Kate18 Kate18 komentáře u knih

Frankenstein (komiks) Frankenstein (komiks) LLoyd S. Wagner

Frankenstein se odstěhuje od rodiny, aby mohl studovat. Na univerzitě navštíví pár přednášek, ze kterých ho nejvíc zaujmou přirodní vědy a chemie. Po času stráveném bádáním se začne věnovat i anatomii, protože dostal skvělý nápad, jak by se dalo oživit mrtvé tělo. Na svém projektu pracuje několik let, ale dotáhne ho ke zdárnému konci. Jenže to, co stvořil není takové, jaké si představoval. Jeho monstrum šiří jen zhnusení, strach a smrt. A on se s tím vším musí vypořádat. Přitom jeho monstrum touží jen po společnosti a lásce.

10.01.2020 3 z 5

Wendy mezi Zemí a Nezemí Wendy mezi Zemí a Nezemí Melissa Jane Osborne

Wendy a jeji rodina mají autonehodu, při které jejich auto sjede do jezera. Z vody vyplavou všichni kromě jejího brášky Michaela. Ale Wendy a její druhý bráška John vidí, jak Michael s někým odlétá k nebi. Její rodiče si myslí, že se zbláznila a tak musí navštěvovat paní doktorku. Ve škole si jí konečně všimne kluk, který se jí líbí, ale nedorazí na jejich domluvené rande. Wendy je smutná a raději uteče pryč, zpátky k jezeru. Jak to je s jejím bráškou doopravdy? To se dozví mezi Zemí a Nezemí.

09.01.2020 3 z 5

Můj nejhorší nepřítel Můj nejhorší nepřítel Scott Snyder

Batman se spolu s Two-Facem a jeho lepší polovičkou Harveym Dentem vydává na 800 kilometrovou cestu. Jejím cílem je schovaný lék. Cesta to nebude snadná, protože Two-Face vydal výzvu, kdo zastaví Batmana dostane pořádnou odměnu. Spousta lidí probudí své temné já a jde se pokusit Batmana dostat. Do hry se zapojí i Great White, Black Mask a Penguin, kteří si najmou vlastního zabijáka. K tomu všemu je Batmanovi na stopě celá policie i samotný Jim Gordon! A jediný Batmanův pomocník je mladičký Duke Thomas...

09.01.2020 5 z 5

Černá sféra Černá sféra Rob Williams

Sebevražedný oddíl se vydává na svou další misi. Mají za úkol najít kosmickou zbraň zvanou Černá sféra na tajné ruské základně někde uprostřed oceánu. Na základně na ně čeká spojka, která jim má pomoci, ale není to to jediné, co na ně čeká. Objeví se tam i Vyhlazovací brigáda, jejich ruský protějšek. A Černá sféra není jen tak obyčejná zbraň...

08.01.2020 4 z 5

Joker miluje Harley Joker miluje Harley James Palmiotti

Harley začíná bláznit (jako vážně), tak se rozhodne jet s Ivy na dovolenou ke známému k moři. Tam si užívají plážovou pohodu a bazénový volejbal. Když se vrátí domů, pořád se jí neulevilo a tak vyrazí do Skate clubu. Tam už na ní čeká stará znamá, která se jí chce pomstít za potupu z minula. Naštěstí má Harley svého tajného ochránce, který se jí později odhalí. Tam teprve začína to pravé dobrodrůžo.

Navíc skvělá Čarodějka ze Země Oz a Santova pomocnice!

08.01.2020 4 z 5

Černá orchidej Černá orchidej Neil Gaiman

Černá orchidej je odhalena... a zavražděna. Slušný začátek příběhu. Ale není to tak jasný příběh, jak by se na první pohled mohlo zdát. Černá orchidej není běžná žena, je něco mezi ženou a rostlinou. Po své vražde se opět “narodí” a začne pátrat po své minulosti. Objeví se v domě starého přítele Phila, který se jí snaží popsat její vlastní minulost. Dostanou se i k jejímu bývalému manželovi Carlovi. A k tomu, že není sama, je jí na blízku další malá Orchidej. S tou se vydává pátrat po svém vrahovi a své minulosti. A jejich první cesta vede do Arkhamu, kde se má setkat se starými známými.

06.01.2020 4 z 5

Dýka z Lipu Dýka z Lipu Mike Mignola

Jako vždy skvělý scénář a nádherná kresba. Jsme svědky Abeova prvního samostatného řešení případu poblíž ostrova Saint-Sébastien, kde má za úkol spolu s podpůrnými agenty získat dýku z Lipu. Ti ho podporují z ostrova zatímco Abe musí plavat až k potopenému vraku lodi, na které má být dýka. Když se k lodi přiblízí jeho kolega, něco ho popadne a táhne dolů, to samé se stane i Abeovi.

05.01.2020 5 z 5

Alenka v říši divů (komiks) Alenka v říši divů (komiks) Lewis Helfand

Dnes už dobře známý klasický příběh Alenky, která se bezhlavě pustí za bílým králíkem ve vestě s kapesními hodinkami, který nestíhá. Ocitne se v Říši divů, kde potká Kloboučníka, Kočku Šklíbu, králíka Březňáka a Srdcovou královnu. Čeká ji spousta dobrodružství.

