KateChatt KateChatt komentáře u knih

Srdce dvoch svetov Srdce dvoch svetov Anne Plichota

Tato knižní série mě opravdu moc nebaví je příliš dětinská, jednoduchá. Nicméně 4. díl si asi přečtu, abych ji měla za sebou...

21.06.2016

Dracula Dracula Bram Stoker

Velmi pěkná kniha, jediné co mi na ní vadilo, byla nespisovná řeč (kterou mluvil například pan Swales) během níž jsem měla chuť tu část přeskočit - naštěstí se tam vyskytovala jen vyjímečně.

18.06.2016

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

V době, kdy byla napsaná to musel být velkej hit :D . Mě se docela i líbila, až na některé pasáže...

16.06.2016

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Nápad s tím, že to bude z pohledu mrtvé Sutton je naprosto geniální, ale zpočátku mi to vůbec nedošlo, takže jsem byla ztracená... To mi ale vůbec nevadí protože to byla úžasná knížka!Opravdu nechápu kdo by se mohl bavit takovými věcmi jako Sutton a její kamarádky (nebo její vražedkyně?).Bože, prosím ať ji nezabil Ethan!!!!!

14.06.2016

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

Kniha mě moc nebavila, na čarodějky pravděpodobně nejsem stavěná...

12.06.2016

Jonas Jonas Eden Maguire

Knihu jsem jsi chtěla přečíst jenom díky tomu, že jsem někde vzala 3 díl. Je to zajímavý nápad, i když jsem prvních pár stránek byla ztracená. Další díl si určitě přečtu.

12.06.2016

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Před dávnem jsem viděla pár dílů seriálu Hra o trůny, které mě ovšem moc nebavily a tak jsem to přestala sledovat. Jenomže jsem chtěla vědět jaká je kniha oproti GoT seriálu. Po přečtení mě dost mrzelo že jsem si ji nepřečetla jako první, poněvadž bych v seriálu nebyla tak ztracená (co se týče postav a rodů) a snad by mě to více bavilo (sice ne moc, ale i tak to je úspěch). Na můj vkus je v seriálu až moc erotických scén (slabě řečeno), což tomu bere to kouzlo.Kniha je jednoznačně lepší(alespoň pro mě).

05.06.2016

Tři úžasné knížky v jedné? Co více si přát? Plus má opravdu krásný obal takže jsem ji celý den místo čtení jen studovala.

04.06.2016

Oksa Pollocková: Vyvolená Oksa Pollocková: Vyvolená Anne Plichota

Opravdu je to spíše pro mladší děti, ale já si nemůžu pomoc. Ta knížka na mě působila moc příjemně a mile, že jsem si musela přečíst další díly. Navíc mě k ní táhne dost vzpomínek když jsem byla mladší. Představování si, že jsem Oksa bylo skvělé :-D

27.05.2016

Kůň jménem Zázrak Kůň jménem Zázrak Zuzana Holasová

Wow jak jsem na tu knihu mohla zapomenout? Přitom když jsem byla mladší jsem ji téměř nedala z rukou! Okamžitě půjdu do knihovny si ji půjčit. Sladké mládí plné knih o koních :3

21.05.2016

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Když nad tím teď přemýšlím, musím uznat, že kniha byla krásná jako celek ale čtení mě moc nebavilo . Pravděpodobně je to tím že vůbec nerozumím mořským živočichům a zeměpisu. Ani postavy mi moc nesedli: Nemo moc divnej, Aronnax vykulenej, Conseil moc klidnej, Ned moc cholerickej.

20.05.2016

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Máj jsem dočetla jen tam kde to bylo všem známé, protože dál jsem opravdu nemohla. Naopak Kytici jsem přečetla celou a několik básní z ní dokonce několikrát!! Což je u mě opravdu veliký úspěch, protože básně nemám ráda. Básně z Kytice jsou jediné, které jsem kdy přečetla a opravdu se mi líbily.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Koupila jsem si ji jenom proto , že jsem viděla její obal a u něj se psalo, že je podobná Hunger Games, ale lhali... TA KNIHA JE MNOHEM LEPŠÍ NEŽ NĚJAKÝ HG!!!!!!! Miluju ji!!!

18.05.2016

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

První a druhý díl. Těžko říct, který se mi líbil více. Oba měli své plusy a mínusy (které byly v celku v rovnováze). Ovšem oba mají ode mně pět hvězdiček.

18.05.2016

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Upřímně tenhle díl z celé série byl (pro mně) nejhorší a to hned ze tří důvodů: 1. Nelíbilo se mi Zachovo chování, vždycky se zdál být jako gentleman, kdežto tady..... 2. Morfeus a Alyssa - Alyssu nemám moc ráda a Morfea miluji. 3. Konec- konce opravdu nesnáším, nelíbí se mi pocit, že už je opravdu konec(doufám že, chápete jak to myslím).

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Možná se můj názor nebude shodovat s velkou většinou, ale připadalo mi že film je o dost lepší než kniha. Ovšem obrečela jsem oboje, takže mi to tolik nevadilo.

13.05.2016

Já, Jůtuber Já, Jůtuber Tereza Hodanová

Ani nevím co jsem od toho čekala. Líbila se mi první polovina u ní jsem se dokonce i zasmála, ale potom... Jasně, napadlo mě že tam bude něco o ,,jůtuberech", ale čekala jsem něco zajímavého - ne věci který si můžeme zjistit sami a jsou dost nudné. Středa A Holub to zachránili.

13.05.2016

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Když mi jí daly rodiče abych si jí přečetla a potom jim o ní něco řekla, brala jsem to jako vopruz, nechápala jsem proč si o mě rodiče dělají takové starosti ohledně drog. Jelikož jsem ji musela číst tak mě to vůbec nebavilo, nezajímalo mě že se to ve skutečnosti opravdu stalo a pár dní po přečtení jsem na ni úplně zapomněla. Před rokem jsem si jí všimla a dostala chuť si ji znovu přečíst. Tentokrát mě bavila (i když jsem díky ní dostala chuť si vyzkoušet hašiš nebo něco takového, což se za pár stránek rychle vypařilo) zaryla se mi dost pod kůži a určitě si ji přečtu ještě jednou.

10.05.2016