Karolína18 Karolína18 komentáře u knih

Stínka Stínka Daniela Schreiter

Všechny metafory jsou velmi trefně zvolené, grafika nádherná. Tykadla jsou znázorněna jako odlišnost ale zároveň má Stínka tolik společného s ostatními, že to funguje jako zdůraznění, že se nejedná o jiného tvora. Tímto způsobem lze velmi vhodně dětem přiblížit, co je to Aspergerův syndrom. V knize s nachází spoustu různorodých situací, zkrze než můžeme vše pochopit, nebo si to alespoň představit.

23.12.2023 5 z 5

Vánoce v Evropě Vánoce v Evropě Jaroslav Koutský

Hodně zastaralé, není to moc zajímavé počtení, četla jsem jenom z donucení. Jako materiál, s nímž se dá nějak pracovat, je to použitelné.

22.12.2023 3 z 5

O holčičce z jiného světa O holčičce z jiného světa Aharon Appelfeld

Vím, že kniha baví děti přiměřeného věku, nemohou se odtrhnout, je čtivá, drží je v napětí. Pro mě byla asi moc zdlouhavá, události se hodně opakují, ale také jsem trnula, jak příběh dopadne (i když je mi jasné, že dětská kniha má určité parametry). Kluci si s nástrahami samostatného života poradili velmi dobře, hodně se mi líbilo i téma šikany a jinakosti. Dobrodružství, které prožívali, mohlo velmi dobře nastínit danou tematiku, aniž by se autor omezil na pouhá fakta.

20.12.2023 4 z 5

Ztracená duše Ztracená duše Olga Tokarczuk

Toto bylo tak krásné něžná pohlazení. Úžasné ilustrace, které se musí dotknout snad každého, takto před Vánoci ideální záležitost. Navíc myšlenka, která mnou zarezonovala a pomohla si uvědomit, že opravdu není kam spěchat a někdy se člověk musí zastavit, aby měl vůbec možnost žít.

17.12.2023 5 z 5

Korektor Korektor Jana Kilianová

No, nijak mě to neuchvátilo. Nemám nic proti sarkasmu, ale některé pointy byl prostě nepochopitelné. Po přečtení několika prvních stripů se už jen opakují ty samé myšlenku dokola.

17.12.2023 3 z 5

Základní pojmy v péči o kulturní dědictví Základní pojmy v péči o kulturní dědictví Petr Horák

Jako studijní materiál poměrně zdařilá publikace.

16.12.2023 4 z 5

Můj šálek umění Můj šálek umění Katerina Karolik

Opravdu je mi líto, že jsem takové knihy neznala, když jsem byla malá. Moc se mi líbí zpracování, interaktivita. Nenásilnou formou se každý čtenář mnoho naučí.

12.12.2023 5 z 5

Neil Armstrong Neil Armstrong Robert Barber

Kniha je skvělá. Zvládnou ji i děti na prvním stupni. Moc se mi líbil závěrečný přehled těch nejdůležitějších údajů a také úkoly na závěr.

12.12.2023 5 z 5

Keška v galerii Keška v galerii Lucie Poslušná

Toto čtení bylo tak skvělé, je to strašně super nápad, jak dětem přiblížit prostředí galerie ještě předtím, než do ní vejdou. Kniha kloubu angličtinu, umění, výtvarné postupy a mnoho dalšího, snad každý si v ní něco najde.

Ahoj socho Ahoj socho Michaela Matysová

Líbilo se mi, že kniha není přehlcená, text je rozdělen. Dá se to číst na epizody, grafika se mi moc líbila a žákům bude jistě blízká. Celkově ten nápad byl super.

Úvod do památkové péče Úvod do památkové péče Martin Horáček

Publikace byla přehledná a psaná čitelným jazykem, o to více jsem za ni byla vděčná, že pokrývala skoro celé zkouškové okruhy.

Komiksová etiketa Komiksová etiketa Ladislav Špaček

Mně se to líbilo moc a dozvěděla jsem se dokonce nové informace. Pro puberťáky je to super forma, jak se podívat na etiketu jiným pohledem na jako na prudu. Určitě bych to doporučila.

