karinga karinga komentáře u knih

Listonoš vítr Listonoš vítr Radek Malý

Nádherné básničky, které se líbí i nám velkým a navíc doplněné překrásnými barevnými ilustracemi :)

08.03.2014 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Možná to bylo tím, jak je kniha krátká, nebo tím, že to má být detektivka, ale nebavila mě zas tolik jak je u Kinga běžné. Oceňuji první polovinu knihy plnou slangových výrazů, ale druhá půlka už byla taková nijaká, i když kluk na vozíku byl prima.. Na můj vkus moc málo duchařina. King to umí i líp.

22.01.2014 4 z 5

Snílci a vrahové Snílci a vrahové František Langer

Pěkný výbor "čtivých" povídek. Obzvlášť se mi líbila první a poslední povídka - Muž, který se ztratil v své utopii a Mrtví chodí mezi námi. Určitě si od Langera budu chtít přečíst něco dalšího.

07.12.2013 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Václav Řezáč (p)

Působivý psychologický román. Máte pořád pocit, že by se to v Karlovi mohlo zlomit a ono...

03.10.2013 4 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Konec cesty, konec Paprsku, který spojuje Medvěda Šardika a Želvu Maturina skrze Temnou věž. Konec něčeho geniálního, nad čím strávil přes třicet let a já několik týdnů. Srdce mi divoce buší, jako bych šla po těch točitých schodech věže spolu s Rolandem (který vypadá určitě jako Clint Eastwood), v očích slzy, protože ani Jake není tak úplně pryč.

Je to všechno.
Stačí to.
Říkám díky, sai Kingu.
Dlouhé dny a příjemné noci.

18.09.2013 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Vždycky, když to čtu, slyším hlas Rudolfa Hrušínského.„Nikdo nebude trpět, spasím je všecky. Všecky je spasím! Celý svět…“

29.07.2013 5 z 5

Pouť krkonošská Pouť krkonošská Karel Hynek Mácha

Byla jsem příjemně překvapena. Máchu má většina lidí zaškatulkovaného, ale tímhle se vymyká.

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

King ukázal, že i v čtyřiašedesáti letech má co říct. Umí postrašit.
Napíná. Téměř osm set stránek není problém zhltnout na pár posezení a pak přijdou otázky.
A ten závěr se mu moc povedl.

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Říkám díky sai Kingu.
„Říkáš pravdu?“ zašeptal Tim.
„Pravdu, jako že Želva drží svět.“
Stephen King: Závan klíčovou dírkou (s. 198

Dlouho očekávaný v pořadí osmý díl cyklu Temná věž, který ale patří někam mezi Čaroděje a sklo a Vlky z Cally... tedy by se dal označit jako Temná věž 4 a 1/2.Kniha je rozdělena do tří podčástí- tří samostatných příběhů. První a nejdůležitější informace - nejedená se o horor. Spíš o tři krásné příběhy a každý z nich trochu jiný. Jestli nějaký žánr v Temné věži dosud chyběl, tak to byla pohádka. Pohádka o statečném Timovi plná zázračných tvorů, bílé i černé magie a zmutovaných bahenních lidí se četla skoro sama. A až jednou budu mít děti, možná jim budu také číst Závan klíčovou dírkou. Potěšil mě, pokud se to tak dá vůbec říct, kouzelník Randall Flagg, který se objevil už v knihách Dračí oči, Svědectví a některých dílech Temné věže (především v tom prvním - Pistolník).
Kingovi se povedlo stvořit něco krásného s dobrým koncem. Dobrý konec je věc vzácná a je třeba ji hýčkat. Jen škoda, že ten konec přišel tak brzy. Kniha je totiž opravdu krátká.

Bezvadný den Bezvadný den Ivan Klíma

Ráda si v knihách podtrhávám "povedené" věty, pasáže. U čtení této knihy bych jí musela podtrhnout dobrou polovinu a proto tleskám. Skvostné.

Dům U tonoucí hvězdy Dům U tonoucí hvězdy Julius Zeyer

Autobiografie, romantické prvky, filozofické pasáže- krásně tajemná novela.

Peklo (a jiné pražské obrázky) Peklo (a jiné pražské obrázky) Zikmund Winter

Povídka založená psychologické charakteristice vášně vedoucí až ke zločinu. A zločinu, který nelze odpustit a odčinit. Přiznám se, že mě příběh hluboce zasáhl a ještě pár dní nutil přemýšlet...