Kátí09 Kátí09 komentáře u knih

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tuhle knížku mám přečtenou dvakrát a pokaždé mě autor dokázal vtáhnout do děje takovým způsobem, že jsem přestala vnímat okolí a soustředila jsem se pouze na děj, který mi plynul před očima, jako film. Tak jako mě knížka nadchla, byla jeho zfilmovaná verze obrovské zklamání.

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Vtipná kniha, celkem jsem se bavila. Slovo Óčko bych ale úplně vyškrtla. Jinak celkem klasický děj, který pohodově plynul. Malinko mi vadily emoční výlevy hlavní hrdinky, ale dalo se to přejít. Příjemná oddechová literatura.

27.06.2014 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tohle se četlo úplně samo.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Četla jsem tuto knížku dvakrát. Po druhé to bylo proto, že jsem se v ní na poprvé chytla je u prvních veršů a pak sem tam. Ale ani na podruhé jsem neměla štěstí. Možná jsem nechápavá, možná nejsem naladěná na tu správnou vlnu. Ale přiznávám, že kdyby mi tenkrát třídní na střední neodvyprávěla děj tak do dnes nevím o čem to v podstatě bylo.

06.05.2014 2 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Knížka byla skvěle zpracovaná. Téma duševních poruch je pro mě ohromně zajímavé. Shodou okolností jsem jí četla zrovna při pobytu v nemocnici (díky bohu že ne na psychiatrii). Zhltla jsem si během dvou dnů a už se těším na další (snad bude). Až téměř do konce jsem netušila, kdo za vším je. Za mě mohu jen doporučit.

25.10.2017 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Když jsem knížku začínala číst, bylo to spíš jen zvědavost a moc jsem tomu nedávala. Knížka mě však ihned vtáhla do děje a já se nedokázala odtrhnout a pořád musela číst dál. Opravdu mě to bavilo, příběh byl napínavý a místy opravdu "žhavý". Za mě to je výborná knížka, u které jsem se vztekala pokaždé, když mě někdo vyrušil. Doporučuji.

29.06.2014 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Příběh zajímavý, děj skvělý, knížka vtáhla do děje. Chápu, že v rámci vygradování napětí a zabrání všech dějových linií, musel přeskakovat, ale v několika momentech jsem si myslela, že sednu na první letadlo a omlátím mu to o hlavu. Po zdolání těchto několika krušných momentů, jsem se dostala k pasáži, kdy mi padla brada a nebyla jsem schopna uvěřit tomu, že by to bylo možné. Bohudík nebylo, protože to bych už prostě nechtěla číst dál. Naštěstí jsem se dostala k vyvrcholení celého příběhu, na které jsem se velice těšila a bylo výborné, bohužel následoval strmý pád na území nudy (posledních několik desítek stran se četlo opravdu velice těžce - fakt mě to nebavilo) - je to asi nejslabší z trilogie, i tak je ale dobrá

14.06.2014 4 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Moc se těším na pokračování, jen mě trochu mrzel ten konec bylo to takové zvláštní, otočila jsem stránku a zjistila jsem že už to nepokračuje. No zajímalo by mě co přinese autorka v následující knize.

04.06.2014 5 z 5

Se(x)znam Se(x)znam Joanna Bolouri

místy dost vtipná a celkem předvídatelná oddechovka ... já jsem se bavila

20.01.2015 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Knížka byla napínavá, zajímavá a četla se téměř sama. Doporučuji.