Kate18 Kate18 komentáře u knih

Holmes (1854-1891?) 3. díl: Stín pochybnosti a 4. díl: Paní ze Scutari Holmes (1854-1891?) 3. díl: Stín pochybnosti a 4. díl: Paní ze Scutari Luc Brunschwig

Doktor Watson se vydává po stopách svého přítele Sherlocka. Ve svém smutku pátrá po jeho původu, pátrání ho dovede do Pau ve Francii. Tam je svědkem útoku na starou ženu. Mezitím v East Endu v Londýně probíhá vyšetřování úmrtí dvou nemluvňat. Doktor Parks má k případu co říct díky nový metodám, které někomu přijdou kontroverzní a špatné.
Kniha je navíc doplněna o skici a postup vytváření komiksu, jak probíhá kooperace scenáristy a kreslíře.

06.11.2020 4 z 5

Honest Guide Praha Honest Guide Praha Janek Rubeš

Zajímavě zpracovaný netradiční průvodce Prahou. Graficky je skvěle propracovaný, prolíná fotky a grafiku, nádhera. Co se týče tipů, spoustu míst jsem vůbec neznala a mám v plánu je rozhodně navštívit, alespoň pokud je najdu. Některá místa jsem znala i navštívila již předtím, ale tím spíš můžu souhlasit s autory, že to jsou opravdu pěkná místa.

04.10.2020 4 z 5

(Ne)normální (Ne)normální Gwendolyn Willow Wilson

Kamala Khanová má těžký život, protože má přísné rodiče. Jednou se vyplíží v noci z domu na párty a narazí na zvláštní mlhu, ve které se setká se skupinou superhrdinů. Přeje si být jako Captain Marvel a najednou se jí to splní. To jí obrátí život naruby. Připlete se k vloupání v kavárně svého kamaráda a rozhodne se zasáhnout. Přepadení se zvrtne a Kamala se během něj dozví o jakémsi Vynálezci, po kterém začne další den pátrat. Ale Vynálezce nenajde, jen jeho tajné doupě. Stopy ji snad příště zavedou blíž k vyřešení.

17.09.2020 4 z 5

Holmes (1854-1891?) 1. díl: Sbohem, Baker Street a 2. díl: Pokrevní svazky Holmes (1854-1891?) 1. díl: Sbohem, Baker Street a 2. díl: Pokrevní svazky Luc Brunschwig

Příběh se odehrává po slavném skonu detektiva Sherlocka Holmese u Reichenbašských vodopádů. Jeho byt v Baker Street 221b je vykraden lupiči a do všeho je nejspíš zapletený jeho bratr Mycroft. Doctor John Watson se vydává po stopách, aby zjistil, co se skutečně stalo. Navíc Mycroft tvrdí, že žádný profesor Moriarty neexistuje. Watson se vydá do sídla Holmesových s nadějí, že zjistí něco víc, ale vypadá to, že se objeví více nových otázek než odpovědí.

30.08.2020 4 z 5

Persepolis 1 Persepolis 1 Marjane Satrapi

Z této knížky mi běhá mráz po zádech. Je to vlastně autobiografie o dětství v Íránu v dobách islámské revoluce. Marjane vypráví svůj příběh, kdy se měnily režimy a náboženství, museli se všemu přizpůsobit, začít nosit šátky na hlavně... Když byla starší, dozvěděla se pravdu o některých členech její rodiny, kteří byli političtí vězni. Ve vyprávění se dostane až k válce s Irákem a všem válečným hrůzám.

02.08.2020 5 z 5

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Strážci kvůli Keenovu zákonu padnou v nemilost veřejnosti a do ilegality. Postupně je navíc někdo vraždí. O co jde musí vyřešit Ti, kteří ještě zůstali... A nebude to lehký úkol.

Kresba a barvy jsou dobré, ale s knihou jsem se “trápila” snad dva měsíce, ale to přičítám spíš “Koronakrizi”. I když při čtení Z pekla (A.Moore) tak jsem měla stejný problém, možná tak na mě působí rozsah knihy :)

31.05.2020 4 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Co se stane, když všechny (nebo téměř všechny) ženy usnou? Jak se s tím vyrovná mužská populace? Skvělý příběh, který na svět pohlíží jak z mužského, tak ženského pohledu, otevírá oči všem. Odehrává se v malém městečku Dooling a v místní ženské věznici, kde se setkáváme se spoustou různých povah. Jsou laskavé, vypočítavé i zákeřné. Vše začíná, když se na kraji městečka objeví záhadná žena. Co je zač? A proč se ženy přestaly probouzet? Dá se to zvrátit? Obdivuji, jak takové dílo může vznikat v rukou dvou spisovatelů...

