Kiyu Kiyu komentáře u knih

Tvůrčí představivost Tvůrčí představivost Shakti Gawain

Začátek knihy pěkný ale dál už mě to tolik nenadchlo. Knížka je skvělá pro lidi kteří se začínají o tuto literaturu zajímat. Pro ty kteří takových knih přečetli tucet je to jen opakování - afirmace, přej si a je ti dáno, meditace apod.

29.07.2018 3 z 5

Duše má být vždy dokořán Duše má být vždy dokořán Emily Dickinson

Jemné básně popisující smrt a krásu nebe, hor a přírody

16.07.2018 5 z 5

Tygří mlíko Tygří mlíko Stefanie De Velasco

Svět Niny a Džamily je tak malý a přitom tak velký. Malá sonda do německého sídliště s imigranty. Styl psaní byl místy plochý a kodrcavý. Jelikož hrdinkám je 15, kouří, kradou a stojí na ulici kde prostitutky, nevím jak moc vhodná je tato knížka pro mládež.

16.07.2018 3 z 5

Jak se vám líbí Jak se vám líbí William Shakespeare

Svižná, vtipná komedie plná dobrých zápletek.

13.07.2018 5 z 5

Velký dietní plán III. aneb jídlo pro každou příležitost Velký dietní plán III. aneb jídlo pro každou příležitost Petra Lamschová

Perfektním způsob jak zůstat o hladu. Snědli by jste hladem příbor a stůl. 1400 kalorií je málo. Hodně se hýbat, hodně jíst. Hlavně zeleninu v syrovém stavu, vynechat mléčné, pečivo a sladké a máte vyhráno :)

21.06.2018

Život, láska, smích Život, láska, smích Osho

Kniha plná pravdy. Kniha která mi změnila myšlení mávnutím proutku. Vyvrací všechny náboženství a odříkávání. Vybízí ke smíchu, lásce a opájením se životem. Děkuji za ni

15.06.2018 5 z 5

Myšlenky srdce Myšlenky srdce Louise L. Hay

Díky této knize jsem pochopila co je to odpouštění. Dlouho jsem nevěděla jak na to, co to vůbec je odpustit a nechat být svoji minulost. Je to knížka která vás naladí na to vše dobré a pohladí vás po duši. Určitě se k ní budu vracet.

20.05.2018 5 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Tato kniha byla mojí vstupenkou do ''ezo sféry''. Vysvětluje jednoduchý princip přitahování myšlenek se kterým se setkáváme každý den (myšlenku přetváříme v realitu). Podle mě ale kniha nemá moc co s duchovní literaturou dočinění - nabádá k hromadění peněz a věcí.

13.02.2018 3 z 5

Jak malovat akrylovými barvami Jak malovat akrylovými barvami David Sanmiguel Cuevas

Stručné, ideální zasvěcení pro ty kdo s malbou začínají.

28.12.2017 3 z 5

Rus je ten, kdo miluje břízy Rus je ten, kdo miluje břízy Olga Grjasnowa

Kniha mě zavedla do míst a časových dějů které mi byly cizí. Dělalo mi problém dočíst ji, kvůli hrdince do které jsem se nemohla vžít. Čekala jsem trochu něco jiného z názvu knihy.

25.12.2017 3 z 5

Polní výzkum ukrajinského sexu Polní výzkum ukrajinského sexu Oksana Zabužko

Chvilku mi trvalo než jsem se naladila na autorčinu vlnu. Překotné, emocionální, abstraktní až podrobné. Popisuje svůj život v Americe, vzpomíná na lidi na Ukrajině a svojí lásku.

29.11.2017 5 z 5

Transformace vědomí Transformace vědomí Tomáš Keltner

Kdo by si pomyslel, jak námi emoce manipulují? Uvědomění, že bůh - to jsme my. My jsme tvůrci naší reality. Díky této knížce jsem si uvědomila, jak moc mě ovládá strach a jak to mohu napravit.

28.11.2017 4 z 5

Ukradené modlitby Ukradené modlitby Jennifer Clement

Tato kniha mě skutečně přenesla do slunečného, suchého Mexika.
Drogy, překupníci, vězení, mladé holky. Líbil se mi barvitý popis její matky a jak ona přenáší stopy jejího chování.

Bumerang, splněné a rozsypávající se sny.

08.10.2017 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Díky Jane Austenové jsem propadla tomuto žánru. I bez popisu sexuálních a líbacích scén je to nádherný román! :)

07.05.2015 5 z 5

Jít za hlasem svého srdce Jít za hlasem svého srdce Jan-Philipp Sendker

Povedlo se někomu nerozbrečet se u konce? Mě ne , nečekala jsem takovýhle příběh s ještě hlubší myšlenkou. Nádherná knížka.

13.03.2015 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Nádherné, očekáváte a poznáváte postavy. Očekáváte děj, příběh a jejich tajemství. Zvraty kdy to nečekáte a ty promyšlené dialogy. Každá kapitola je nalezený starý střípek a další nový střípek do sbírky. V době kdy jsem jí četla jako kdyby se do mě část téhle knížky otiskla.

11.02.2015 5 z 5

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

Kde jste tuhle holku vyhrabali?:D Vážně neuvěřitelná kniha. Líbí se mi dodržování charakteru hlavní postavy, zajímavé až šílené myšlenky. O tom víc mě udivuje že pochází od české autorky. Knížka se příjemně drží a nemohla jsem se odtrhnout.

09.02.2015 4 z 5

Divotvorný vůl a jiné maďarské pohádky Divotvorný vůl a jiné maďarské pohádky Gyula Illyés

Originálních maďarských pohádek je tam velmi málo. Všechno je na sebe opakující se typu ''šel chudák do světa pro princeznu a pomohla mu liška''. Pohádek tohohle typu je tam hodně, jsou opakující se a neoriginální = ztráta chuti číst dál.

06.02.2015

Vymodlená láska Vymodlená láska Caroline Goode

Ačkoliv primitivní románek. Mě se to líbilo, aneb když si nedočtete obsah knihy a nevíte co bude dál :).

18.08.2014 3 z 5

Zář Zář Alexandra Adornetto

Trošku nechutná idylka, ale přesto krásně napsané. Hezky se to četlo :)

25.06.2014 3 z 5