KAREL6725 KAREL6725 komentáře u knih

Muž z Everestu Muž z Everestu James Ramsey Ullman

Paměti šerpy Tenzinga , který , s Hillarym byl první na Everestu. I po tolika letech se jedná o kvalitní četbu. Plný počet hvězd , doporučuji .

15.05.2018 5 z 5

Červená šakalice - O neobvyklém přátelství dvou nesmiřitelných šelem Červená šakalice - O neobvyklém přátelství dvou nesmiřitelných šelem Šen Š-si

Kniha se mi líbila , čtivá , poutavá, poučná. I když kniha je pro mladší generaci , opravdu se mi to četlo dobře. Za mě plný počet hvězd. A kdyby tady vyšli další knihy od autora tak bych je koupil. Největší potíž s knihou byla ji sehnat.

Masky apokalypsy Masky apokalypsy Robert R. McCammon

Fakt nevím jak tato kniha mohla tak dlouho unikat mojí pozornosti. Tohle se mi četlo velice dobře , čím drsnější a děsivější tím lepší. Nářez kniha , plný počet hvězd a kdyby to mělo pokračování tak bych se vůbec nezlobil. Pro mě lepší než Cesta.

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Kniha naprostá pecka , tohle se četlo samo. Já měl smůlu před lety jsem viděl film a až ted jsem četl knihu. Kniha plný počet hvězd , nedá se srovnat s filmem , to je odpad. Tohle je surové, drsné , čtivé, kdo má rád postapo a nečetl vřele doporučuji .

Vlci u dveří Vlci u dveří Jamie Dutcher

Tady už všichni všechno napsali. Pěkná kniha , s krásnými fotografiemi o lidech co se žily s vlčí smečkou místy dojemný příběh o těchto krásných zvířatech. Místy smutný, plný zajímavých informací. Tohle stojí rozhodně stojí za přečtení. Knihu jsem sehnal úplně bez problému k sehnaní je. Plný počet hvězd.

Rommel: Liška pouště Rommel: Liška pouště David Irving

Co napsat . že Irving patří mezi nejlepší anglické historiky. A jeho knihy patří k těm lepším. Jinak to není u téhle knihy o polním maršálovy Rommelovy. Podle nejlepší kniha o Rommelovy co vyšla . Doporučuji stojí za přečtení, plný počet hvězd. Velký válečník , statečný muž , milující otec, škoda , že ho Ada nechal zlikvidovat.

Relikvie Relikvie Lincoln Child

Čteno po druhé po spoustě let . Bavilo mě to jako poprvé .Prostě parádní příběh napínavý , čtivý , pokud vás kniha chytne tak ji neodložíte dřív než to dočtete. Což byl můj případ . Doporučuji , plný počet hvězd , rozhodně lepší ,než některé knihy od Kinga . Tak že hurá na druhý díl.

Krvavé oko Krvavé oko Giles Kristian

Pro Vikingy mám slabost , nejhorší bylo tuhle knihu sehnat , po tře letech se podařilo a vyplatilo se . Příběh chlapce Osrika , který se dostane mezi vikingské válečníky. Co napsat bavilo mě to moc , je to velice čtivé a dobrodružné čtení. Za mě plný počet hvězd doporučuji rozhodně stojí za přečtení .Zbývající díly mám . Pokud se k téhle knize dostanete neváhejte . Rozhodně tak dobré jak Kladivo a Kříž.

10.04.2018

Divoká planeta Divoká planeta Václav Šilha

Po knize Blízká setkání , jsem začal shánět další knihy Petra Slavíka. Tak nádherné fotografie , se jen tak nevidí. Nádherná kniha , plná překrásných fotografií. Doporučuji tahle kniha se musí vidět , plný počet hvězd je jasná volba.

10.03.2018 5 z 5

Velké himalájské dobrodružství Velké himalájské dobrodružství Maurice Herzog

Pro mě jedna z prvních knih , kterou jsem četl o osmitisícovkách. I po tolika letech patří rozhodně k těm lepším knihám , které u nás vyšli o zdolávání Himálaji , čteno poprvé za bolševika , i dnes kniha neztratila nic na čtivosti . Za mě plný počet hvězd , doporučuji stojí za přečtení .

26.02.2018 5 z 5

Annapurna - 50 let expedic do zóny smrti Annapurna - 50 let expedic do zóny smrti Reinhold Messner

Messner v té nejlepší formě , kniha o zdolávání Annapurny. Poutavě napsaná kniha , navíc doplněna mnoha fotografiemi. Za mě plný počet hvězd , takových knih kdyby bylo víc. Doporučuji rozhodně stojí za přečtení.

