katule1992 katule1992 komentáře u knih

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Po Dokonalém cizinci jsem čekala, že bude Osobní asistentka stejná pecka a jaké zklamání přišlo se nedá ani slovy popsat. Detektivka? Ani náhodou. Thriller? No jen tak tak.

Přestože kniha se zabývá poměrně zajímavým tématem, autorka ho neuchopila příliš dobře a já nechápala tu slepou oddanost asistentky k někomu tak povrchnímu jako byla Mina. PO celou dobu čtení jsem měla před očima film Ďábel nosí Pradu a přestože film se mi docela líbí, zde ta chemie nenastala.

Poměrně krátká kniha, která přestože se velmi rychle čte, nechápu proč se tak dlouho natahovala. Dle mého 230 stran by úplně stačilo, protože pak mi přišla kniha o ničem.

Ne, že by to bylo vyloženě špatné, ale je to průměrná kniha, na kterou velmi rychle zase zapomenu..

11.02.2020 2 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Perníková chaloupka se dotýká ožehavých společenských témat - šikany a znásilnění - o kterých se v naší společnosti čím dál tím více mluví. Carin GARHERDSAN napsala velmi zajímavý příběh s hlubokou myšlenkou, který ale utrpěl velmi pomalým rozjezdem, zdlouhavými a zbytečně detailními pasážemi.

Knihu bohužel nezachránil ani zvrat číhající na jeho konci.

V porovnání s knihou Náledí je to úplně jiné kafe a proto hodnotím pouze jako průměr. ))

Jsem zvědavá, jaké budou další díly Hammarbyjské série.

10.02.2020 3 z 5

Náledí Náledí Carin Gerhardsen

Tak to byl pecka. Dlouho jsem nečetla tak rafinovaně propracovaný psychologický thriiler, který přestože byl poměrně zamotaný do sebe na konci zapadal jako jednotlivé dílky puzzle.

Když už si člověk myslel, že ho nemá autorka čím překvapit - BUM!

Velká spokojenost!

05.02.2020 5 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Velmi mile mě kniha překvapila. Eskens napsal výborný detektivní příběh se sympatickým hlavním hrdinou, který není žádný superhrdina, ale úplně obyčejný klučina z ne zrovna perspektivní rodiny.

Jediné s čím bych úplně nesouhlasila je označení thriller. Přestože autor zjevně zamýšlel vytvořit příběh s prvky thrilleru a pro některé čtenáře možná to thriller i byl, já si představuji thriller úplně jinak :)

04.02.2020 5 z 5

Poslední anglická královna Poslední anglická královna Steve Robinson

Třetí kniha není sice klasický Robinson, ale milovníci historie si v tomto případě přijdou rozhodně na své. Těším se na další pokračování a tajně doufám, že se autor vrátí k mým tolik oblíbeným flashbackům :)

21.08.2017 4 z 5

Jako americký akční film, který se právě teď také chystá, bude tento příběh ohromující. Kniha je v tomto případě zklamáním...

21.08.2017 3 z 5

Zlo jako alibi Zlo jako alibi Jiří Houser

Poměrně krátké a lehce stravitelné příběhy, které neurazí ani neoslní. Jednoduché krimi zápletky, jenž odhalíte už po prvních stránkách, občas už i po první straně. Ovšem k vodě je kniha ideální, doslova u ní nemusíte přemýšlet :)

11.08.2017 3 z 5

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Sedm mínus jedna pro mě měla velice slibný začátek, nudnější prostředek a zase o trochu napínavější konec. Kniha se držela mnou oblíbené gradace, ale jaksi v bodě zlomu zmizelo to krásné z celé knihy.

19.05.2017 3 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Kniha ze začátku vypadala opravdu nadějně, ale pak se z ní stala jedním slovem fraška nebo ještě lépe směsice béčkových filmů. Autor skvěle a detailně popisuje prostředí knihy tak, že máte pocit, že stojíte uprostřed dění. Jenomže co se mu fenomenálně povedlo na druhou stranu doslova zabil množstvím flashbacků, nelogičnosti, nesmyslnosti a stereotypů. Pro mě jedno velké zklamání :/

02.05.2017 2 z 5

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

Kniha se mi celkem líbila a byla přijemným zpestřením. Od knihy jsem moc neočekávala a právě proto jsem byla příjemně překvapená. Ten kdo očekával tajemství a hrůzu na kždém kroku bude zklamaný. Ale před námi je noapak kniha, který popisuje skutečnou realitu a menatlitu Harryho Price a to stálo za to!

31.01.2017 3 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Mystery Press sáhlo po autorovi u nás ještě ne tak známém, což je velká, ale opravdu velká škoda. Tim Weaver píše velice osobitým stylem, který vás nenechá klidným. David Raker, coby soukromý detektiv, je sympaťák a dobrák celým svým tělem a jeho každý krok sledujete bystřím okem,

04.01.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Rozhodně to patří mezi to nejlepší, co jsem v roce 2016 četla! Autor dokázal napsat knihu tak napínavou, od které nemůžete ani odejít. Prostě čtete a čtete a čtete a najednou dojdete až do finále!
Napětí, zápletka, čtivý styl, detailní popsaní důležitých pasáží a mnohé další ukrývá toto mistrovské dílo!

04.01.2017 5 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

PO dlouhé době opravdu zamotaný thriller, který vás nenechá chladným. Přestože jsem na úplném začátku hlavní hrdinku chtěla umlátit knihou, musela jsem číst dál a dál. Hvězdičku jsem ale přesto musela ubrat. Na můj vkus toho autorka překombinovala již mnoho a tudíž to bylo až moc ,,nerealistické".

