katushah katushah komentáře u knih

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Tento díl se mi líbí ze všech nejvíc, ale stejně je to pořád průměrné dílo pro mladé. Tady v tom se konečně něco děje, líbí se mi svatba a porod, Renesmé a Bella jako upírkou (i když jen třpytivou upírkou v podání Stephanie Meyer), konec už je divný, některé části můžete přeskočit.

31.03.2017 3 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Taky jedna z těch slabších od Deavera, ale pořád samozřejmě velice dobrá. Příběh se mi líbil, jen se to trochu táhlo a nebylo tam zrovna nic, co by mně nějak posadilo do židle.

31.03.2017 4 z 5

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Dobrý nápad a děj, ale kniha mně celkově tolik nezaujala. Deaver umí lepší.

31.03.2017 4 z 5

Dracula - skutečný deník Jonathana Harkera (komiks) Dracula - skutečný deník Jonathana Harkera (komiks) Bram Stoker

Tento komiks je výborný, líbí se mi temné depresivní malůvky, četla jsem ho na podzim a to se k té ponuré atmosféře úplně hodilo. Lepší než kniha to není, ale je to minimálně stejně dobré.

31.03.2017 5 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Kdyby tuto knihu nedávali nacisti všem německým občanům, tak by to byl propadák a nikdo by asi o ní ani nezavadil. Nudné, zdlouhavé úvahy a názory. nic moc zajímavého. Určitě je dobrý si to v dnešní době přečíst, abychom znali svou historii, jinak tam nic zajímavého nenajdete.

25.03.2017 2 z 5

Samozřejmě už to nemá takové grády jako My, děti ze stanice Zoo, ale stále to má, co nabídnout. Mně se líbí, co všechno mohla paní spisovatelka prožít díky jedné vydané knize. Na jedné straně život celebrity, ale i život vyhnankyně a narkomanky. Velice zajímavý příběh a skvěle napsaná kniha.

24.03.2017 5 z 5

Hollywood Hollywood Charles Bukowski

Mám ho ráda, ale tohle mně nechytlo. Moc postav, moc řečí kolem a kde nic, tu nic. Tohle je zatím asi nejslabší dílo, které jsem od něj četla.

24.03.2017 1 z 5

Netvor z temnot Netvor z temnot Duane Swierczynski

Vynikající triologie. Na videa jsem se nedívala, radši jsem si to představovala podle sebe. Na to, že jsem je koupila za pár kaček v levných knihách, tak jsou to skutečně kvalitní a vynikající detektivky.

24.03.2017 4 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Miluji tohoto autora. Další perfektní thriller. Tady jsem teda vůbec netušila vraha. A téma hypnózy a duševního vězení je pro mně hodně děsivý.

09.11.2023 5 z 5

Uvadlé listí Uvadlé listí Ivan Franko (p)

Taky jsem na knihu narazila díky čtenářské výzvě a taky se mi moc líbila. Já mám poezii ráda, ale teď jsem jí dlouho nečetla, četla jsem takové těžší klasiky a teď mi fakt přišla vhod tahle kratší příjemná poezie. Určitě si to přečtu znovu.

16.10.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Miloslav Topinka

Narazila jsem na ní díky čtenářské výzvě a fakt se mi hodně líbí. Krásný poetický popis světa a vesmíru a všeho kolem. A k tomu hezké fotky jako bonus.

20.08.2023 5 z 5

Klíč Klíč Simon Toyne

Slabší než první díl. Moc mně nenadchnul.

26.06.2023 3 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Dobře se to četlo. Tuhle tématiku mám ráda. Akorát teda to finále je dost podivný. Zkusim si přečíst další díl, jak se to bude dál vyvíjet.

18.06.2023 4 z 5

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

Nemusím moc středověk, ale tento příběh mně opravdu zaujal. Doporučuji.

30.04.2023 5 z 5

Božská hra Božská hra Danny Tobey

Mám z toho zvláštní pocity. Začátek se mi líbil, ale potom jsem začala být zmatená a znuděná. Musela jsem se fakt nutit do čtení. Asi bych to nikomu nedoporučila. Ale zase jsem ráda, že jsem to dočetla. Nebyla to úplně katastrofa.

30.04.2023 3 z 5

Náboženský život Náboženský život Friedrich Nietzsche

Dost ostrá kritika náboženství a církve. Pan Nietzsche je moc neměl v lásce. :-)

08.05.2022 3 z 5

Jakeův problém Jakeův problém Kingsley Amis

Tak tahle kniha mi bohužel moc nesedla. Nemám ráda tento suchý anglický humor.

21.11.2021 2 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Je těžké toto dílo nějak hodnotit. Na jednu stranu zajímavý příběh viděný očima mladé ženy, na druhou stranu se toto špionské téma neustále omílá a už mně to moc nebere. Takže takový průměr.

09.03.2020 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Seriál byl lepší.

04.02.2020 3 z 5

Žena filmového kritika Žena filmového kritika neznámý - neuveden

Je to originální odpočinková knížka. Ale po přečtení, které vám nebude trvat dlouho, zjistíte, že to za tu cenu nestojí.

22.01.2020 3 z 5