Kiu Kiu komentáře u knih

Charlotta: Žena T.G.M. Charlotta: Žena T.G.M. Lenka Slívová

Opravdu silná a inspirativní žena. Pevná ve svých názorech a přitom neskutečně jemný rodinný typ. Kniha se krásně prolínala s informacemi ze života manžela, proti kterému byla často opomíjena. Ale vždy stála po jeho boku jako hrdá žena. Jsem moc ráda, že jsem si knihu díky výzvě přečetla,

25.05.2021 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Velmi příjemná kniha. Taková jednohubka k odpolední kávě. Pro milovníky HP světa povinnost.

10.03.2021 4 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Vlastně nevím co napsat....kniha měla úžasný potenciál, u každé z historek mě autor dokázal pobavit, to však bylo všechno. Děj se posouval velmi pomalu a už na začátku některých historek bylo jasné, jak skončí. Možná by mě více sedělo, kdyby kniha byla jako rozhlasová hra, nebo ve vizuální podobě (asi jako gag, nebo i divadelní hra). Bohužel v knižní podobě jsem se musela často nutit.

23.02.2021 2 z 5

Film jsem neviděla a na knihu jsem byla velmi zvědavá. Upřímně jsem neměla moc velká očekávání. O to víc mě kniha překvapila. Jsem zvyklá číst divadelní hry, proto nebyl problém si zvyknout na podobu scénáře. Kniha byla zábavná a měla rychlý spád, jednohubka na jeden večer.

24.01.2021 3 z 5

Vraždy v ulici Morgue Vraždy v ulici Morgue Edgar Allan Poe

Zvolila jsem audioverzi a velmi mě tato kniha bavila. Je to taková klasika. Mrzí mě, že jsem se k ní dostala později, ale vlastně to stálo za to.

18.12.2022 4 z 5

Na horizontu pekla Na horizontu pekla Darren Shan (p)

Jsem teda velmi ovlivněna Shanem, čtu ho od malička. Je pravda, že tato serie není tak dobrá jako jiné od něj.
Mně se to však čte velmi příjemně a posledních 100 stránek jsem vážně hltala. Je ale pravda, že ten začátek šel pomaleji, proto hvězda mínus.

24.01.2022 4 z 5

Procesí mrtvých Procesí mrtvých Darren Shan (p)

Darren Shan....pro mě jeden z nejúžasnějších autorů...tenhle autor mě dovedl do světa knih...v 10 letech jsem dostala jednu z jeho knih a od té doby jsem knihy neodložila z rukou. Začalo to jeho nejlepší upíří ságou, pokračovalo demonátou a stále pokračuje dál. Proto jsou mé koměntáře na jeho knihy velmi ovlivněné. Je to můj srdcový autor a nenašla jsem knihu, která by se mi od něj nelibila.
Procesí mrtvých..kniha pro "dospělé". Velmi dobře a rychle se mi četla. Mám velmi ráda Darrenuv styl psaní a jeho záhady. Ani takhle kniha mě nezklamala a já zde našla vše, co sem mohla očekávat. Velmi se těším na další díl.

08.11.2021 5 z 5

Bohyňa - Tajné životy Marilyn Monroe Bohyňa - Tajné životy Marilyn Monroe Anthony Summers

Knihu jsem poslouchala jako audio knihu. Na poslech byla velmi příjemná a příjemně utíkala. Často se však informace opakovyly, proto jedna hvězda dolů.

24.06.2021 4 z 5

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete William Shakespeare

Musím říci, že tuhle hru bych snadněji skousla v divadelním provedení. Vidím nádherný potenciál na úžasnou komedii. Bohužel, samotná kniha pro mě byla těžkým oříškem. Na můj styl jsem jí četla opravdu dlouho a musela několikrát odložit.

09.12.2020 2 z 5

Kulička Kulička Guy de Maupassant

Krátké a úderné. Autor se velmi dobře čte, je přímočarý a jasný.

20.08.2020 3 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Povinnost pro někoho kdo bydlí na Šumpersku. Kus historie, která tam navždy zůstane.

14.10.2019 2 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

nejvíce zamotaný díl, ale přináší nejvíce informací :) tedy aspon pro mě

18.01.2019 4 z 5

Závěť a jiné balady Závěť a jiné balady François Villon

Velmi ráda se k ní vracím.

16.01.2019 3 z 5

Dost dobře nenormální Dost dobře nenormální Denise Linke

Velmi zajímavá kniha a vhled do života lidí s odlišností. Kniha má spád a krásně se v tom vidí jednotlivé znaky daných diagnoz. Občas však člověk přemýšlí nad dětmi, které mají dětský autismus s mentální retardací a jejich život je dost odlišný, ale zároveň v určitých situacích stejný.

27.02.2024 3 z 5

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Poslechla jsem si jako audio, díky tomu měla knih příjemný spád a dobové nahrávky přidávaly šmrnc...Musím přiznat, že klasická knižní verze by nebyla takto záživnou.

05.07.2023 3 z 5

Strýček Indián Strýček Indián Alberto Vojtěch Frič

Velmi se mi líbí Fričovo povídání. Vždy v nich najdu trochu ponaučení a spoustu krásy.

11.03.2023 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl 1-2 Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl 1-2 Jaroslav Hašek

Dostávala jsem se k této knize dlouho. Kniha je zajímavá, ale prokousat se některými částmi je teda nadlidský úkol. Na druhou stranu jsem se často zasmála a donutila mě přemýšlet. Z knihy mám rozporuplné pocity, ale jsem velmi ráda, že jsem si knihu přečetla a půjdu přelouskat i další díly.

15.02.2023 3 z 5

Čerwuiš Čerwuiš Alberto Vojtěch Frič

Mám moc ráda knihy od Friče. Každá jeho kniha mě baví od začátku do konce

10.10.2022 5 z 5

Indiánská knížka Indiánská knížka Alberto Vojtěch Frič

Velmi příjemné čtení a doplnění ke zbytku cestopisných knih od A. V. Friče. Pohled nové generace indiánu na jejich kořeny, je zajímavý a donutí člověka přemýšlet.

18.03.2022 4 z 5

Malá encyklopedie bohů a mýtů Jižní Ameriky Malá encyklopedie bohů a mýtů Jižní Ameriky Mnislav Zelený-Atapana

Kniha je psaná od A do Z. To ze začátku způsobuje zmatenost. Ke konci už to bylo lepší. Knížku jsem četla postupně, protože jsem nepotřebovala hledat konkrétní informace. Určitě si knihu přečtu ještě jednou.

04.01.2022 3 z 5