsi osobu.

maphiosso
maphiosso 06.10.2012 v 20:23

Nová kniha Stephena Kinga Dallas 63 vyjde v ČR 15.11.2012. Knihy Dobrovský nabízí 10% slevu na předobjednávky. Bližší info zde: http://www.knihydobrovsky.cz/stephen-king-dallas-63.html

Text příspěvku byl upraven 06.10.12 v 20:23

pistalka
pistalka 07.10.2012 v 12:22

esme: Neméně kruté je smát se lidem s nejrůznějšími zrakovými vadami, takže ten příspěvek nebudu dále komentovat.

maphiosso: Těším se!

Bača
Bača 22.11.2012 v 19:19

Zdravím,
jsem v rozpacích... Přiznávám, že jsem se na Stephena Kinga vyloženě těšil, po doporučení dosti lidí! Nicméně, po přečtení Carrie, Nadaného žáka, Hodiny děsu a Osvícení, stále postrádám onu pověst hororového Mistra! Pravda, v Osvícení jsem našel nějaké náznaky, ale dále jsem byl pouze zklamán. Prosím vás tu tedy o nějaké doporučení několika Kingovek, kde by člověku nabíhala alespoň trochu husí kůže a já se konečně poznal pravého Mistra hororu? Předem děkuji...

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 22.11.2012 v 21:31

Bača: Přečetl jsem přes padesát kingovek a ani u jedné jsem se nebál. Pokud čekáš že se při čtení v noci budeš bát dojít si na WC, tak asi budeš vždy zklamán. Ačkoli někteří jedinci, zejména při Pavučině snů můžou mít i s vyměšováním problém :D

Nemám Kinga rád proto že by mě vyděsil, ale pro jeho styl a způsob psaní a především pro schopnost vtáhnout čtenáře do postavy tak, že čtenář příběh nepřečte, ale prožije.

Alix
Alix 23.11.2012 v 08:18

Bača: Hodně, ale opravdu hodně, mne mrazilo u Misery, pak můžeš zkusit TO a docela strašidelná je i Christina.
Ale souhlasím s Metal Messiah, Kingovo kouzlo je i v něčem jiném.

Bača
Bača 23.11.2012 v 09:47

Metal Messiah: Díky za názor. Neříkám, že bych zrovna po přečtení knížky chtěl skončit v pokoji plném polštářků pod dozorem statného ošetřovatele, ale čekal jsem prostě od jeho knížek alespoň trochu děsu! Zkusím tu Pavučinu snů a snad i další. Nechci Kinga jen tak hodit do kytek. Ale popradvě, knihy Cliva Barkera mi přišli lepší.

Alix: I tobě díky. TO mám v plánu, tak uvidím. Nejprve zkusím tu Pavučinu snů.

P.S.: Kdyby jste měli nápady na další autory hororových příběhů vyjma dvou zmiňovaných, rád se přiučím! =) Díky

Vendulin
Vendulin 23.11.2012 v 10:05

Ahoj, zdravím příznivce mistra Kinga a reaguji na dotaz od Bači. Já bych ti určitě doporučil Řbitov zvířátek a To, což byly asi nejhororovější knížky, které jsem od Kinga četl. A také zmiňovanou Pavučinu snů, protože to je společně s To moje nejoblíbenější "kingovka". Jak už také zmiňují kolegové, je otázka co od Kinga vlastně očekáváš, jak vystihuje Metal, jeho největší síla je v tom, jakým stylem píše, jak tě dokáže vtáhnout do děje a některé hlášky kingových postav jsou řekl bych legendární... :-)

