Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Čierny opál Čierny opál Victoria Holt (p)

Tretia kniha z mojej knižnej výzvy na tento rok, pre mňa zasa neznáma autorka a kniha, ktorú by som si sama nevybrala, ale nebolo to až také zlé ako som čakala. Je to taká oddychovka, príbeh Carmel bol celkom zaujímavý, koniec sa dal predvídať, ale tak očakávania neboli vysoké. Ale musím sa priznať, že preklad a štylizácia viet, no, bolo to pre mňa trápenie niekedy...

30.03.2023 3 z 5

Krev a jed Krev a jed Margaret Lindholm

Zatiaľ dávam 4 hviezdy, čerstvo po prečítaní. Už dlho som sa chystala na túto trilógiu, bola mi odporúčaná niekoľkými ľuďmi a som rada, že som sa k nej konečne dostala. Autorka vytvorila originálny svet so zaujímavou mágiou (myslím, že sa ňou inšpiroval aj jeden známy autor, ktorý nie a nie dopísať svoju sériu ;). Dej bol síce z väčšej časti pomalší, ale ako pribúdali stránky, tak ma Fitzov život a osud zaujímali viac a viac, takže sa rovno púšťam do druhej knihy. AJ

26.03.2023 4 z 5

Najkrajšie príbehy pre dievčatá Najkrajšie príbehy pre dievčatá kolektiv autorů

Zbierka šiestich známych príbehov ako Heidi, Čierny krásavec, Malé ženy, Tajomná záhrada, skrátených a prispôsobených aj pre mladšieho čitateľa. Určite to nie je kniha len pre dievčatá. Plus kniha má krásne ilustrácie. Odporúčam :)

24.03.2023 5 z 5

Dobro a zlo 21. století Dobro a zlo 21. století Marek Vácha

Veľmi zaujímavý rozhovor, nielen k téme viery a kresťanstva, ale aj k aktuálnym udalostiam vo svete. Marek Orko Vácha má veľmi triezvy a reálny pohľad na svet okolo nás a aj akú úlohu by v ňom mala hrať naša viera.

12.03.2023 4 z 5

Flopsík a Huňatý chvostík Flopsík a Huňatý chvostík Beatrix Potter

Je pravda, že pôvodné ilustrácie Beatrix Potter sú oveľa krajšie, no napriek tomu jej príbehy sú veľmi krásne a deťom sa páčia.

11.03.2023 4 z 5

Milada Horáková Milada Horáková Zdeněk Ležák

Musím sa priznať, že aj keď meno a základné informácie o Milade Horákovej som poznala, ale táto kniha mi jej život priblížila o niečo viac. Výnimočná a odvážna žena. Povinné čítanie! Určite siahnem aj po obsiahlejšom životopise. Komixová forma by mohla viac osloviť mladšieho čitateľa, pre ktorého bola vlastne aj písaná, ale každý si z nej môže zobrať to najdôležitejšie- treba ju a jej život poznať a pamätať.

04.03.2023 5 z 5

Potemnělá pláň Potemnělá pláň Philip Reeve

Tak som uzavrela túto sériu, posledné strany som preplakala a teraz to musím stráviť, že už je koniec. Som rada, že som spoznala fantáziu Philipa Reeva, lebo vytvoril naozaj originálne dielo, originálny svet, plný skvelých postáv, ktoré si prešli svojou neraz neľahkou cestou v živote. Záverečná kniha to uzavrela výborne a ja sa plánujem vrátiť do tohto sveta v trilógii, ktorá sa odohráva v čase, keď vznikli prvé pohyblivé mestá. Určite odporúčam túto sériu! AJ

02.03.2023 5 z 5

Ňuňa je sama doma Ňuňa je sama doma Nataša Tanská

Stará klasika, do škôlky sa nám to dostalo z druhej ruky, ale Nataša Tanská má aj dnes čo povedať detskému čitateľovi. Príbeh malého dievčatka Ňune, ktorá ostane doma sama, po tom, čo jej mamka odbehne do obdchodu je nie len zábavný, ale aj poučný. Čo všetko by ste ako deti robili vy, keby ste prvýkrát ostali sami doma :)

02.03.2023 4 z 5

Múr Múr Petr Sís

"Múr, ktorý dlhé roky rozdeľoval Berlín aj celú Európu, je našťastie už len spomienkou. Ale niektoré spomienky je nutné uchovávať. Ako správu o minulosti. Ako varovanie pre budúcnosť. Aj keď už jeden múr padol, iné ostávajú a ďalšie vznikajú. Po celom svete. V Izraeli, v Kórei alebo na mexickej hranici. Múry symbolické, ideologické aj skutočné. Múry strachu, neslobody a podozrievania. Múry, bez ktorých by náš život mohol byť slobodnejší a šťastnejší..."

