KerliDepp KerliDepp komentáře u knih

Kompletní průvodce půstem Kompletní průvodce půstem Jimmy Moore

V průběhu čtení knihy jsem si položila otázku - proč sis koupila knížku jak léčit půstem cukrovku 2.typu a 1.typu když tímto onemocněním netrpíš? Je to průvodce půstem a kniha je přeplněná informacemi zejména pro lidé trpící cukrovkou. Nehledě na to, že některé informace dokáží autoři opakovat neustále dokola, takže jsem si říkala jsem na správné kapitole? Tohle už jsem ale četla. Autoři jsou především také zastánci nízkosacharidové diety kterou vám neustále během celé knihy podsouvají a pro změnu v 5.kapitole označují kalorický deficit jako naprosto nefungující kdy "méně jídla, více pohybu" je podle autorů vlastně neúspěšný. Nejvíce mě pobavila kapitola kde se popisuje kdo by půst držet neměl a pro koho je nejméně vhodný a jedním z bodů je diabetes? Kde musíme být zvláštně opatrní a případně se radit s lékařem? 80% knihy čtu o tom, že půst je nejvhodnější právě pro léčbu diabetu 2.typu. Každopádně kniha mi byla i přínosem a ujasnila mi jak především funguje inzulín v našem těle. Tenhle proces je v knize popsán nesčetněkrát, takže jsem opravdu neměla problém si to zapamatovat. Závěrem? Kniha především pro obézní lidi trpící diabetem, kteří by mohli v půstu najít svou léčbu.

01.03.2023 3 z 5

Přerušovaný půst - Jezte si, co chcete, a zhubněte bez diety Přerušovaný půst - Jezte si, co chcete, a zhubněte bez diety Daniel Roth

Strohé vyprávění o půstu.
Obal knihy slouží očividně k většímu pokusu o prodej protože "jezte si co chcete, a zhubněte bez diety" sám autor nakonec tak trochu vyvrací. Máme jíst zdravěji a nejlépe i sportovat. (Vše co by jsme doteď nevěděli,že?) autor začne také propagovat vegetariánství a konec knihy završí svou osobní zkušeností s během. Jak kniha uvádí jedná se o přerušovaný půst a v přehledu možností mu chybí jedna z nejzákladnějších variant jako je 14/10. Na jedné stránce popisuje jednu z dosavadně nejpoužívanější varianty 16/8 jako půst který představuje minimum k docílení zjevného zdravotního účinku a efektu regulující tělesnou hmotnost. A o pár stránek dál píše, že při 16/8 uvidíme na sobě pozitivní účinky? Kniha se sama o sobě nečetla špatně, je psaná velmi jednoduchým způsobem (místy mě rušily popisované experimenty) a občas mi je z knihy něco doteď nejasné. Za mě průměr a možná zbytečná investice.

28.02.2023 2 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Začátek knihy okamžitě upoutal nebyl nijak zdlouhavý a hned vtáhl do děje. Oceňuji. A dál?
Matrjoška, šel jsem pro snídani, matrjoška šel jsem se projít, matrjoška, šel jsem do pracovny. Děj knihy nudný a táhlý.
Závěr začal nabírat na intenzitě takže se četlo zase o něco líp ale finální rozuzlení? Zklámání.

29.01.2023 2 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

První polovinu knihy se seznamujeme o životě osamocené dívky, která to opravdu nemá vůbec jednoduché a spoustu textu je také věnováno popisu močálu, mokřad a životu zvířat (osobně místy jsem tak prahla po ději, že mi tyhle pasáže vadili) ale knize to určitě neškodí ba naopak, ten kdo knihy vychutnává a nehltá, tak si je užije. Druhá polovina se hodně stáčí k vyšetřování vraždy končící soudním líčením. Knihu jsem přečetla za jednu noc a šla jsem spát brzo ráno. Upřímně? Tohle se mi nestalo hodně dlouho, abych knihu nedokázala odložit a musela ji přečíst jedním dechem. Za mě určitě jo! Škoda, že jsem knihu neobjevila dřív, hned bych toto léto zašla na premiéru filmového zpracování.
SPOILER! Rozuzlení vraždy mohli dát trochu více. Jako třeba červená čepka a její vlákna, kterou tam probrali nesčetněkrát. Čepku dostala až později, kdy už se s Chasem nescházela. Takže jak se tam dostali ty vlákna, když ji onen večer nikdo s červenou čepkou neviděl?

03.09.2022 4 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Jestli to nese edici světového bestselleru, tak teda za mě to nemá ani na průměrnou knihu. Příběh je formou vyprávění, s tím nemám problém ale v téhle knížce těžká nuda. Dlouho se mi nestalo, abych některé věty přeskakovala. Pořád a dokola skoro v každé kapitole citové výlevy hrdinky. Celou knihu jen popisuje průběh života a taky všechno spisovatelka nezapomněla zabalit do dokonalého života plného cestování a luxusu. Bez toho by to asi nebylo ono. K postavám jsem neměla absolutně žádné pouto a kdyby Lucy měla jenom jednu kamarádku asi by mi to i stačilo. Některé postavy zbytečně zmiňované pár vět o nich a konec. Jak to dopadne jsem si dokázala představit už ani né v polovině. Jediné plus kniha má krátké kapitoly. Měla jsem ji přečtenou během dvou večerů. Hlavní důvod? Ať už to můžu uzavřít a číst něco lepšího.

07.08.2022 1 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Silný příběh, který chytí od začátku a nepustí. Knihu jsem musela co nejdřív dočíst, protože jsem ji neustále nosila v hlavě. Příběh Lilly a Julie se hezky proplete, něco za půlkou mi došlo jak to asi bude stejně jsem byla ale koncem překvapená. Tolik zvířecí a lidské bolesti v příběhu mě donutili místy i k slzám. Určitě stojí za přečtení.
SPOILER! Konec mě mrzel víc, když se Lilly snažila zachránit zvíře přičemž sama musela tušit, že tím nejvíc ohrozí sebe i svou dceru. A na její matku s otcem bych tady napsala pěknou spoustu řádků. Kniha tedy umí probudit emoce ve velkém a za to má u mě 5/5

28.06.2022 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Mám přečtenou Poslední dívku a teď i tohle. Nemůžu se zatím zbavit dojmu, že za mě tenhle spisovatel je TOP. Neskutečně mi sedí jeho styl psaní a jenom u něj se mi zatím stalo, že si příběh představuju tak živě až je to pro mě jako realita. Tak moc mě dokáže dostat. Nemá žádný táhlý začátek, kapitoly kratší s tím, že doslova nutí čtenáře číst dál a dál…Hlavní hrdinky, zápletky, děj. Za mě jedině plný počet.

22.06.2022 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Začátek mi připadal docela táhlý a Louise mi šla na nervy, postupně mě nakonec kniha zahltila hromadou otázek a bádání jak a proč, takže jsem se nemohla dočkat rozuzlení a konec byl teda..musím uznat, že jsem doslova knížku zalomila a koukala do prázdná s pocitem “jakože cože?!” wow efekt by byl, no ale..jedním slovem finále “překombinované” a čeho je moc toho je příliš.

22.06.2022 3 z 5