04.01.2020 4 z 5

Smrt: Vysoká cena za život Smrt: Vysoká cena za život Neil Gaiman

Opět se setkáváme se smrtí a jejím pozitivním přístupem k životu. Setká se s mladým chlapcem, který je rozhodnutý spáchat sebevraždu. Stráví spolu celý den a díky optimismu Smrti se seznámí s novými lidmi. Také postkají Šílenou Hettie, která má na Smrt zvláštní požadavek...

04.01.2020 5 z 5

Orbital 3 a 4 Orbital 3 a 4 Serge Pellé

Caleb a Mézoké mají na starost bezpečnost obřadu, který se má konat na zemi. Těsně před začátkem se v nedaleké rybářské vesnici stane neštěstí. Při lovu se něco stane a několik rybářů zemře. Poblíž se objeví pár Rapakhunů, kteří jsou okamžitě mezi podezřelými. Nic nebývá takové, jaké se na první pohled zdá. Strhující konec serie!

02.01.2020 4 z 5

Orbital 1 a 2 Orbital 1 a 2 Serge Pellé

Země vstoupí do intergalaktické organizace po dlouhém vyjednávání. V organizaci jsou jmenováni noví agenti, kteří jsou vysláni na svou první misi. Mají nastolit mír na vzdálené planetě. Jedna z agentů je ale rasy, se kterou měli obyvatelé planety dříve spory, takže vyjednávání o míru nebude tak snadné.

29.12.2019 3 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Christophe Arleston

Mravena a Jurij se kvůli zakázce agentury vydají do Hollywoodu. Tam se nachomítnou k natáčení krásné Normy Jean. Zanedlouho dojde k vraždě, kterou musí za pomoci Mraveniny zvláštní schopnosti vyřešit.

Při své další cestě je přivítá Barcelona se samotným Salvadorem. Zde se střetnou i s jednou velmi zvláštní kočkou. Musí vyřešit záhadná zmizení mladých žen a loupež, do které se zapletla Grácie.

28.12.2019 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Christophe Arleston

Po grafické stránce naprostý skvost! Mravena Draapulová cestuje letadlem. Najednou se před ní objeví zvláštní stvoření. Představí se jako Sigisbert z Motafiume. Sigisbert je Prikón z Ekhö, zastupuje advokátskou kancelář a řekne Mraveně, že je dědičkou po tetě Odelálii. Ukáže se, že Prikóni jsou závislí na čaji a jsou pověstní čajovými pauzami. Tím začíná celé dobrodružství v New Yorku, který není takový, jak ho známe. V duhé čaśti se Mravena kvůli práci přesune do Paříže, kde musí vyřešit jeden zapeklitý případ.

28.12.2019 5 z 5

Podzim Podzim Hubertus Rufledt

Alisik se probudí a kolem sebe má samé zvláštní bytosti. Jsou tu Otylka Šejdračková, Frings, Hořihlav a Generál. Alisik neví, kde se tu vzala. Společníci ji řeknou, že je mrtvá a ona s děsem zjistí, že leží ve svém hrobě. Co je vlastne teďka zač? Na tom tolik nezáleží, hlavní je, že s novými známými může zažít spoustu dobrodružství.

24.12.2019 4 z 5

Královská hra 1 Královská hra 1 Nobuaki Kanazawa

Nobuaki Kanazawa dostane sms od Krále s názvem Královská hra, tuto zprávu dostane každý student 1.B Prefekturální vyšší střední školy v Tamaoce. Ve zprávě stojí, že jde o hru pro celou třídu a proti rozkazu krále není odvolání, navíc je hraní povinné. Každý den o půlnoci všem přijde nová zpráva s označením studentů a úkolem, který mají splnit do následující půlnoci. Jenže s každou další zprávou se úkoly stupňují. Navíc, když někdo úkol nesplní, bude potrestán. A tresty jsou různé...

Trochu předvidatelný, ale i tak napínavý děj. Rozhodně bych se do podobné “hry” nechtěla dostat.

24.12.2019 4 z 5

Ztracená, temná a znuděná (komiks) Ztracená, temná a znuděná (komiks) Robert Reger

Emily je vážně divná. Má ráda temné věci a hlavně Marylina Masona! Neustále ji doprovází pár černých koček.

22.12.2019 3 z 5

Okko: Cyklus vody Okko: Cyklus vody Hub (p)

Zvláštní skupinka, ke které se přidá malý rybář Tikku, se vydá na cestu, aby zachránili Tikkovu sestru Rybičku. Tu někdo unesl a Tikku má o ni velký strach. Naštěstí s sebou mají mnicha se saké. Toho Kami dobře znají. Dostanou se až na daleký ostrov, kde na ně čeká něco nepředstavitelného.

Po grafické stránce je to nádhera. Skvělé kresby a úžasné barvy.

16.12.2019 4 z 5

Zombie - příručka pro přežití: zaznamenané útoky Zombie - příručka pro přežití: zaznamenané útoky Max Brooks

Jak už název napovídá, jedná se o sebrané případy napadení nemrtvých. Už v době kamenné zaznamenali lidé na nástěnných malbách útoky a jejich následky. V každé části historie lidstva se objevil podobný útok, i v té současné...

15.12.2019 3 z 5

Korektor Korektor Jana Kilianová

Sarkastické stripy nejen o práci korektora. Ve spoustě z nich se poznávám, i když mám úplně jiné povolání.

15.12.2019 5 z 5

Hlubina temných strachů Hlubina temných strachů Fran Krause

Zabavné stripy o strachu, který má občas každý z nas. V některých se vážně vidím. Jiný by mě do teď ani nenapadl.. do teď!

11.12.2019 4 z 5