04.01.2017 4 z 5

Moudré z nebe Moudré z nebe Richard Skolek

Příjemná oddychovka, ve které si každý najde to své a některé příběhy v sobě skrývají větší hloubku než na první pohled dokážeme zachytit. Co si budeme povídat i my jsme byli děti a v Ríšových situací jsme se ocitli také, jen už si asi nepamatujeme, co jsme si tehdy mysleli. Takže krásné připomenutí našeho dětství.

04.01.2017 4 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Mezi YA patří meti to nejlepší, co jsem poslední dobou četla. Nicméně k tomu, abych knize ve velké konkurenci dala plný počet něco chybělo. Zápletka mi nějak nešla do hlavy a přestože byl důvod vraha zmíněn, nepřišel mi adekvátní k tomu, aby vraždil po takové době a mstil něčí smrt. Ale autorce se rozhodně musí nechat chystlavý a svižní styl psaní. Žádné slépé místa, které bych musela přeskakovat nebo se ještě hůř nudila.

Bilbovy knihy

04.01.2017 3 z 5

Už se nikdy nevrátí Už se nikdy nevrátí Hans Koppel

Průměrná kniha, která nezklame ani nepotěší. Autor si mohl více poradit s detaily knihy a mnohem lépe vytvořit to velkolepé finále, ke kterému celý příběh směřoval. Nápad je opět velice zajímavý, především uvěznění pár metrů od vlastního domu a sledování své rodiny a jejího zahojení. Nová přítelkyně, nová rodina.

27.12.2016 3 z 5

Temná hra paměti Temná hra paměti Ron Puyn

Za mě velké zklamání. Začátek vypadal celkem slibně a pak přišla velká, ale opravdu velká nuda. Konec následně opět začínal působit lépe a pak zase rána a ve finále z toho bylo něco, co autor neměl ani napsat. Rozhodně to není kniha na letní čtení a ani ji nepovažuji za odpočinkovou četbu. Horší průměr.
Velké plus je nápad a úvod do děje, který působí jako kvalitní kniha. Mnohem větší mínus je za,,duchy".

27.12.2016 2 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Tak takovouto knihu jsem ani necekala. Byla plna napětí,necekanych zvratů, tmavých zakouti. Proste naprosta paráda!!

Je skoda,ze zde nejde dat 4,5* a tak muzu alespoň sem napsat,ze celemu pribehu ubiram hvězdičku za Davidovo zjisteni o Annabel. Kdo cetl ten vi ;)

Ale i tak mi tato skutečnost nebrání v precteni dalsi knihy.

28.11.2016 5 z 5

Ztracená Ztracená Anna Ekberg

Dánský milostný thriller píše Metafora na titulní straně knihy. Jak jsem ráda, že to byla/ je pravda. Po celou dobu čtení jsem netušila, kde se co zase vyklube. Ztracená je dílo plné zvratů, nástrah a tajemství. Je to dílo kde se nám propojí láska, minulost a thriller. 3v1. Tato kombinace je od dneška pro mě záruka kvalitní četby. Určitě tedy u této dvojice.

21.11.2016 4 z 5

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Na začátku čtení jsem nevěděla, co mám vlastně očekávat. Švédský román. Ještě navíc z prostředí byznysu a bankovnictví. Vyžívám se v severských krimi, to ano, ale právě proto byl o důvod víc se bát.

Já si ale naštěstí knihu pořádně užila a propracovanost celého příběhu na mě udělala dojem. Během čtení jsem narazila až přílišnou podobu s 50odstíny šedi, což je docela kýč (omlouvám se všem jejím příznivcům). Nesourodý pár, dokonalý sex, jizvy na zádech a tajemná žena v jeho okolí. Zaplať pánbůh, že je to pouze shoda okolností a ve skutečnosti, je příběh mnohem více zapeklitější a s již zmíněnou knihou má díkybohu pramálo společného.

Příběh je psán ve 3. osobě a tím o nic nepřijdete. Vše vidíte z několika různých úhlů postav. Dokonce si některé pasáže přečtete z pohledu Davida a Natalie současně. Autorka si s knihou dala opravdu záležet a velice detailně popisuje celý děj. Pro někoho bude možná trochu složitější se do příběhu dostat. Věřte mi, že jakmile se dostanete přes první dvě až tři kapitoly, už se od knihy jen tak neodpoutáte.

Já si knihy naprosto užívala a celá netrpělivá jsem očekávala, jak to mezi nimi vlastně může dopadnout. Poslední takové napětí v románu jsem očekávala, když jsem četla Krásnou katastrofu. Tady je to úplně to samé.

Oproti některým švédským knihám se nebudete tolik ztrácet ve jménech. Za to vděčíme nejen menšímu množství vystupujících postav, ale především v jejich rozdílnostech. Nemůžete si splést postavy jako jsou Gustav, J-O, Michel a další. Nejde to, i kdybyste se sebevíce snažili.

Erotické smysluplné scény vás zanesou do prostředí, ve kterém by mnohé z nás rozhodně chtěly být. To erotické dusno z některých scén se dá doslova krájet. A že tam toho je po celý příběh.

Knihu si musí přečíst každý, kdo sledoval příběh Travise a Abby v Krásné katastrofě. Rozhodně by měla být přečtená každou čtenářkou i čtenářem, kteří chtějí kvalitnější příběh se sexuálním napětím a zajímavým prostředím, ve kterém je příběh usazen. No prostě každý, kdo miluje romány a případně chce dát šanci švédské novince!

100% bez mrknutí oka!!

06.11.2016 5 z 5