Bruce Lee Umělec života

Soubor textů, jejichž autorem je B. Lee, jenž svůj krátký život zasvětil bojovému stylu kung-fu. Životopis nejslavnějšího průkopníka asijských bojových umění a zakladatele stlu Jeet Kune Do. Osobní poznámky Bruce Leea o bojovém umění a umění života Bruce Lee byl silný člověk s tak čistou koncentrací energie, že mu nikdo, kdo se s ním na plátně nebo osobně setkal, nemohl odolat. Všechny přitahovalo jeho nadšení pro život a vědění. Kniha Bruce Lee, umělec života zkoumá vývoj jeho názorů na kung-fu, filozofii, psychologii, poezii, jeet kune do, herectví a sebepoznávání a způsob, jak je uplatňoval. Je sestavená ze soukromých poznámek a uzavírá ji výběr z jeho dopisů, které výmluvně demonstrují, jak skloubil své myšlení s činy a radami druhým. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100041/bruce-lee-umelec-zivota-100041.jpg 4.526
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Pragma

Bruce Lee: The Man Only I Knew, 1998

Kniha Bruce Lee Umělec života

Shindo
06.12.2017

Inšpiratívna. Získala si ma aj tým, že šlo o Bruceove osobné zápisky, nie knihu z pera nejakého XY. Jediné mínus je to, že niekoľko článkov je tam opakovane, no s menšími zmenami - áno, vidno tam Bruceov vývoj, ako osobnostný, tak aj v myslení, no po čase ma proste omrzelo čítať x-tú verziu toho istého článku.

Dax
10.02.2017

Zajímavé filozofické úvahy, taoismus aplikovaný v západní společnosti. Dneska možná normální, ale v době vzniku opravdu originální.

DCKH
03.12.2015

He is my hero and this is his book ,book of his life.
100%

fanczy
19.08.2013

Jedna z nejinspirativnejsich knih, co jsem kdy cetl.

Klamm
13.06.2013

,,Nezaléží na tom co se děje, ale na tom jak na věci reagujeme."

Příjemná kniha, představující nám legendu jako hloubavého filozofa a umělce. Obdivuhodný člověk s vyjímečnou energií.
100%

Autoři knihy