KikiZ KikiZ komentáře u knih

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Půvabné, lehce tajemné čtení o lásce ke knihách, staré Barceloně a jejích temných uličkách a zákoutích a hlavně jednom pevném, nerozlučném přátelství Daniela a Fermína. Je to o věcech, které by se rozhodně neměli nikdy z našeho života vytratit.

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Zde je po boku vyšetřovatele, právníka Mathewa Shardlaka jeho mladý spolubydlící Mark Poer. Po této povídce už čtenář vídá po boku Mathewa trochu pádnějšího Jacka Baraka. Jinak příběk je výborný a napínavý. Člověk tu zimu a nevlídnost starého kláštera téměř cítí na vlastní kůži.

14.08.2013

Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Bohumil Hrabal

Velmi zvláštní povídky, psané nevšedním stylem. Řekla bych trochu zvláštní, ale působivá poetika, které jsem sice místy trochu málo rozuměla, ale vlastně se mi líbila.

Trofej Trofej Christopher John Sansom

Výborné, jako vždy. Člověk si opravdu připadá jako by tam byl s hlavními hrdiny. Jen bych řekla, že Zjevení a Temný oheň byli přece jen jaksi napínavější.

Zjevení Zjevení Christopher John Sansom

Souhlasím s níže uvedeným komentářem - je to takové historické Sedm, jenže daleko lepší. Shardlake a Jack Barak pátrají po vraždícím šílenci, jež páchá své zločiny podle knihy Zjevení. Vedle samotného pátrání nahlédneme i do Jackova soukromí a jeho vyrovnávání se se ztrátou svého dítěte. A to je věc jistě ohromně bolestná a těžká v každé době. Opravdu strhující, napínavé čtění. Doporučuji!!!

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Vedle bezkonkurenčního "Zjevení" podle mě nejlepší Sansomovka a asi taky nejakčnější. Super historicko-detektivní čtivo. A Jacka Baraka bych při vyšetřování taky chtěla mít u sebe.

12.08.2013

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Krutá, drsná a syrová realita války. Něco, co bych ve svém životě nikdy nechtěla zažít. "Rest in Peace" všem těm klukům!!!!!

12.08.2013

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Remarque píše velmi krásným, takovým nedotknutelně vznešeným stylem, kterému se prostě člověk musí obdivovat. A konec knížky - A přišlo ráno a už to nebyla ona. Není co dodat. Jasných pět hvězd.

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Poetické, nostalgické a velmi, velmi bolestné. Krásná knížka.

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Krásná knížka, nejen pro vyznavače budhismu. A cestovat po americké přírodě s Japhym Ryderem by se asi občas zachtělo každému.

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Krásná kniha, a délka vůbec nevadí, neboť je velice čtivá. A asi jsem trochu divná, protože mojí oblíbenou postavou byl (stejně jako v seriálu) šlechtický hajzlovský synáček William Hamleigh.

Schody do nebe Schody do nebe Richard Cole

Syrový, bez větších servítek vyprávěný příběh jedné z největších rockových kapel všech dob. A vlastně ani nezáleží na tom, zda je to všechno pravda. Je to knížka o sedmdesátých letech, o životě a hraní na plný pecky, o lidech pro které znamená hudba všechno a kteří jí také skoro všechno obětují - . jak řekl Robert Plant na začátku jejich kariéry - Z celýho dne má pro mě význam jen ta doba kdy jsem na jevišti, zbývající hodiny mě nezajímaj.

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

První díl jsem nečetla, ale ani to nijak nevadilo. Pěkné čtení jako vždy od pana Vondrušky, jen jsem měla trochu problém s délkou knihy. Myslím, že kdyby těch knih o Martinovi ze Stvolna bylo více a zato kratší, bylo by to lepší. Ale i tak moc pěkné a čtivé.

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Řekla bych že jedna z nejkrásnějších ze série s Oldřichem z Chlumu. Dojímavá je nešťastná láska mladého Oty ke krásné kejklířce Beatrici. Ano, chytí to za srdce a to nejsem žádná ubulená romantička co čte červenou knihovnu.

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Odlehčenější příběh, i když mordy tu samozřejmě jsou. Takové ideální čtení na léto. Navíc Ota ze Zástřizlí je moje oblíbená literární postava.

Můj bratr oceán Můj bratr oceán Jack Kerouac

Ne tak dobré jako Na cestě či Dharmoví tuláci, ale číst se to rozhodně dá.

12.08.2013

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivé a romantické, i když s poněkud nahořklou příchutí - z původně romantického nápadníka se vyklube notorický holkař a floutek odmítající nést jakoukoli zodpovědnost za své dítě a ani láska Hermíny a Andrého není tak úplně bez mráčků a nejedná se tedy o nějaký přesladký happyend. Moc pěkné lehčí prázdninové čtení.

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Fantastická záležitost!!!! Jedna velká skvělá jízda v rytmu Charlieho Parkera, Dizzyho Gillespieho a mamba Numero Ocho Pereze Prada. A k tomu jeden neuvěřitelný okouzlující hajzlík jménem Dean Moriarty - jasně, je to nezodpovědný parchant ale......ale ti kluci uměli žít a užívat si života a každého dne jako by žili naposled. Kdo z nás to dnes může o svém životě s klidným srdcem říct? Jak už to tady někdo napsal, pro někoho je to knížka ve které je všechno, pro dalšího knížka o ničem. Asi to tak má být.