Kikina182 Kikina182 komentáře u knih

Siverai: Dědici Remiey Siverai: Dědici Remiey Anna Tausigová

Siverai je dobrodružný fantasy příběh, který pracuje se známým námětem, jenž byl už hodněkrát zpracován a jistě bude v budoucnu zpracován ještě dvojnásobně. Ale rozhodně se nedá říct, že by kvůli tomu byl autorčin příběh neoriginální, naopak. Příběh je do nejmenšího detailu promyšlený a objevuje se v něm mnoho zajímavých zápletek a akčních situacích, které nikde jinde nenajdete. A to ani nemluvím o zajímavém pojetí magických bytostí či celého světa. Originálnost a promyšlenost příběhu zkrátka nechybí a navrch má ještě takovou nostalgickou atmosféru.

Příběh je tedy popsán opravdu detailně a stejně je to s postavami. Autorka si na nich dala záležet, takže se jedná o komplexní bytosti s opravdu promyšleným charakterem, který má hloubku. Je sice pravdou, že jsem ze začátku měla trochu problém se vzhledem k počtu postav zorientovat, kdo je kdo, ale právě díky skvělému popisu jsem to rychle zjistila a pak už bylo čtení bez problému.

Musím pochválit i styl psaní. Je hodně popisný, ale zároveň čtivý a příběhu tak nechybí spád. Sice jsem občas narazila na slova nebo slovní obraty, které mi do atmosféry úplně nesedly, ale spíš bych se divila, kdybych u tak dlouhé a příběhově složitější knihy vůbec na nic nenarazila.

Pokud máte rádi dobrodružné fantasy, určitě vám knihu moc doporučuji! Já jsem totiž nadšená a už se nemůžu dočkat druhého dílu.

30.10.2022 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Lusy Adams (p)

Druhý díl ze série Mackenzie Sinclair je ještě lepší než ten první! Je plný akce, nebezpečí, nových postav i fantastických bytostí a nechybí samozřejmě ani nesmírná vtipnost a špetka lásky. To všechno ve skvěle promyšleném ději s dobře vybarvenými postavami a zabaleno ve čtivém stylu psaní, (nejen) díky němu se od příběhu zkrátka nejde odtrhnout. Lusy Adams zkrátka opět přišla s úžasným příběhem, který rozhodně stojí za to číst! Moc doporučuji stejně jako cokoli dalšího od autorky.

30.10.2022 5 z 5

Chci tě slyšet Chci tě slyšet Alexandra Soldánová

Pokud hledáte oddechovou knížku s romantickou zápletkou, ve které je ale i kapka dramatu, tak Chci tě slyšet je určitě ta pravá kniha pro vás! Je to takový trochu popelkovský příběh o splněných snech a překážkách, které musí hlavní hrdinové překonat, aby mohli žít tak, jak si představují. Ale i když je trochu vážný, je to zároveň vyváženo humorem. Všechny postavy jsou sympatické (ehm... je tam vlastně výjimka, ale ta je záměrná) a příběh s nimi v hlavní roli si prostě nejde neužít. Navíc má Alexandra Soldánová skvělý styl psaní, takže v momentě, kdy jsem se začetla už nebyla cesta zpátky a musela jsem knihu zkrátka dočíst. A že to bylo krásné počtení!

20.10.2022 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Vzhledem k zahraničním reakcím jsem čekala opravdu temnou a zvrhlou knížku. Ani jedno jsem v příběhu bohužel nenašla. Nejedná se o klasický romantický příběh, je skutečně velmi toxický, ale na můj vkus je je zkrátka málo temná a zvrhlá. Dokonce i přes zařazení do žánru erotické literatury v něm nejsou skoro žádné milostné scény, což je za mě velké mínus. I když uznávám, že pokud někoho zaujal děj, ale právě tyhle scény nevyhledává, může to pro něj být plus. Celkově mi tahle část série přišla jen jako takový úvod, který čtenáře seznamuje s prostředím a postavami, než se v dalších dílech rozjede příběh v plné parádě.

Jednu věc ale musím opravdu pochválit a to jsou postavy, respektive jejich mužská část. Všichni kluci v knize byli opravdu temní a jejich chování jsem jim bez problému uvěřila. To je za mě rozhodně nejpovedenější část knihy.

Kniha se ale čte moc dobře, jediné co mi trochu vadilo bylo až příliš mnoho dramatických pauz, které se minuly efektem a některá často opakovaná slovní spojení. Až na tyhle zádrhely však text krásně plynul.

