Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Osvícení Osvícení Stephen King

Ak nerátam Geraldovu hru (ktorú nerátam, keďže som ju nedočítala;), tak The Shining je moja prvá kingovka. A ešte aká. Ja som teda nadšená, lebo takto strašidelný príbeh som dávno nečítala. Naposledy asi The Strain, čo už bolo dávno. Takže táto kniha je pre mňa isto prekvapením, teda prekvapila som samu seba, že sa mi tento žáner páči. Teraz si idem pozrieť film :) AJ
PS: Tak, film je na prd. Jack Nicholson ma vytáčal riadne, lebo odobral Jackovi Torrancovi srdce, ktoré v knihe mal. Kto si prečítal knihu, ostaňte len pri nej. Úplne to stačí :)

05.03.2016 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Kniha Dracula sa mi lubila. Pacil sa mi styl dennikovych zapiskov. Aj ked to nebolo az take hororove pre mna. Teda zaciatok, ked som sa vzila do situacie Jonathana Harkera, no tak keby som sa ocitla v jeho situacii, tak neviem neviem. Vizia upirov v 21.storoci ma pre mna skor vtipny charakter (vdaka niektorym kniham a serialom). Ale inac ok, pacili sa mi opisy krajin. Autor velmi pekne opisuje zenske hrdinky a celkovo vztah muzov k zenam, ktori sa k nim spravaju s utcou a respektom. Take gentlemantske:) Som rada, ze som si tuto knihu precitala.

18.06.2013 5 z 5

Tento príbeh Tento príbeh Alessandro Baricco

Ďalšia výborná kniha od Baricca. Nemôžem si pomôcť, ale tento autor mi nejako učaroval. Téma tohto príbehu mi nie je vôbec blízka, ale autor vie ako na to, aby zaujal aj takého čitateľa. Hlavným hrdinom je chlapec meniaci sa na muža Ultimo. Spoznávame jeho detstvo, rodičov a domov, neskôr s ním prežívame hrôzy 1.svetovej vojny, jeho život po vojne, jeho životnú lásku a nakoniec sledujeme či sa jeho sen o pretekárskej dráhe splní alebo nie. Je to dojímavý príbeh života jedného obyčajne neobyčajného chlapca. Kto má rád tohto autora, tak by si ju jednoznačne mal prečítať:)

18.06.2013 5 z 5

TGM TGM Zdeněk Ležák

Skvelé spracovanie života TGM, určite vhodné aj pre mladšieho čitateľa, ideálne na zoznámenie sa s touto významnou osobnosťou. Podobne ako pri Milade Horákovej, forma komixu bola super, pekné ilustrácie a pútavý život. Určite odporúčam.

11.04.2023 5 z 5

Vlk menom Tulák Vlk menom Tulák Rosanne Parry

Krásny príbeh zo života jedného vlka, doplnený nádhernými ilustráciami ako aj faktami o živote vlkov.

26.12.2022 4 z 5

Umenie byť učiteľom Umenie byť učiteľom Peter Bero

Motivačná kniha pre učiteľov obsahuje niekoľko zaujímavých a povzbudivých myšlienok.

30.09.2022 3 z 5

Rozprávky z červenej ponožky Rozprávky z červenej ponožky Jaroslava Blažková

Veľmi podarené rozprávky z ponožky. Originálne, zábavné aj poučné, ilustrácie sú tiež fajn a spätná väzba od detí (5-6 rokov) bola pozitívna. Po skončení ju chceli čítať od začiatku :) Odporúčam.

19.09.2022 5 z 5

Kubko ide do škôlky Kubko ide do škôlky Christian Tielmann

Podobne ako pri Terke, aj knihy o Kubkovi môžu pomôcť deťom aj rodičom správne navigovať a spracovávať určité nové situácie.

05.09.2022 3 z 5

Magdaléna a psík terapeut Magdaléna a psík terapeut Lisa Papp

Tretia kniha v tejto sérii, pre mňa prvá, ale veľmi pekne spracovaný príbeh o pomáhaní starším ľuďom. Keď nájdem v škôlke aj predošlé diely, určite ich prečítam.

20.07.2022 5 z 5

Nepripojená rodina Nepripojená rodina Amélie Javaux

Veľmi podarené dielo, veľmi aktuálne pre dnešné rodiny.

20.07.2022 4 z 5

Ďalšia skvelá kniha od Stefánssona. Príbehy rôznych ľudí z malej dedinky na Islande, spracované opäť výborne. Odporúčam tohto autora.

06.07.2021 5 z 5

Sila rozumu v bláznivej dobe - Manuál kritického myslenia Sila rozumu v bláznivej dobe - Manuál kritického myslenia Ján Markoš

Čítajúc túto knihu uprosted toho, čo sa deje na Slovensku nie len počas týchto posledných dní, ale celkovo asi od začiatku pandémie, a z času na čas, čítajúc diskusie na fórach či fb, tak by som túto knihu asi doručila do každej domácnosti ako povinné čítanie. Perfekne spracovaná, tématicky zahŕňa všetko potrebné, určite môžem len odporúčať!

