katka134 katka134 komentáře u knih

Dáma v Toweru Dáma v Toweru Jean Plaidy (p)

Jindřich VIII? Četla jsem o všech jeho manželkách, ale pořád nevím co si mám o něm myslet. Byl tak posedlý tím, mít legitimního syna a přitom v Anglii neplatí Sálský zákon. Nechal křivě obvinit spoustu nepřátel i přátel a měl po problému. Ovšem pátá manželka byla odsouzena zřejmě právem.
Knížka se dobře četla, ale místy trošku zdlouhavá.

07.11.2017 4 z 5

Král zvedá meč Král zvedá meč Jan Bauer

Tento první díl série se mi dostal do ruky jako poslední. A je to dobře, protože bych s nákupem dalších dílů váhala. První ze série není tak dobrý jako následující. Ty stojí za to.

04.11.2017 3 z 5

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Kdybych mohla, tak dám šest hvězdiček. Je to ten nejlepší příběh co jsem kdy četla. Monte všechno dělal s láskou a radostí. Nejen ty legrácky, ale i svou práci. Neměl žádný majetek, výplatu utratil ještě ten den. A přesto byl bohatý. Měl přítele za všech okolností a oddanost svého koně....co my o tom víme?

30.10.2017 5 z 5

Bylinky - zdraví z přírody Bylinky - zdraví z přírody Eva Richtárová

Přehledné zpracování, dobré rady k léčení nemocí i pro prevenci.

29.10.2017 5 z 5

S ovocem a zeleninou zdravěji S ovocem a zeleninou zdravěji Eva Richtárová

Super kniha, moc hezké zpracování. Všechno co potřebujeme vědět o tuzemských i cizokrajných pochoutkách.

24.10.2017 5 z 5

Ten, který se měl stát králem Ten, který se měl stát králem Hana Parkánová-Whitton

Pěkný román se smutným koncem. Škoda schopného a sympatického muže. Kdo ví, jaké by bylo jeho kralování.

08.10.2017 5 z 5

Zimní královna Zimní královna Hana Parkánová-Whitton

Pěkný román. Doporučuji. Alžběta měla hodně pestrý život. Obdivuji jak to všechno zvládla a zůstala krásná (jestli je pravda jak se píše)

06.10.2017 5 z 5

Anna Falcká Anna Falcká Hana Parkánová-Whitton

Romantické počtení. Tvrzení, že se nenáviděli je snad přehnané. O Anně F. samotné a jejich vztahu se toho moc neví. Tak je snad lepší si myslet, že se Karel znovu zamiloval.

05.10.2017 5 z 5

Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Hana Parkánová-Whitton

Krásná knížka, Anežka zvolila správnou cestu, nepotkal ji alespoň osud princezen (královen), které umíraly často při porodech.

20.08.2017 5 z 5

Versailles – Králův sen Versailles – Králův sen Elizabeth Massie

Opravdu nic moc,.. škoda. Vlastně stačí přečíst si záložku a raději sáhnout po jiné knize.

31.07.2017 1 z 5

Kletba rodu Campbellů Kletba rodu Campbellů John Dickson Carr

Dobrá detektivka s dávkou humoru, zajímavou zápletkou i koncem.

31.03.2017 5 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Dobře napsaný příběh, téma děsivé, ale určitě reálné.

14.03.2017 2 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Knížku jsem četla jen v rámci čtenářské výzvy, ale toto téma mě nijak neoslovilo. Hvězdička patří autorce za obdiv

12.03.2017 1 z 5

Neuvěřitelný příběh chytrého a cílevědomého člověka. Při čtení si každý musí pomyslet, že to není možné, to všechno zvládnout a dokázat. Arnold toho dosáhl nejen svaly, ale s nadhledem a hlavně smyslem pro humor. Škoda, že nemůže být prezidentem....
Moc doporučuji

Lidé pod horami Lidé pod horami Josef Toman

Nádherný román z venkovského prostředí s detektivní zápletkou. Je o nešťastné lásce a nenávisti. Velice dobře se čte, řekněme jedním dechem. Bohužel má smutný konec. Knížku čtu přesto často a vždycky bláhově doufám, že možná konec někdo přepsal a bude happy end.

Jed Jed Ed McBain

Mc Bainovy detektivky jsou téměř každá TOP. Mám v knihovně všechny.
JED se čte jedním dechem. Netradiční způsob vraždy který 87.revír opět vyřeší.

Sbohem buď, lásko má Sbohem buď, lásko má Raymond Chandler

Všechny Chandlerovy detektivky jsou vynikající. Pro někoho možná těžké čtení. Snad mi jen vadí, že se Marlowe nechá často zmlátit...

Kočka v botách Kočka v botách Ed McBain

Všechny detektivky s M.H. jsou dobrým a poutavým čtením na dovolenou nebo"do práce". Doslova je zhltnete. Jen je dobré je číst popořadě, protože Matthew střídá přítelkyně s bývalou manželkou, tak ať neztratíte přehled

Popelka Popelka Ed McBain

Všechny detektivky s M.H. jsou dobrým, poutavým čtením na dovolenou nebo"do práce". Doslova je zhltnete...Je dobré je číst popořadě, protože Matthew střídá přítelkyně s bývalou manželkou, tak ať neztratíte přehled.

Hedvábný strom Hedvábný strom Julian Stockwin

Pěkný historický román, dobře se čte. Souhlasím, že mínusem je to, jak vyvázli všichni ze všech nebezpečných situací. Ale nevím, kterou postavu bych obětovala, aby byl děj více dramatický. Příběh milenců je asi vymyšlený, ale to, že hedvábí do Evropy tajně donesli dva mniši je pravda.