Zvrhlý král je tedy spíše průměrnější kniha, ale pevně věřím, že se jedná jen o slabší úvodní začátek a další díly překvapí.

20.10.2022

Vesmír rozhodl jinak Vesmír rozhodl jinak Theresa Black

Mám moc ráda příběhy, ve kterých se nějakým způsobem pracuje s multivesmírem, alternativními vesmíry. Ale kniha Vesmír rozhodl jinak mě v tomhle ohledu neskutečně překvapila! Autorka svým způsobem navazuje na teorii multivesmíru, kterou všichni známe, zároveň ji ale pořádně vyšperkovala. Nebudu spoilerovat, co přesně její pojetí obnáší, ale je to opravdu neskutečně propracované a moc se mi to líbí.

Samozřejmě, že i další části příběhu jsou skvělé. Je to především romantický příběh se sci-fi prvky, kde jde ale i o nalezený sebe samé, smyslu života a svého místa ve světě. Dohromady je to krásná kombinace, která zkrátka funguje. Zvlášť, když nechybí ani postavy, které si zkrátka nejde nezamilovat.

Vesmír rozhodl jinak je tedy krásně promyšlený a skvěle napsaný příběh, který určitě moc doporučuji! Tohle je rozhodně jedna z nejlepších knih od české autorky, kterou jsem letos četla. Vlastně ne, to od české autorky škrtám. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četla!

Korunovace Korunovace Lena Valenová

Také vám už demokracie a naši politici lezou krkem? Zajímalo by vás, jak by mohla naše země vypadat, kdyby nikdy nebyla zrušena monarchie? Tak určitě zkuste tuhle knihu!

Je to nádherný příběh, který zaznamenává osudy několika postav z královské rodiny a jejich nejbližších. Nechybí tu politikaření, lhaní, lstivost a velká dávka dramatu. Zároveň tu ale najdete víc než jednu milostnou linkou. A hodně velkým přínosem jsou postavy. Žádná z nich není černobílá, takže všechny mají špatné a dobré vlastnosti (no... možná s výjimkou jedné nejmenované mrchy) a je tam vidět krásný jejich vývoj.

Korunavace je zkrátka jeden velká boj! Boj o trůn, boj o lásku a boj o sebe samého. A všechno je o tak úžasně sladěné a převázáno zlatou mašlí v podobě autorčina stylu psaní, že nemůžu jinak, než knihu doporučit.

Druhá šance pro Zoe Druhá šance pro Zoe Michaela Schmiedlová

Byla jednou jedna dívka jménem Popelka a ta... Stop! Tohle není pohádka o Popelce. Ale skoro by mohla být, protože Druhá šance pro Zoe má takové popelkovské naladění. Jak říká sama autorka, je to taková pohádka pro dospělé (nebo spíš pro mládež). A za sebe musím říct, že opravdu krásná. Na můj vkus je tam tedy pár pseudozápletek, které mi do příběhu příliš nesedí a naopak některé scény bych trochu rozepsala, ale i tak jsem si příběh moc užila. Vlastně jestli znáte film Co ta holka chce, tak myslím, že tahle kniha je mu v ledačemž podobná. Takže pokud se vám líbil, určitě knihu zkuste. Ale nezapomeňte si ke knize vzít něco k mlsání. Naše popelka Zoe totiž neustále něco peče a člověku se z toho prostě začnou sbíhat sliny.

03.10.2022 3 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Haka za lilii je úžasný romantický příběh, plný svalnatých chlapů, kteří ale mají i mozek. (Ehm... na rozdíl od jednoho nesvalnatého.) Už jen to člověku stačí, aby nad touhle knihou slintal. Přidejte k tomu ale ještě sympatickou hlavní hrdinku se zajímavým povoláním, která se musí v životě potýkat s hodně neobvyklými věcmi. Samozřejmě nesmí chybět ani motiv rugby, díky kterému máte při čtení dojem, že spalujete kalorie. To všechno zabalené v krásné čtivé formě, která je navíc ještě hezky esteticky upravena. A bum! Máte tu nádhernou knihu od české autorky, jejíž styl psaní bych bez mrknutí oka přirovnala ke stylu Elle Kennedy. Za mě tedy rovných pět hvězd (hvězdičky jsou moc malé) a velké doporučení!