06.05.2019 4 z 5

The Broken Coda The Broken Coda Tite Kubo (p)

Ičigo musí získat zpět svou sílu, aby zachránil Rukii. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

21.03.2023 5 z 5

Solanin 1 Solanin 1 Inio Asano

Solanin ze začátku působil jako takový příjemný příběh o životě a hledání sebe sama v dospělosti. Člověk se v něm snadno najde. Příběh ma opravdu nečekaný konec.

06.03.2023 5 z 5

Deadpool vs. Sabretooth Deadpool vs. Sabretooth Gerry Duggan

Deadpool pronásleduje Sabertootha, protože má problémy s pamětí. Ve svém bločku na ústrky najde jeho jméno a snaží se zjistit, co mu vlastně provedl. Dopátrá se ale nečekané věci.

09.01.2023 4 z 5

Vyvolená Vyvolená Marjorie Liu

Kippa je v nebezpečí a prchá před svými pronásledovateli, při jejím útěku se nám odhalil více z historie světa. Maika se setká s Doktorem a odhalí jeho záměry.

09.01.2023 4 z 5

Cílovníci Cílovníci Eva Papoušková

Krásná knížka, kde Záviš vypráví své zážitky z dětství. Jak ho dali rodiče studovat do koleje Jiřího z Poděbrad a jaké má vzpomínky na válku.

22.11.2022 5 z 5

Deník pána démonů #02 Deník pána démonů #02 Lee Yun Hee

Raenef zklame svého učitele Eclipse a uteče z domu. Eclipse ho marně hledá. Mezitím Raenefa přivolá nešikovný kněží z Rasedova chrámu. Nám se tím trochu poodhalí minulost tohoto světa.

28.08.2022 3 z 5

Dědictví Dědictví Bryan Hitch

K lize se přidá Mera, pravě včas… přijdou návštěvníci z budoucnosti, kteří se představí jako děti členů Ligy. V budoucnu svět ovládá Sovereign. A oni přišli požádat své rodiče o pomoc se záchranou budoucnosti světa…

07.08.2022 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 7 a 8 Ekhö: Zrcadlový svět 7 a 8 Christophe Arleston

Odvazový Londýn
V Londýně dochází čaj a Mravena musí zjistit, kdo krade zásilky z ciziny. Dostane se mezi squattery a zažije pořádný odvaz i s kocovinou. Navíc plné super narážek na známé knihy a seriály..

Siréna z Manhattanu
Mravena jde na večeři a prásk, zase má v hlavě někoho cizího. Snaží se zjistit, co se stalo a komu a pátrání ji zavede do vinného sklepa a pak ještě dál… Dostane se až na charitativní akci plnou významných a bohatých lidí.

15.07.2022 5 z 5

Sága 2 Sága 2 Brian K. Vaughan

Hodně dobře rozjetá série. Naši hrdinové dál prchají, ale na pomoc jim přijdou nečekaní pomocníci. Příběh se rozvíjí i u jejich pronásledovatelů. Jsem zvědavá, jak to bude dal.

03.07.2022 5 z 5

Ghost in the Shell 1 Ghost in the Shell 1 Masamune Shirow (p)

Detailní propracovaná kresba, skvělá vize a příběh. Ovšem kniha se mi nečetla úplně lehce i vzhledem k množství vysvětlivek a poznámek bokem.

Major Motoko se Sekcí 9 řeší několik případů, brání bezpečí státu a odhalují nekalé praktiky. Mimo jiné řeší případ Loutkáře, který se zajímavě vyvine. Nakonec na ně však někdo nastraží past a Motoko se s tím musí vypořádat po svém.

03.07.2022 4 z 5

Královská hra 4 Královská hra 4 Nobuaki Kanazawa

Nobuaki s pár spolužáky dál pátrají po vodítku ke Králi. Povede se jim zjistit, že Královská hra už někdy proběhla a tak se vydá po stopách do vzdálené vesnice. Jenže mezitím stále chodí zprávy s příkazy a s tresty.

23.04.2022 5 z 5

Zelená krev 1 Zelená krev 1 Masasumi Kakizaki

Brad a Luke žijí v New Yorku ve čtvrti Five Points. Jsou Irští přistěhovalci a život se s nimi nemaže. Luke má práci v docích, zato Brad práci hledá, alespoň naoko. Vede totiž dvojí život, který před svým bratrem tají.
Začátek série se mi moc líbil, příběh nabitý akcí a všemožnými zvraty.

22.04.2022 5 z 5

Kousnutí Kousnutí Jordie Bellaire

Po minulých událostech musí Buffy a Willow dostat zvláštní artefakt. Město napadla proradná Anya a ukradla zvláštní dýku. Ale předtím provedla se svým pomocníkem Spikem něco hrozného Alexandrovi. Dívky se vydají po stopách tajné mapy do podzemí, kde musí podstoupit větší oběť než čekaly…

27.03.2022 5 z 5