karoli77 karoli77 komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Kniha krásná, nemohla jsem se odtrhnout. Krásně vykreslené postavy, reálný děj. Inspirovala mne k přečtení dalších knih autorky.

20.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Hrozně jsem se těšila na další knihu od paní Mornštajnové... jenže tentokrát to bylo trochu zklamání. Ano, autorka umí skvěle pracovat s charaktery lidí a popisovat dobu i jednotlivé postavy, to je pravda. Ale mě tentokrát prostě chyběl příběh, byl tam slibný začátek, ale žádná pointa, jakoby najednou došla chuť psát... Tahle kniha pro mě jednoznačně nejslabší, už se k ní nejspíš nevrátím, což o ostatních říct nemůžu... Nevím, za co dávají ostatní tak vysoké hodnocení, pro mě max za dvě až tři hvězdy.

03.05.2019

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Čte se rychle, ale nedokážu pochopit tu naivitu hlavních hrdinů. Jako vážně? Takhle promrhat potenciál, nevěřím, že tohle jsou prototypy dnešních třicátníků. Příběh měl spoustu možností, jak ho rozvinout do senzačního románu, ale místo toho je povrchní, naivní, nenutí čtenáře přemýšlet, snad se jen divit, ze je tohle vážně možné. Knihu bez lítosti posílám dál, čekala jsem mnohem víc.

25.01.2019

Johana Johana Pavla Horáková

Právě jsem dočetla a jsem zklamaná. Vážně takhle žijí dnešní ženy? Nemyslím si. Jsem vrstevnice Johana, ale z jejího žití mám jen pocit marnosti. Čte se rychle, ale myslím,že příběh mohl být mnohem propracovanější, tohle je depresivní čtení bez naděje. Kniha u mě v knihovně nemá místo, posílám bez lítosti dál.

25.01.2019

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Do knihy jsem se nedokázala začít, přišla mi strašně jednoduchá, nepropracovaná, jako kdyby jí psal student střední školy. Nedočetla jsem a ani se k ní nebudu vracet, ztráta času. Mám ráda knihy českých autorů z českého prostředí a anotace mne vyloženě navnadila, nicméně vysledek byl opravdu zklamání.

18.01.2019

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Na nového Hartla jsem se těšila, je to můj oblíbený autor. Malý pražský erotikon už ale asi nepřekoná, ale tím nechci říct, že by se mi Nejlepší víkend nelíbil, byl prima a určitě se k němu budu vracet. Dávám pět hvězd.

29.10.2018 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Jako všechny knihy autorky, vtáhne vás do děje a nedovolí knížku odložit, tahle spisovatelka prostě vážně umí.

10.10.2018 5 z 5