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

Perfektní závěr perfektní série! Moc se mi líbí, jak příběh pokračoval v duchu předchozích dílů, přesně na ně navazoval, ale zároveň byl trochu jiný. Takový trochu temnější a věci, co se v něm odehrávali byly o dost závažnější, ale přesto bylo vidět, že je to logický výsledek toho, co se stalo v předchozích dílech. K tomu musím pochválit i krásný vývoj postav, z kterého jsem opravdu nadšená. Příběh i postavy zkrátka dosahují neskutečné hloubky a to z knihy dělá úžasný zážitek. Určitě knihu, a vlastně celou sérii, doporučuji.

26.09.2022 5 z 5

Soumrak Soumrak Shannon Messenger

Další nadmíru povedený díl z téhle série! Autorka mě jako pokaždé překvapila řadou zvratů, ale i prozrazením odpovědí na otázky, které jsem si v souvislosti s příběh kladla v minulých dílech. Ale samozřejmě jako obvykle snad ještě dvojnásobek otázek přibylo, což ale rozhodně nevadí, protože odpovědi se jistě dozvím v dalších dílech. Kniha krásně navazuje na předchozí díly a všechno je tak do detailu promyšlené, bez nejmenších nesrovnalostí, že pořád jen žasnu. Je to příběh plný dobrodružství a napětí, při kterém se zatají dech nejen mladším čtenářům. Rozhodně moc doporučuji!

26.09.2022 5 z 5

Někde mezi Někde mezi Marc Klein

Kniha mě mile překvapila. Je pravdou, že než jsem se do ní pustila, viděla jsem film, takže už jsem zhruba věděla, co čekat (ale filmy málokdy odpovídají knihám, i když tentokrát se jednalo o dost přesnou adaptaci), ale rozhodně jsem si příběh neužila o nic méně. Je skvěle napsaný a krom toho, že je to opravdu krásný romantický příběh, má v sobě velkou hloubku. Určitě souhlasím s tím, že má podobnou atmosféru jako kniha Zůstaň se mnou.

Na knize se mi nelíbily akorát dva detaily, které jsou v souvislosti s ostatním skoro zanedbatelné, ale stejně tam jsou. Jednak to, že měl autor potřebu neustále zdůrazňovat, že je Tessina nejlepší kamarádka Asiatka a pak to, že do knihy dal scénu, když se Tessa rozhodla si místo hamburgeru objednat salát jen proto, že si vzpomněla, jak její přítel vypadá bez trička, což bylo mimo její charakter.

Ale jsou to vážně drobnosti a jinak se mi kniha neskutečně líbila, takže já ji můžu jen a jen doporučit. A po jejím přečtení doporučuji určitě i film, který je také skvělý.

05.09.2022 5 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Poznáš to z polibků je další skvělý díl ze série Bridgertonovi. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a rozhodně se nebojí říct svůj názor a postavit se za něj, což se mi moc líbí a často to vytváří zajímavé situace. Navíc mezi sebou mají skvělou chemii, díky čemuž kniha představuje opravdu nádherný romantický příběh. Ale rozhodně to není jen to. Jako u většiny autorčiných knih je tu ještě něco dalšího. Tentokrát dobrodružství a záhada, což nejen, že je skvělá zápletka, ale perfektně se to hodí k charakteru postav. Určitě moc doporučuji.

05.09.2022 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Dokonalost. Přesně to tahle kniha je. Je to lehký a vtipný příběh, který uhrane a už nepustí. Celou dobu, co jsem knihu četla jsem si ji neskutečně užívala a nedokázala jsem se přestat usmívat. Příběh je skvěle promyšlený a chemie mezi hlavními postavami je naprosto perfektní. A především žádné pseudozápletky. Ani jedna jediná. Dokonce ani náznak, což už se mi u romantické knihy opravdu dlouho nestalo. Pokud tedy hledáte něco, co vám zlepší náladu kdykoli a kdekoli, tohle je ta pravá volba.

19.05.2022 5 z 5

Poslední stanice Poslední stanice Casey McQuiston

Poslední stanice představuje originální příběh se skvělou fantasticko-vědeckou zápletkou. Nechybí ani další zápletky, včetně těch milostných. Bohužel všechno povedené na této knize je vyváženo věcmi, které na můj vkus nepůsobí příliš reálně a vytrhují tak z příběhu. Nemluvě o tom, že je za mě kniha mnohem delší, než by měla být a tak je místy dost nudná. Je to tedy svým způsobem zajímavá kniha, ale hodně věcí mi na ní nesedlo.

