Válka končí v Pacifiku II – Dobývání Okinawy

Válka končí v Pacifiku II – Dobývání Okinawy https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145051/bmid_valka-konci-v-pacifiku-ii-dobyvani--Jrw-145051.jpg 5 40 2

Pacifická sága série

< 6. díl

Pokračování a završení předchozích titulů „pacifické“ řady, které se zabývá událostmi odehrávajícími se od ledna do září roku 1945 s důrazem na námořní operace. Kromě vylíčení rozhodujících vojensko-politických momentů určujících průběh války v Tichomoří postihne i nasazení sebevražedných pilotů kamikaze, potopení největší bitevní lodi na světě Jamata, potopení amerického křižníku Indianopolis, zničující nálety na Japonsko, účast ponorek v námořních bojích a řadu dalších událostí charakteristických pro válku v Tichomoří.... celý text

KAREL6725
16.02.2018 5 z 5

Tak že nejhorší bylo tuhle knihu sehnat , bože to byla fuška, ale zadařilo se a vyplatilo se . Dočteno , nádhera. Když shrnu celou sérii , tak autorovy knihy jsou nejlepší. Četl jsem paměti amerických pilotu , Japonských pilotu. Paměti námořníků , paměti různých vojáků , očitých svědků bojů. Nic nepřekoná tuhle sérii o bojích v Pacifiku, o konfliktu USA - Japonsko . Navíc potěší , že je od českého autora. Nezbývá nic , než poděkovat autorovy za tuhle úchvatnou sérii. Děkuji , jsem rád , že jsem mohl tohle číst.

OldřichHanton
22.06.2017 5 z 5

Přestože poslední dva díly své "pacifické série" napsal Miloš Hubáček až dvacet let po vydání toho úplně prvního, rozhodně si udržel svůj styl, čtivost a faktografickou přesnost. Jedná se asi o nejlepší česky psané populárně naučné knihy k tématu. Kdo se chce něco dozvědět od Perl Harboru po kapitulaci Japonska, měl
by po nich rozhodně sáhnout.