Kate18 Kate18 komentáře u knih

Dědictví Dědictví Bryan Hitch

K lize se přidá Mera, pravě včas… přijdou návštěvníci z budoucnosti, kteří se představí jako děti členů Ligy. V budoucnu svět ovládá Sovereign. A oni přišli požádat své rodiče o pomoc se záchranou budoucnosti světa…

07.08.2022 5 z 5

Nekonečno Nekonečno Dan Abnett

Flash se ocitne v jakési časové smyčce, kdy na něj útočí neznámý muž se slovy, že za všechno můžou oni! Liga je mrtvá a Flash ve smyčce musí zjistit, co se přesně stalo, aby tomu mohli zabránit.

Bezčasí Bezčasí Bryan Hitch

Bezčasí napadli Zemi a mají moc rozmetat Ligu spravedlnosti na kousky. Liga to nevzdává a cestují časem, každý do jiné epochy dějin, aby Bezčasím zabránili vymazat jejich existenci.

Epidemie Epidemie Bryan Hitch

Ligu napadne neznámý hacker, musí se všichni spojit a hackera najít než bude pozdě, mají tip, kdo to může být. Ale realita je nakonec dost jiná.

Hra o tuříny Hra o tuříny Madame Lady

Některé stránky povedené, jiné méně, ale pobavila jsem se.

21.07.2022 4 z 5

Naprostá šílenost Naprostá šílenost Tomáš Kopecký

Krásná knížka, která hezky popisuje, jak se cítí člověk s úzkostmi. Snad přinese větší porozumění pro všechny.

Anna trpí úzkostí, bojí se snad všeho, nejvíc právě úzkosti a strachu. Naštěstí potká Maxe a rozhodne se s ním vydat na neplánovaný výlet.

16.07.2022 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 7 a 8 Ekhö: Zrcadlový svět 7 a 8 Christophe Arleston

Odvazový Londýn
V Londýně dochází čaj a Mravena musí zjistit, kdo krade zásilky z ciziny. Dostane se mezi squattery a zažije pořádný odvaz i s kocovinou. Navíc plné super narážek na známé knihy a seriály..

Siréna z Manhattanu
Mravena jde na večeři a prásk, zase má v hlavě někoho cizího. Snaží se zjistit, co se stalo a komu a pátrání ji zavede do vinného sklepa a pak ještě dál… Dostane se až na charitativní akci plnou významných a bohatých lidí.

15.07.2022 5 z 5

Sága 5 Sága 5 Brian K. Vaughan

Cesta hlavních hrdinů se rozdělil a sledujeme dál jejich osudy. Spolu s tím i osudy Prince i poddaného a všech dosud zúčastněných.

15.07.2022 4 z 5

Sága 4 Sága 4 Brian K. Vaughan

Další díl plný zvratů. Rozvětvené příběhy hrdinů se začínají víc a víc propojovat. A navíc přichází další postavy, které velmi ovlivňují děj. Jsem zvědavá na pokračování.

05.07.2022 5 z 5

Sága 3 Sága 3 Brian K. Vaughan

Miluju to, tak skvělé postavy a každá má svůj příběh. Tentokrát zase něco z příběhu Vůle a malé Sofie. Ale samozřejmě i naší pronásledované rodinky. Tentokrát nás nemine i nějaká ta smrt.

05.07.2022 5 z 5

Sága 2 Sága 2 Brian K. Vaughan

Hodně dobře rozjetá série. Naši hrdinové dál prchají, ale na pomoc jim přijdou nečekaní pomocníci. Příběh se rozvíjí i u jejich pronásledovatelů. Jsem zvědavá, jak to bude dal.

03.07.2022 5 z 5

Berserk 1 Berserk 1 Kentaró Miura

Temná atmosféra a temný středověk, já jsem spokojená.
Hlavní hrdina Guts má cejch a pronásledují ho démoni, to nejsou zcela nejlepší vyhlídky, ale přidá se k němu maličký elf, který leccos zvládne i přes svou velikost. S čím vším se na své cestě bude muset utkat?

03.07.2022 4 z 5

Ghost in the Shell 1 Ghost in the Shell 1 Masamune Shirow (p)

Detailní propracovaná kresba, skvělá vize a příběh. Ovšem kniha se mi nečetla úplně lehce i vzhledem k množství vysvětlivek a poznámek bokem.

Major Motoko se Sekcí 9 řeší několik případů, brání bezpečí státu a odhalují nekalé praktiky. Mimo jiné řeší případ Loutkáře, který se zajímavě vyvine. Nakonec na ně však někdo nastraží past a Motoko se s tím musí vypořádat po svém.

03.07.2022 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Návrat k Dannymu z Osvícení, kam se posunul jeho život. Lidé s osvícením se spolu dokáží spojit i na velké vzdálenosti a tak se Danny seznámí s Abrou Stoneovou. Ta mu předvede, co vše umí její osvícení. Řekne mu, co se jí podařilo zjistit o vraždách malých dětí a že se ji někdo snažil najít. Společně se rozhodnou vyřešit to jednou pro vždy.

Kniha připomíná starší Kingova díla, drží nás v napětí i přes delší rozjezd, který nás vezme přesně tam, kde nás chce mít. Jako bychom tam byli a šlo i o náš život..

24.06.2022 5 z 5

Radiant 1 Radiant 1 Tony Valente

Zajímavý rozjezd série, střapatá a rohatej budou dobrá dvojka, i když mi občas lezou na nervy už v prvním dílu. Hledají a snaží se zničit Nemesis, které se objevují všude možně. Ale důležité je, nevěřte žluté kočce…

24.06.2022 4 z 5

Skrýš Skrýš Masasumi Kakizaki

Skvělá kresba, která plně zachycuje děsivou atmosféru. Příběh plný utrpení a naděje na nový začátek, i když asi ne takový, jaký by si člověk představoval…

24.06.2022 5 z 5

Čáslavská Čáslavská Jan Novák

Kniha vyniká velmi osobitou kresbou a coloringem více méně v základních barvách a bez větších detailů. I tím mě příběh legendy zaujal. Celý příběh o životě paní Čáslavské je velmi silný, stejně jako ona sama.

12.05.2022 5 z 5

The Death and the Strawberry The Death and the Strawberry Tite Kubo (p)

Ičigo Kurosaki je obyčejný středoškolák, až na to, že vidí duchy. Je na to zvyklý. Ovšem jednoho dne mu do života vstoupí zvláštní dívka, která pozná, že není až tak obyčejný. Jsou napadeni zlým duchem a tím se Ičigovi zcela změní život. Rozhodne se Rukie Kučiki pomoci a ona mu předá něco ze svých schopností. Strhující první díl série.

12.05.2022 5 z 5

Načmáranec Načmáranec Serge Lehman

Super noir komiks s úžasnými kresbami. Příběh o Betty, její mamince Maud a její dceři Clare. Betty trpí výpadky řeči, takže občas používá telefon, aby se mohla vyjádřit. Příběh nás zavede do minulosti a začne se vybarvovat historie této zvláštní rodiny. Navíc je tu Načmáranec, který všem nahání strach.

29.04.2022 4 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Další nálož komiksů ze života introvertky, i tentokrát jsem se v mnoha situací našla.

23.04.2022 4 z 5