14.04.2022 3 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Na Hru o dědictví jsem se neskutečně těšila a musím říct, že rozhodně nezklamala! Je to nádherný příběh, který je všechno možné jen ne předvídatelný. Myslím, že hlavní zápletku by neuhodl Sherlock Holmes. Navíc nechybí ani milostná zápletka, který ale zůstává v pozadí. Hezky tak dokresluje záhadnost celého příběhu, ale zároveň nepřebírá hlavní roli. Už se moc těším na druhý díl.

14.04.2022 5 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

Tohle je hned po Falešné manželce můj nejoblíbenější díl ze série Rokesby. Je napsaná ve stejném duchu jako předchozí díly, ale zároveň se od nich trochu odkloňuje a vzniká tak něco známého, ale zároveň jedinečného, co opravdu stojí za přečtení.

14.04.2022

Spolu na věky Spolu na věky Shanna Miles

Spolu na věky je kniha, jejíž námět mi připomíná trochu Cizinku a trochu Slunce je také hvězda (jak slibuje obálka), ale především mi připomíná sérii Sukuba. Ale je to jen a jen připomínka, protože ačkoli existuje lehká podobnost v některých námětech, tak je to zcela originální kniha s jedinečným námětem.

V knize je několik dějových linek, které jsou opravdu zajímavé. Dvě z nich se mi sice líbily více, než další dvě, ale všechny měly něco do sebe. Vyprávěly krásné příběhy, které se sbíhaly v jeden.

První dvě třetiny knihy byly naprosto úžasné, ale ta poslední se bohužel moc nepovedla. Všechno na mě působilo trochu zmateně a bohužel mi konec ke zbytku knihy nepasoval.

14.04.2022 4 z 5

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

M. K. Hardy patří k mým nejoblíbenějším českým autorkám a každou svou knihou dokazuje, že právem.

Hudba z vedlejšího kupé je za mě zatím její nejlepší kniha a to jak z technického hlediska, tak z toho příběhového. Je skvěle napsaná, a tak se díky kombinaci skvělého stylu psaní a ještě lepšího příběhu čte v podstatě sama.

Stejně jako předchozí autorčiny knihy mě i tahle nutila celou dobu k úsměvu. Příběh má takový feel-good podkres, ale rozhodně to není to jediné, co kniha nabízí. Tentokrát autorka do příběhu vložila i vážnější témata a výsledek je naprosto skvělý! Navíc nechybí ani trocha vtipu. Jediné, co mi vadí je pseudozápletka na konci, ale vzhledem k tomu, že ta je v každé druhé romantické knize už to příliš neřeším.

Jestli hledáte oddechové čtení, které v sobě ale skrývá mnohem víc než jen milostný příběh, můžu vám Hudbu z vedlejšího kupé jen a jen doporučit.

14.03.2022 5 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Nicola Yoon je moje oblíbená autorka, takže jsem měla od knihy Můj první tanec opravdu velká očekávání. A příběh je do puntíku splnil. Vlastně je ještě převýšil.

Kniha se skvěle čte. Poté, co jsem ji otevřela jsem ji už nedokázala zavřít. Hltala jsem jednu stránku za druhou. Určitě za to může jednak autorčin styl psaní, ale i krátké kapitoly a několik kapitol ve formě chatů, seznamů apod.

Z příběhu jsem nadšená! Je to skvělý kombinace YA romantiky s kapkou závažných témat, skvělým magickým prvkem a myšlenkami skrytými v textu. Je to zkrátka dokonalá kombinace všeho možného, která tvoří jednu úžasnou a nezapomenutelnou knihu.

Za sebe můžu knihu rozhodně doporučit! I když miluji autorčinu knihu Všechno, úplně všechno, tak tohle je od teď můj nový favorit!

12.03.2022 5 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Prvotina od Barbory Linke je opravdu povedená. Dělí se na dvě časové linie - přítomnou, která by za mě popravdě potřebovala buď rozepsat nebo dát úplně pryč, jelikož se jí v knize věnuje jen pár kapitol, a minulou, která je neskutečně poutavá a já jsem si její čtení moc užila. Je pravdou, že i tady bych u něčeho uvítala trochu víc popisů, ale celkově to za mě byla skvělá kniha, kterou všem fanouškům beletrie o druhé světové válce, kteří rádi sledují spletité osudy hrdinů, moc doporučuji.

09.03.2022 4 z 5