Túto knihu som síce čítala v škôlke, ale tentokrát nie deťom, aj keď predškoláci si prezerali obrázky a dá sa im to cez obrázky trocha vysvetliť. Toto je určite kniha, ktorou môžete začať vysvetľovať deťom totalitný režim. Skvelé spracovanie, kopa užitočných informácií a krásne ilustrácie. Odporúčam všetkými desiatimi!

02.03.2023 5 z 5

Tapír v tom pláva Tapír v tom pláva Polly Faber

Skvelé pokračovanie. Naozaj originálne priateľstvo medzi dievčatkom Lindom a tapírom Gustom, autorka si vybrala netradičné zieratko a aj to je dôvod prečo sa táto kniha páčila deťom. Boli fascinované tapírom :) Určite odporúčam.

01.03.2023 4 z 5

Diamantový dážď Diamantový dážď Sveva Casati Modignani

Priznám sa, že táto kniha sa ku mne dostala v rámci jednej knižnej výzvy a teda sama by som si ju už len na základe tej obálky nikdy nevybrala. Musím ale priznať, že to nebolo až také zlé čítanie ako som čakala. Príbeh rodiny Rovestiovej bol prepletaný kade tade a cesta za dedičstvom bola celkom zaujímavá. Taká oddychovka :)

27.02.2023 3 z 5

Pekelné vynálezy Pekelné vynálezy Philip Reeve

Výborné pokračovanie, až ľutujem, že som tak dlho čakala, kým som začala čítať túto sériu. Príbeh Hester a Toma pokračuje, pridáva sa k nim už aj ich dcéra Wren, ktorá dosť skomplikuje život všetkých naokolo. Som veľmi zvedavá na záver. AJ

25.02.2023 4 z 5

Tapír nie je prasiatko Tapír nie je prasiatko Polly Faber

Veľmi podarená knižôčka o nevzyčajnom priateľstve. Určite odporúčam pre deti od 5 rokov.

24.02.2023 4 z 5

Záhada čarovného vajíčka Záhada čarovného vajíčka Marta Šurinová

Taký milý dobrodružný príbeh pre deti. Čítala som ho predškolákom počas niekoľkých dní a veľmi sa im to páčilo.

20.02.2023 3 z 5

Pomsta jednooké letkyně Pomsta jednooké letkyně Philip Reeve

Skvelé pokračovanie. Philip Reeve si ma získal už prvou časťou a druhá časť len prehĺbila toto naše stretnutie :) Pokračovanie príbehu Hester a Toma prinieslo nové mestá, postavy a aj pár prekvapení. Pokračujem s radosťou ďalej. AJ

19.02.2023 4 z 5

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

Pár rokov dozadu som videla film, ten sa mi celkom páčil, takže som siahla aj po knihe. Táto séria je určená pre mladšieho čitateľa, tak som k tomu aj pristupovala a mne sa tento úvod veľmi páčil, takže pokračujem ďalej. AJ

12.02.2023 4 z 5

Tri perá z draka Tri perá z draka Pavol Dobšinský

Skvelá rozprávka :)

07.02.2023 5 z 5

Príbeh Angelina Browna Príbeh Angelina Browna David Almond

Pred chvíľou som túto knihu dočítala predškolákom cez spánok a musím sa priznať, že ku koncu som musela zadržiavať slzy, aby som to dočítala. Dojemný príbeh o malom Anjelinovi, ktorý svojou prítomnosťou rozžiari všetko a všetkých okolo. Určite odporúčam a nie len deťom.

30.01.2023 4 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Kazuo Ishiguro je pre mňa jeden z mojich najobľúbenejších autorov a ani táto kniha nesklamala. Krásno- smutný príbeh, ktorý by nás mal nútiť zamyslieť sa nad nami ľuďmi. Pre mňa skvelá kniha. AJ

29.01.2023 5 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Som vďačná, že sa Margret Atwood vrátila do sveta Gileadu a napísala záver skvelého príbehu. AJ

29.01.2023 5 z 5