05.01.2021 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Čo dodať, Pratchett je jednoducho pán spisovateľ a toto je ďalší z jeho skvostov :)

04.03.2019 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Túto knihu som dostala od kamarátky na narodeniny s tým, že čítala recenzie a že je to vraj super kniha. A mala pravdu! Jedna z najlepších kníh aké som čítala. Asi sme všetci vedeli akým smerom tento príbeh pôjde a aký koniec je pred nami, ale v duchu som si hovorila, nech má tento príbeh happy end. No na druhej strane, zmena povahy a osobnosti akou Charlie prešiel po operácii, bola dosť výrazná, no nebola to úplne zmena k lepšiemu a ja som si kládla otázku či to stálo za to. No podľa Charlieho slov, bol šťastný a vďačný aspoň za ten čas, ktorý mal ako "normálny" človek a že mohol pomôcť ľuďom podobným jemu. Ozaj hlboký príbeh z ktorého sa môžeme veľa naučiť. Odporúčam.

21.01.2018 5 z 5

Polícia Polícia Jo Nesbø

Toto bola parádna jazda. Záverečná, ak to teda bude záverečná kniha o Harrym, bola skvelá, čo do príbehu aj čo sa postáv týka. Ako čitateľ som si niekoľkokrát myslela, že som prekukla Nesbove triky, ale trafila som sa len v jednej veci ;) Má skrátka talent, dokáže vás vtiahnuť do deja, obľúbite si jeho postavy, ktoré sú ľudia z mäsa a kostí, majú kopu problémov. Osobne si myslím, že by bola škoda nepokračovať, hlavne ak vezmem do úvahy 2 predposledné odstavce poslednej kapitoly. To si jednoducho žiada ďalšiu knihu. No Polícia, ak je posledná, tak je to skvelá bodka na koniec. Odporúčam.

20.09.2016 5 z 5

Klub nenapraviteľných optimistov Klub nenapraviteľných optimistov Jean-Michel Guenassia

Dať menej ako 5 hviezd? NEMOŽNÉ! Toto je kniha, z ktorej vo vás niečo asi navždy ostane. Ja som bola vo Francúzku (prstom na mape) a skrze túto knihu. Bývala som u Michela, bola súčasťou jeho rodiny, jeho radostí, jeho starostí a bolestí (ktoré by žiadne dieťa nemalo v rodine prežívať). Postupné odkrývanie minulosti jednotlivých postáv bolo písané skvele a ja ako čitateľ som chcela vedieť aj to, čo nebolo napísané, to, čo bolo ďalej nie len pre Michela, ale aj pre ostatných členov klubu. Klobúk dole pred týmto autorom, ktorý napísal úžasný príbeh o ľuďoch, ktorý žili v ťažkej dobe a ktorí trpeli tak, akosi väčšina z nás nedokáže ani len predstaviť. Odporúčam!

13.09.2016 5 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Uz som to povedala viackrat, ale pri tejto knihe plati, ze je to jedna z najlepsich knih, ake som kedy citala. Obsah je brutalny, ci uz sa na to divate z pohladu rodicovstva alebo deti. Vztah Kevina a jeho mamy a Kevina s otcom od utleho detstva bolo velmi zaujimave citanie, miestami som len krutila hlavou a nechapala. A ten koniec, no som myslela, ze spadnem zo stolicky. Odporucam vsetkymi desiatimi!!!! AJ

22.06.2016 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Trvalo to síce dlhšie ako som predpokladala, ale konečne som dočítala. Pre mňa osobne veľké prekvapenie a súhlasím s názorom, že táto kniha je jedinečná. 1125 strán v angličtine dalo zabrať, ale stálo to za to. Anjin-san John Blackthorne zažil jedno neuveriteľné dobrodružstvo a ja ako čitateľka som všetko prežívala s ním. Odvaha a oddanosť Mariko-san, nuž, bola to žena ako sa patrí. Lord Toranaga, nuž ten bol riadne múdry a šikovný beťár, ktorý prekábatil aj mňa. História zmiešaná s tvorivosťou autora a výsledok je jedna riadne vydarená kniha. Môžem len a len odporučiť. A pre milovníkov Japonska a jeho kultúry, je to ozaj informatívny príbeh. AJ

10.04.2016 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Uf, tak to bolo čítaníčko :) Teda svet, v ktorom sú zakázané knihy, v ktorom je intelekt a individualita nechcená ... Nuž som rada, že je to len príbeh. Skvele napísaná kniha, postavy Guya a Clarrisy mi boli veľmi sympatické a držala som im palce. Miestami išli telom aj zimomriavky. Odporúčam všetkými desiatimi!!! AJ

08.03.2015 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Dokonalé zobrazenie sveta a spoločnosti. Vynikajúca kniha! Určite si ju ešte niekoľkokrát prečítam :) AJ

08.04.2014 5 z 5