Gnomo
Gnomo 23.11.2012 v 10:54

Mnohdy co je pro jednoho horor, pro druhého být nemusí a naopak. Hranici "strachu" (pokud se to tak dá nazvat) má každý nastavenou jinak. Co je to vlastně strach a jak by měl na čtenáře působit? Nemusí to být přeci vždy jen kniha s tzv. "hororovou nálepkou", i když se takto škatulkuje kde co a někdy je to naopak k smíchu, nebo dokonce k pláči. Kniha, která vyvolává řekněme tísnivé pocity, navodí plíživou, někde v pozadí podivnou atmosféru a různé "psychické nálady" (což je také jistá forma strachu), nemusí být vždy na první pohled hororová. Tyto zvláštnosti, které některé scény v knihách mohou způsobit, jsou také jistou formou strachu. Tím pocitem může být do jisté míry něco, na co je každý z nás citlivý a právě tam musí čtenář hledat, pokud se chce bát. Musí najít svůj zdroj strachu, čeho se obává, z čeho má nepříjemný pocit. Pak najde, co hledal.
S Kingem to mám podobně jako "MetalMessiah". Ta poslední věta je pěkná.

Text příspěvku byl upraven 23.11.12 v 13:43

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 23.11.2012 v 14:35

Bača: Pavučinu snů jsem uvedl kvůli souvislosti s WC, jinak není strašidelnější než ostatní.

Barkera už nečtu, je na mě až příliš béčkově zaměřenej. Kdybych si měl vybrat mezi Kingem a Barkerem, určitě pro mne bude strašidelnější šílená ženská s kladivem v naprosto obyčejnym baráku plném naprosto obyčejných věcí, než v krvi se koupající torzo mutanta z fantaskního světa. Prostě King zasazuje příběhy do obyč. prostředí, i jeho postavy jsou obyčejné. Barker šokuje a znechucuje. Barkera jsem čítával, ale jak říkám, už mě omrzel. King ne.

galarman
galarman 21.01.2013 v 22:24

King a Barker jsou dva druhy těsta. Porovnávat je opravdu nejde.
Jako milovník hrůzostrašného žánru ani jednoho autora nemusím.
Přednost dávám klasice tiché hrůzy autorů 18.-19. století.

BAČA: Jestli chceš poznat hrůzu zaprášených příběhů, tak vyzkoušej novou edici Albatrosu - Pandemonium nebo anglické gotické romány 18. století.

MartyMcFly
MartyMcFly 21.01.2013 v 23:14

galarman - ač podle tebe porovnávat nejdou, často porovnáváni jsou.

galarman
galarman 22.01.2013 v 11:09

MartyMcFly:

Protože literaturu hrůzy studuji, tak také vím, proč Barkera přirovnávají ke Kingovi. Nic to ovšem nemění na tom, že tito autoři píší rapidně rozdílný typ hororů.
Poznámka, že tyto dva autory často porovnávají je pro čtenáře bezvýznamná a spíše zavádějící. Je to asi stejné, jako když o Lovecraftovi píšou, že jeho vzorem byl E.A.Poe. Vzorem Poe pro Lovecrafta jistě byl, ale psal úplně jiný typ literatury hrůzy.

Jestliže člověka uchvacují hrůzy v podobě Misery od Kinga, tak sotva bude nadšený z ohavných hrůz Barkera. Není to pravidlo, ale je ověřené, že jen omezený okruh čtenářů nadšeně čte oba autory.

Text příspěvku byl upraven 22.01.13 v 11:15

HTO
HTO 26.02.2013 v 01:04

Číslo 31 je King s kočkami: http://www.anjameulenbelt.nl/weblog/2007/12/30/7936/

poz3n
poz3n 05.03.2013 v 10:40

Čau lidi, jakou byste mi doporučili knížku od Kinga? Nechci horor, četl jsem Dlouhý pochod a rád bych něco v tom stylu. Díky za tipy

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 05.03.2013 v 12:35

Running Man (nově Běh o život)

Text příspěvku byl upraven 05.03.13 v 12:45

Azizi
Azizi 05.03.2013 v 12:35

poz3n: Za seba odporúčam Dievča, ktoré malo rado Toma Gordona. Je to príbeh, ktorý by sa kľudne mohol odohrať v skutočnosti. Nie je to horor a myslím, že to ani nie je typický King. Inak Dlouhý pochod som síce zatiaľ nečítala ale možno Běh o život by mohol byť podobný.



Vložit příspěvek