Karma011 Karma011 komentáře u knih

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Fascinuje mě, jak u téhle knihy naskakuje hodnocení i komentáře. To jsem snad neviděla u žádného začínajícího autora. Ale autorka má asi výhodu v tom, že pracuje v nakladatelství a vede ten "dívčí" spolek. Co se týče příběhu, je to velký špatný, ale asi má šanci zalíbit se velice nenáročným čtenářům. Koukám, že v komentářích je jich tady poměrně dost, takže svoje čtenáře si to zřejmě najde. Příběh je sám o sobě velmi podprůměrný, stejně tak jazyk. Jak už tady bylo řečeno, od zaměstnankyně vydavatelství bych čekala vyšší úroveň. Krása jazyka se v tomto případě smrskla na slovo "TRAPNÁ" a už tam zůstala. Budu se opakovat, ale hlavní postava Mei je opravdu příšerně dětinská. Celá ta romance byla jedna velká patlanina, která dohromady nedává žádný smysl a chování postav bylo často v rozporu s logikou. Ty vztahy mezi hrdiny jsem naprosto nechápala, nedokála jsem si je reálně představit. Navíc k tomu všemu si přečtěme milion klišé, neoriginalitu a nevyzrálost textu. Dohromady z toho vychází paskvil.

Jsem si celkem jistá, že i romance pro mladé se dá napsat kvalitně, chytře a vtipně, ale tady se to bohužel opravdu nepovedlo. Tady je snad vše špatně, od postav přes příběh až po jazyk. Knihu asi ocení především ta autorčina fanouškovská základna z instagramu, u obyčejných čtenářů s velkou pravděpodobností neuspěje.

15.10.2020 odpad!

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

HP je prostě zárukou dobrého čtení... Fantazie autorky je obdivuhodná.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Parádní příběh!

07.05.2020 5 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Kniha v čtenáři budí pocit, že to bude fakt něco úžasného... Hlavně, když se podívá na obálku a přečte si anotaci. Umí autor psát? Umí! A dost dobře. Jazyk se mi hodně líbil! Celkově je svět zajímavý, ale prostě ne úplně domyšlený. A postavy mně osobně byly vzdálené. Nedokázala jsem se do nich vcítit a jejich osudy mě nechaly naprosto chladnou. Milá, jednodušší a spíše dětská fantasy. Kdyby to bylo víc propracované, byla by to parádní záležitost.

26.11.2019 3 z 5

Město duší Město duší Martina Čekalová

Nesedlo mi to. Četla jsem mnohem lepší prvotiny a tuhle nepovažuji ani za dobrou. Čtivost se autorce upřít nedá, to mi však nestačí. Asi mám vyšší nároky než ostatní, ale vadilo mi, že je to příběh zase jako přes kopírák. Klišé nad klišé! Jen bych ráda věděla, kde je ta originalita, kterou ostatní zmiňují, já ji tam totiž nenašla. Styl psaní ani nevím, jak vlastně hodnotit... Asi taková lepší slohovka. Zklamání prostě.

26.11.2019 1 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Ta kniha mi zlomila srdce! Nádherně napsáno. Tolik krásných myšlenek... Podle mě nejlepší Greenovo dílo!

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Úžasně napsáno... Přečteno jedním dechem a můžu říct, že mi tahle kniha ještě dlouho zůstane v paměti. Geniální.

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

Čteno dávno, ale pořád si tu knihu živě pamatuji. Čtivé, napínavé, syrové... Konec mě tenkrát dostal. Za mě parádní příběh. Má skvělou atmosféru i postavy. Viděla jsem i film... Líbilo se mi obojí.

02.05.2020 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

No... Těšila jsem se na knihu, protože Hvězdy nám nepřály jsou tak parádní! Přijde mi, jako by tuhle knihu psal jiný autor. Marně jsem v ní hledala ty krásné myšlenky, které jsem našla ve Hvězdách. Celkově bych knihu zhodnotila tak, že neurazí, ale ani nenadchne.

07.05.2020 2 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Maximální blbost!

26.11.2019 odpad!

Clarity Clarity Karolína Bendová

Kniha, u které by mi nebylo ani líto, kdybych ji spálila.

26.11.2019

A v ní stín A v ní stín Kateřina Hurtová

Mně se to hodně líbilo... Hlavně styl, jakým kniha byla psaná. Myslím, že autorka talent má. Jen to chtělo víc stránek. Víc propracovat celý příběh a bylo by to perfektní.

02.05.2020 3 z 5