Pohřbeni v oblacích Pohřbeni v oblacích Amanda Padoan

Pěkně napsaná kniha se smutným příběhem o partě pitomců , kteří se chtěli za každou cenu vydrápat na vrchol K2. Ve 14 hodin se otočíme a jdeme zpátky , jasný ,jasný. Neotočili a skončili. Rozhodně stojí za přečtení , doporučuji . Plný počet hvězd . Nejvíc mě pobavila taškařice při výstupu z fixními lany , když jim došla , to snad nejde ani vymyslet.

Himálajští tygři Himálajští tygři Fritz Rudolph

Jedna z nejlepších knih o horolezectví v Himálaji , navíc nádherné ilustrace od pana Buriana . Od vyjití této knihy uplynulo spoustu času a vyšlo spoustu knih na toto téma , ale žádná nedosahuje kvalit Himálajských tygrů. Za mě plný počet hvězd a dalších pět za ty nádherné ilustrace. Doporučuji rozhodně stojí za přečtení. Chlouba mojí knihovny.

Blízká setkání Blízká setkání Petr Slavík

Na knihu jsem narazil čirou náhodou, v antikvariátě. Kniha mě na první pohled uchvátila fantastické fotografie , snad nikdy v životě jsem neviděl tak krásnou knihu plných nádherných fotografii . Prostě nádhera , plný počet hvězd je samozřejmost. Tahle kniha se musí vidět.

24.02.2018 5 z 5

Ostrov pokladů Ostrov pokladů Robert Louis Stevenson

Moje nejoblíbenější kniha z dětství , dobrodružství Jima Hawkinse na Ostrově pokladů. Klasika dobrodružné literatury, pro mě jedna z nejlepších dobrodružných knih co jsem kdy četl. Čteno několikrát , filmové zpracování Heston a Bale bylo nádherné. Proto plný počet hvězd , tenhle příběh nikdy nezestárne . Prostě nádhera.

Zlato kapitána Flinta Zlato kapitána Flinta Arthur Douglas Howden Smith

Ostrov pokladů patřil k mým nejoblíbenějším knihám vlastně ten příběh mám rád dodnes. Zlato kapitána Flinta opravdu v ničem nezůstává pozadu za ostrovem . Zajímavý příběh , skvělé postavy , dobrodružný , napínavý děj. Tohle se četlo samo , dokud jsem to nedočetl nebyl jsem schopen knihu odložit . Nádhera za mě plný počet hvězd ,kdyby to mělo víc stran vůbec bych se nezlobil. Doporučuji rozhodně stojí za přečtení , pobaví všechny co mají rádi dobré dobrodružné příběhy . Tohle se dá číst v jakémkoliv věku . Návrat na Ostrov pokladů návrat do dětství . Prostě skvělá kniha.

Vraky plné pokladů Vraky plné pokladů Milan Vároš

Na tuhle knížku jsem narazil náhodou v antikvariátě. Kniha o desítkách lodí , které potkala tragédie a skončili na mořském dně. Od antických vraků , přes španělské galeony až po zmizelé plachetnice nebo křižníky. Kniha o archeologických nálezech ze dna moří nebo oceánu. Kniha plná zajímavých informací, doplněna o fotografie , kresby , mapky a popisy co předcházelo k tomu , že se zmíněná lod potopila. Nádherná kniha plná zajímavých příběhů a fotografií . Jsem rád že jsem tuhle knihu koupil a za mě plný počet hvězd. Rozhodně doporučuji , stojí za přečtení .

Invaze Invaze Miloš Hubáček

Pro všechny co si oblíbily knihy pana Hubáčka. Popis vylodění v Normandii, od českého autora. Jako vždy perfektní , čtivé napínavé , plné informaci , mapek nákresů , fotografii, prostě lahůdka. Jedna z nejlepších knih o invazi co kdy vyšla. Doporučuji všem co nečetli, plný počet hvězd.

16.02.2018 5 z 5

Válka končí v Pacifiku II – Dobývání Okinawy Válka končí v Pacifiku II – Dobývání Okinawy Miloš Hubáček

Tak že nejhorší bylo tuhle knihu sehnat , bože to byla fuška, ale zadařilo se a vyplatilo se . Dočteno , nádhera. Když shrnu celou sérii , tak autorovy knihy jsou nejlepší. Četl jsem paměti amerických pilotu , Japonských pilotu. Paměti námořníků , paměti různých vojáků , očitých svědků bojů. Nic nepřekoná tuhle sérii o bojích v Pacifiku, o konfliktu USA - Japonsko . Navíc potěší , že je od českého autora. Nezbývá nic , než poděkovat autorovy za tuhle úchvatnou sérii. Děkuji , jsem rád , že jsem mohl tohle číst.

16.02.2018 5 z 5

Válka končí v Pacifiku I – Pevnost Iwodžima Válka končí v Pacifiku I – Pevnost Iwodžima Miloš Hubáček

Jako vždy perfektní čtení, jen slova chvály a nadšení. Čtivé , napínavé , plné zajímavých informaci, vysoká odbornost , detailní popisy bitev. Plný počet hvězd .