06.12.2023 5 z 5

Mega mamutice Matylda Mega mamutice Matylda Kim Hillyard

Tohle byla snad ta nejkrásnější kniha, kterou jsem za poslední dobu přečetla a ano, je pro děti a ano, těch slov tam zase tolik není, ale přesto má mnoho co nabídnout. Ilustrace jsou skvělé, hraje všemi barvami a velmi vhodně jimi upírá pozornost na pocity lidí/mamutice při prožívání osamění, deprese. Matylda na to kápla a dostala se z toho, ne sama, za pomoci přátel. Mnoho lidí by si z ní mohlo vzít příklad. Však ona z toho pro každého vede cesta... Nebude tak rychlá, ale bude.

04.12.2023 5 z 5

Tři mušketýři (komiks) Tři mušketýři (komiks) Petr Kopl

Suprová cesta, jak dostat do podvědomí žáků a mladších lidí tuto knihu. Nejen že zase tolik neodbočuje v dějinách, ale ještě je sem dodán humor. Opravdu jsem se při čtení bavila.

04.12.2023 5 z 5

Dědečku, vyprávěj o Česku Dědečku, vyprávěj o Česku Ladislav Špaček

Podle je tato kniha opravdu vhodná pro první stupeň. Moc se mi líbilo grafické zpracování. Trochu bojují s množství informací, u kterých bych si nebyla jistá, i s ohledem na jejich náročnost, pro jak staré děti by byly vhodné. Každopádně kniha může být přínosná i pro dospělého čtenáře, vzhledem k obsáhlým textům.

03.12.2023 5 z 5

Kája a Claudie: Hra na štěstí Kája a Claudie: Hra na štěstí Michaela Fišarová

U podobných příběhů se mi chce vždycky brečet nad tím, jak se děti stávají oběťmi světa dospělých a jejich jednání na ně doléhá tak, jak by nikdy nemělo. Pokud se děti adaptují na novou situaci, dospělí se rozhodnou, že ji zase změní a posunou tím negativním směrem. Přínosné bylo zapojení autisty Románka, paní učitelka s ním uměla moc dobře pracoval, ale TETA a její přístup ke komukoli? Absolutně nezdravý a nežádoucí, od první stránky jsem si přála, aby se taková osoba pedagogickému prostředí raději vyhnula.

02.12.2023 5 z 5

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Art Spiegelman

Skvělý zdroj pro žáky, jak se dozvědět více o historii. Své hodnocení odvíjím o toho, že jsem se do příběhu nemohla začít, spoustu věcí mi tam přišlo spíše nevhodné pro děti, než nutné pro dokreslení atmosféry a dobových reálií.

30.11.2023 4 z 5

Sibiřské haiku Sibiřské haiku Jurga Vilė

Tato kniha je velký čtenářský zážitek. Přečetla jsem toho už opravdu hodně, a proto velmi uvítám, když mě kniha umí něčím překvapit a to Sibiřské haiku opravdu umí. Formálně je kniha pecka, určitě bude žáky bavit. A tematicky? Docela smršť. Nenudíte se ani na jedné straně, autorka/ky přichází neustále s novými náměty. Řeší se nové podněty, co by asi mohla zažívat parta dětí ve vyhnanství na Sibiři. Ke konci to začíná, pokud to vůbec jde takto říct, nabírat tragičtější a tragičtější notu. Celá ta linka s haiku dodává knize cizokrajný ráz a tajemno. Rozhodně budu knihu doporučovat.

13.11.2023 5 z 5

Proč nejsi jak chlapi v práci, vole? Proč nejsi jak chlapi v práci, vole? Vendula Chalánková

No, bavila mě asi jedna desetina, zbytek docela trapnohumor. Neříkám, že mě nebaví, ale asi ne v této formě.

05.11.2023 2 z 5

Ženitba Ženitba Nikolaj Vasiljevič Gogol

Na své stáří je drama až nezvykle aktuální. Až mě překvapilo, jak moc úchylné a chlapácké to místy bylo. Samozřejmě to neukazuje manželství v úplně dobrém světle, ale humoru je zde dostatek. Každopádně by bylo nejlepší hru vidět, ale i čtení představuje obrovský zážitek.

18.10.2023 5 z 5